• Хід заняття

  • Конспект НСД в старшій групі «Смородина» із застосуванням нетрадиційної техніки малювання губкою за допомогою трафарету




    Дата конвертації18.10.2019
    Розмір5,89 Kb.
    ТипГриби та ягоди. Матеріали для ігор та занять з

    Ірина Макарова
    Конспект НСД в старшій групі «Смородина» із застосуванням нетрадиційної техніки малювання губкою за допомогою трафарету

    НОД з малювання в старшій групі «Смородина» із застосуванням нетрадиційних технік малювання (малювання губкою за допомогою трафарету і пальчиком).

    Конспект НОД в старшей группе «Смородина» с применением нетрадиционной техники рисования губкой с помощью трафарета

    Вихователь: Макарова Ірина Павлівна

    Тема: «Смородина»

    Вікова група: старша група, діти 5-6 років

    Форма НСД: спільна

    Форма організації: фронтальна, індивідуальна

    Мета: розвиток художньо - творчих здібностей і дрібної моторики, спонукання фантазії і інтересу, підтримка позитивно-емоційного настрою.

    завдання:

    - розширювати знання про ягідних чагарниках;

    - закріплювати уявлення про супліддя (кисть, гроно) і їх будову.

    - удосконалювати вміння красиво розташувати гілочку смородини з китицями ягід і листям на всьому аркуші паперу;

    - розвивати технічні вміння - вміло користуватися губкою і трафаретом, пензлем (малювати кінчиком кисті прожилки на листочках і «носики»

    у ягід і всієї пензлем гілочку);

    - сприяти розвитку естетичного смаку;

    - сприяти розвитку дрібної моторики рук;

    - виховувати любов до природи.

    Методичні прийоми: розповідь, наочний матеріал, практична робота.

    засоби:

    Наочні: ілюстрації із зображенням гілочки смородини.

    Для малювання: альбомні аркуші формату А4, трафарети листочків, губки, стаканчики з водою, гуаш, пензлі, серветки.

    Інтеграція освітніх областей: художньо-естетичний розвиток, пізнавальний розвиток, мовленнєвий розвиток, фізичний розвиток.

    Прогнозовані результати:

    - активізуються і збагатяться знання про ягідних чагарниках і будові їх супліддя (кисті, грона);

    - удосконалюється техніки малювання губкою, за допомогою трафарету і пальчиком.

    Попередня робота:

    Розгляд ягід і листя смородини на ілюстраціях, на хохломського посуді.

    Хід заняття:

    -Діти, сьогодні ми будемо малювати, але для початку поговоримо про ягодах. Які ягоди ми знаємо? (вишня, черешня, сливи, малина, полуниця, смородина).

    -А де вони ростуть (в саду, городі, на дачі, в лісі).

    -Що можна про них ще сказати? Які вони (солодкі, смачні, соковиті, яскраві, корисні.)

    -Що з ягід можна приготувати (варення, компоти, джеми).

    Вихователь загадує загадку

    Вона буває біла,

    Вона буває чорна,

    Ще буває червона,

    За смаком - кисло - солодка. (Смородина).

    Після відповідей дітей педагог уточнює, що смородина буває трьох кольорів: червона, чорна і світло - жовта, майже біла, і пропонує розглянути на ілюстраціях ягоди і листя смородини.

    Запитання і завдання:

    Як ростуть ягоди? (На довгих гілочках, на коротеньких черешках.)

    Як можна назвати ці гілочки з ягідками? (Кисті)

    Вихователь конкретизує: якщо ягідки ростуть на одній гілочці і їх багато, називається кисть або гроно.

    -Які ви ще знаєте ягоди, що ростуть кистями, гронами? (Виноград, горобина, черемха, брусниця.)

    -Як розташовані ягідки на грона? (Близько один до одного, утворюючи кисть).

    - Яку форму мають листочки? (Листочки різьблені, схожі на листя клена).

    Сьогодні я пропоную вам намалювати гілочку смородини.

    Для цього нам знадобляться альбомні листи, губки, трафарети і гуаш.

    Вихователь показує, як намалювати гілку смородини, красиво розташувавши її на аркуші:

    Спочатку всією кистю малюємо гілочку, і кінцем кисті до кожного листочку намалювати черешок і тоненькі гілочки для кистей ягід (кисті завжди ростуть вниз). За допомогою трафарету малюємо листочки.

    На кожного грона ягід намалювати кінцем кисті коротенькі плодоніжки, а потім на них малювати ягідки. Ягідки ми будемо малювати пальчиком.

    Педагог звертає їхню увагу на те, що чим сильніше натискати на пальчик, тим ягоди більші. Пропонує вибрати колір ягід.

    В процесі виконання роботи вихователь допомагає радою, нагадує, що у ягід смородини є чорні «носики», стежить за технікою малювання листочків з прожилками.

    В кінці заняття розглянути дитячі малюнки, відзначити найбільш вдалі, похвалити дітей за прояв самостійності і творчості.

    Організовується виставка малюнків.





    Конспект НСД в старшій групі «Смородина» із застосуванням нетрадиційної техніки малювання губкою за допомогою трафарету