• Хід НСД
  • Прикріплені файли

  • Скачати 10.15 Kb.

    Конспект НСД з екологічного виховання в другій молодшій групі «Подорож в зимовий ліс»




    Дата конвертації07.10.2019
    Розмір10.15 Kb.
    ТипТемочка

    Скачати 10.15 Kb.

    Євгенія Албінкіна
    Конспект НСД з екологічного виховання в другій молодшій групі «Подорож в зимовий ліс»

    Конспект НСД з екологічного виховання в другій молодшій групі «Подорож в зимовий ліс».

    Вихователь: Албінкіна Євгенія Олександрівна

    Мета: Знати і називати диких тварин, їх середовище проживання і чим вони харчуються в зимовий період.

    Завдання: - Розширювати уявлення дітей про зовнішній вигляд і спосіб життя лісових звірів взимку (заєць, білка, ведмідь).

    - Тренувати в підборі характерних ознак до тварини, а також підбирати дієслова, що позначають характерні дії тварини.

    -Обогащать і активізувати словник відповідно до лексичної темою «Звірі взимку».

    - Ознайомити дітей з життям диких тварин в лісі взимку; Розвивати уміння брати участь в бесіді.

    - Виховувати дбайливе ставлення до природи, почуття доброти, причетності і співпереживання до всього живого і прекрасного, що нас оточує;

    - Виховувати доброзичливе, дбайливе ставлення до тварин, природу.

    Словникова робота: ліс, дикі тварини, житло, голодно.

    Устаткування: Проектор, ноутбук, колонки. Запис хрускоту снігу;

    картина лісової галявини, предметні картинки; м'які іграшки: Заєць, Білка, Ведмідь; Штучні невеликі ялинки для створення що ліс.

    Роздатковий матеріал: Гриби, шишки, морква; сліди зайця;

    Манна крупа в лоточку на кожну дитину; модулі, скакалки.

    Попередня робота: бесіди про диких тварин; відгадування загадок про зиму, диких тварин; розгляд ілюстрацій диких тварин; д \ гри «Хто де живе», «Чиї дітки».

    Хід НСД:

    Організаційний момент.

    Коло радості:

    Наші розумні головки

    Думатимуть багато, спритно.

    Вушка будуть слухати,

    Ротик чітко говорити.

    Ручки будуть плескати,

    Ніжки будуть топати.

    Спинки випрямляються,

    Один одному посміхаємося.

    Вихователь: - Хлопці, відгадайте загадку:

    Пора року, час року

    Коли спить колом природа

    З золотими берегами

    Під пухнастими снігами

    Діти: - Зима

    Вихователь: - Які прикмети зими ви знаєте?

    Діти: - Йде сніг, холодно, тепло одягаються ,.

    Вихователь: - Цікаво, а що зараз відбувається в лісі. Хочете відправитися в подорож?

    Діти: Так!

    Вихователь: - Тільки спочатку згадайте правила поведінки в лісі.

    (Вихователь показує картки, а діти пояснюють, що на них зображено)

    Вихователь: - Молодці! Тепер я впевнена, що ви готові до подорожі в ліс.

    Вихователь: - Хлопці, а на вулиці тепло або холодно?

    Діти: холодно!

    Вихователь: - Що нам треба зробити, перш ніж відправитися в ліс?

    Діти: Одягтися тепліше.

    (діти імітують процес одягання)

    Взуваємо ніжки в теплі чобітки,

    Шапку на головку, теплу куртку,

    На руки рукавички.

    В ліс підем гуляти, будемо весело крокувати.

    (звучить запис хрускоту снігу)

    Вихователь: - Ось які замети заметіль намела. Переступаєте через замети (діти переступають через модулі, що лежать на підлозі) і проходите по чарівному містку (скакалки, який веде в зимовий ліс.

    Вихователь: - Ось ми і в лісі! Послухайте, яка тиша в сніжному царстві. Який чудовий морозне повітря. Ви відчуваєте, чим пахне в зимовому лісі? Пахне свіжістю, чистотою і прохолодою.

    Дихальна гімнастика.

    Вихователь: - Діти, а хто живе в лісі? ... вихователь задає навідні запитання або загадки і показує картинку тварини)

    1) на деревах живе і горішки гризе (білка,

    2) хто взимку холодної ходить злий голодний (вовк,

    3) взимку білий, влітку сірий (заєць,

    4) хитра шахрайка, руда головка, хвіст пухнастий - краса, а звуть її (лисиця)

    5) цей звір в барлозі спить, лиже лапу і бурчить (ведмідь,

    6) немов ялинка, весь в голках (їжак).

    Вихователь: - Як називаються ці тварини? Чому вони так називаються? Діти: - Самі добувають собі корм, будують житла, піклуються про дитинча.

    Гра «Хто, де живе?»

    Вихователь: - Хлопці, а ви знаєте, хто де живе?)

    Вихователь: - Як ви думаєте, легко звірам в лісі взимку?

    Діти: - Ні

    Вихователь: - Чому?

    Діти: холодно, голодно.

    Вихователь: - Молодці!

    Вихователь: - Хлопці, дивіться, чиїсь сліди. Як ви думаєте, хто їх залишив)

    (якщо діти не здогадуються, то загадати загадку)

    Косоокий, маленький, у білій шубці, у валянках.

    Сіре черевце, довге вушко. (Заєць)

    Вихователь: - Правильно, ці сліди залишив заєць. Давайте ми з ним підемо і подивимося, куди вони нас приведуть.

    - Що це за дерево?

    Діти: - Ялинка

    Вихователь: - А хто нас зустрічає під ним?

    Діти: - Заєць

    Вихователь: - Який він кольором?

    Діти: Білий

    Вихователь: Чому він білий?) А яким він буде влітку?)

    - Що зайка любить їсти?) А чим він харчується в зимовому лісі?)

    - У мене для зайчика припасена морквина.

    Давайте прочитаємо віршик про морквину і почастуємо зайчика:

    Я корисний, смачний овоч. Соковита і гладка.

    Люблять зайчики мене. Я морквина солодка.

    (кладуть моркву в кошик і ставлять під ялинку)

    Вихователь: - Давайте вирушимо далі, може ще кого-небудь зустрінемо.

    Вихователь: - Подивіться, що це таке?

    Діти: Шкаралупа від горіхів.

    Вихователь: - Хто міг її залишити?

    Діти: - Білочка.

    Вихователь: А де ж вона?

    Діти: На ялинці.

    Вихователь: - Давайте встанемо в коло і поговоримо про білочку. На питання відповідай, шишку одному передай.

    (Де живе білочка? Яке це тварина? Як називається її будиночок? Чи робить вона запаси на зиму? Що запасає? Хто у неї дитинчата?

    Що білочка вміє робити ?.)

    Вихователь: - Молодці! Щось я замерзла. Давайте з вами пограємо, щоб зігрітися.

    Физкультминутка «Білка».

    (Вихователь говорить слова, викладаючи гриби і шишки з кошиків)

    Звірка дізнаємося ми з тобою по двом таким прикметам

    Він в шубці сіренької взимку, а рудої шубці влітку.

    Білка сушить сироїжки, лапкою з гілки рве горішки.

    Всі припаси в коморі знадобляться їй взимку.

    (збирають гриби і шишки в різні кошики)

    Вихователь: - Давайте ці гриби і шишки ми залишимо білочку (вихователь ставить кошики під ялинку). А самі відправимося далі.

    Вихователь: - Скільки снігу намело (піднімає край тканини, барліг - видно сплячий ведмідь) Хто це?

    Діти: Ведмідь!

    Вихователь: - Як називається його житло?

    Діти: - Берлога.

    Вихователь: Що він там робить?

    Діти: - Спить.

    Вихователь: Чому?)

    Вихователь: А чим він харчується, коли спить?

    Діти: - Смокче лапу.

    Вихователь: Що любить ведмедик їсти?

    Діти: - Мед, малину, рибу ...

    Вихователь: Хлопці, а можна шуміти біля барлогу?)

    Чому?)

    А коли ви спите, можна шуміти?)

    Потрібно дбати про всіх, хто хоче спати.

    Нехай ведмідь спить в барлозі до весни, сил набирається, прокинеться сильним і відпочив.

    У мене і для ведмедика є гостинець - бочонок з медом. Прокинеться - поїсть.

    (Вихователь залишає біля барлогу бочонок з медом)

    Гра «Чиї дітки?».

    Вихователь: - Хлопці, допоможіть діткам тварин знайти своїх мам.

    (розкладають картки мам до діток, робота в парах)

    Вихователь: - Молодці, хлопці. Впоралися і з цією грою.

    (На екран з'являється анімована картинка з зимовому лісом і светик сонечко з промінчиками)

    Вихователь: - Дивіться на нашу галявину хтось прийшов. Сонечко ненадовго до нас прийшло. Взимку воно гостює у нас рідко, а в лісі у звірят і того менше. Давайте намалюємо сонечко і подаруємо нашим лісовим зверятам. Звірі будуть раді нашому подарунку.

    (Діти малюють на манній крупі, у кожної дитини піднос з манною крупою). Рефлексія.

    Вихователь: - А нам пора повертатися в дитячий сад. По містку, через замети. Ось ми і прийшли в дитячий сад. Роздягайтеся - рукавиці, шапку, куртку, чобітки.

    Вихователь: - Куди ми з вами ходили? Кого бачили? Чим займались?

    - Якщо вам сподобалося наше подорож візьміть веселі смайлики. Що сподобалося тобі? (Запитати всіх дітей)

    Я теж візьму собі смайлик - мені сподобалося з вами подорожувати, ви добре попрацювали.

    Прикріплені файли:

    prezentacija-k-konspektu_mskvb.pptx | 4517,59 КБ | Завантажено: 7


    Скачати 10.15 Kb.


    Конспект НСД з екологічного виховання в другій молодшій групі «Подорож в зимовий ліс»

    Скачати 10.15 Kb.