Поліна Іванова
Конспект НСД з дітьми середньої групи по пізнавальному і художньо-естетичному розвитку «Ми-космонавти»
Конспект НСД з дітьми середньої групи по пізнавальному і художньо-естетичному розвитку на тему «Ми - космонавти»
Мета: Створити умови для розвитку творчих здібностей дітей.
Завдання: 1. Розширювати уявлення дітей про космос і космонавтів. Вчити виконувати колективну роботу. Продовжувати удосконалювати навички роботи з ножицями.
2. Розвивати дрібну моторику рук, окомір, уяву, фантазію.
3. Виховувати посидючість, інтерес до космосу, повагу до професії космонавта, вміння працювати в команді.
Демонстраційний матері ал: картинки з альбому «Космос».
Обладнання: кольоровий картон, білий папір, гуаш, пензлики, склянки, пластилін, ножиці, клей, тканинні і гумові серветки.
Хід заняття:
- Хлопці, а ви бачили нічне небо? А що на ньому можна побачити? (Зірки, Місяць). На небі мільйони зірок, і у всіх є назви: Сатурн, Юпітер, Уран, Сіріус, Полярна зірка і ін. (Демонстрація картинок).
Космос з давніх часів цікавив людей. Чи є життя на інших планетах? Які істоти можуть жити на далеких зірок?
І ось вчені винайшли спочатку супутник, який успішно запустили в космос, а потім і космічний корабель. (Демонстрація картинок). Після довгих випробувань настав знаменний день - 12 квітень 1961-го, коли в космос полетів перший космонавт - Юрій Олексійович Гагарін. (Знайомство з портретом). З цього дня почалося освоєння космосу людиною. Сьогодні на орбіті проводяться медичні, технічні дослідження, ведуться спостереження за Землею, працює радіо-і телевізійна зв'язок.
А ви, діти, хотіли б стати космонавтами? Яким, на вашу думку, повинен бути космонавт? (Сильним, сміливим, відважним, рішучим, безстрашним, здоровим, витривалим і ін.). Щоб стати космонавтом, потрібно багато і наполегливо тренуватися, вміти витримувати великі фізичні навантаження. А допомагає їм у цьому спорт.
Ми теж потренуємося і зробимо физминутку «Космос»:
Раз, два, три, чотири, п'ять (ходьба на місці,
У космос ми летимо знову (з'єднати руки над головою,
Відривати від Землі (підстрибнути,
Долітає до Місяця (руки в сторони,
На орбіті повис (покачати руками вперед / назад,
І знову додому поспішаємо (ходьба на місці).
-Молодци! Всі ви зараховуються в загін космонавтів. Пропоную всім гуртом летіти в космос!
- У вас є листочки паперу, на якій намальований космонавт, виріжте його по контуру, намалюйте скафандр, особа - це будете ви.
А перед роботою давайте розімніть наші пальчики і допоможе нам в цьому пальчикова гімнастика «Планети»:
Раз, два, три, чотири, п'ять (плескати в долоні,
Планети будемо ми вважати (загинати по черзі пальці).
До Сонця ближче всіх Меркурій,
На Венеру помилуюся.
Ось Земля - наш рідний дім,
Куля улюблений, блакитний.
Повз Марса пролітав
І Юпітер спостерігаю.
Ось Сатурн і Уран
Показали кільця нам.
Ось Нептун. А ось Плутон,
Далі за всіх від Сонця він.
Всі планети хороші (плескати в долоні,
Політали від душі! (Стискати / розтискати пальці).
Діти малюють на фігурках себе в образі космонавтів.

Допомагають вихователю склеювати декілька листів чорного картону.

Малюють зірки на чорному тлі способом розбризкування фарби пензликом.

Роблять спільно з дорослим макет Землі: прикрашають блакитною фарбою коло, розмазують зелений пластилін у вигляді материків.

Наклеюють Землю на космічні простори.

Приклеюють космонавтів навколо Землі, вихователь підписує фігурки.

Ось ми і стали справжнісінькими космонавтами!
