• Хід заняття

  • Конспект НСД в середній групі «Звуки весни». Освітня область: художньо-естетичний розвиток.




    Дата конвертації02.04.2017
    Розмір5,64 Kb.
    ТипВесна. Матеріали для дитячого садка на тему вес

    Маина Олексіївна Стройлова
    Конспект НСД в середній групі «Звуки весни». Освітня область: художньо-естетичний розвиток.

    Форма організації НСД: тематична, групова.

    Мета: розвиток уяви, тембру і почуття ритму через гру на дитячих музичних інструментах з використанням ІКТ.

    завдання:

    1. Формувати відчуття метричної пульсації

    2. Розвивати ритмічний слух, слухове і зорове увагу, естетичне сприйняття і дрібну моторику рук.

    3. Закріплювати прийоми гри на різних дитячих музичних інструментах.

    4. Спонукати дітей чути музику дощу, грому і сонця і відзначати це відповідними діями (гра на шумових інструментах і рухова імпровізація з стрічками, розрізняти мажор і мінор у музиці.

    5. Виховувати навички спільної діяльності.

    Інтеграція: Художньо-естетичний розвиток. Пізнавальний розвиток. Соціально-комунікативний розвиток.

    Посібники та матеріали: набір дитячих інструментів, в тому числі і саморобних, набір дерев'яних матрьошок, стрічки, картки, презентація, мультимедіа.

    Хід заняття:

    Діти входять в зал за музичним керівником, виконуючи ритмічні вправи «Дзвінко капають капели і квіточки розквітли, скоріше б прилетіли качки, гуси, журавлі». Виконується музичне вітання.

    М. р. Хлопці, настав прекрасний час року - весна і ми сьогодні постараємося почути звуки весни. Навесні все люблять гуляти, грати і навіть танцювати на свіжому повітрі. Ви добре виконували вправу. Тому я пропоную вам дуже важливе завдання. Для цього підійдемо до столу і сядемо центрі столу - ковпак, під ним дерев'яні матрьошки). Сьогодні танцювати за вас будуть ці матрьошки. «На Русі живуть матрьошки - це маленькі крихти. Ми візьмемо їх пограти і навчимо танцювати ». Моя матрьошка, як і я, велика, а у вас матрьошки маленькі. Моя матрьошка буде починати своє танцювальний рух, а ваші - повторювати за нею. Домовилися? (відповідь дітей).

    Проводиться музично - дидактична гра «Повтори ритм» з використанням російської народної мелодії. (М. Р. задає ритм за допомогою великої матрьошки, діти за допомогою маленьких матрьошок повторюють).

    Завдання відтворення дітьми метричної пульсації.

    М. Р. Ух, як весело у нас матрьошки танцювали, що трішечки у всіх пальчики втомилися. Давайте пограємо з ними. Проводиться пальчикова гра «Йшла зозуля мимо ринку, у неї була корзинка, а кошик на підлогу бух! Полетіли десять мух ».

    М. р. Весело було? - відповідь дітей. І настрій у всіх мажорне, веселе. (на екрані з'являється слайд №1 із зображенням весняної природи перед грозою.)

    Підійдемо і ближче розглянемо цю картину природи. Що на ній зображено, який настрій передає нам ця картина? (відповіді дітей) Сумно нам стало? (відповіді дітей, такий настрій в музиці називається мінорним. Блискавка виблискує, грім гримить, вітер дерева схиляє. Здається, що звук йде від картини. А можемо ми озвучити картину? А що для цього потрібно зробити? (відповіді дітей - взяти інструменти, М . Р. може взяти металофон - зобразити птахів).

    Завдання: діти створюють звуковий фон до картини. Як ви думаєте, який інструмент допоможе нам зобразити грім? Шум вітру, дощу, блискавки і т. Д. (Дітям пропонуються саморобні шумові інструменти, вони вибирають інструменти і диригента). Звучить музика, діти по черзі грають на обраних інструментах, диригент показує момент вступу і ритм. (М. Р. відзначає успіхи дітей, інструменти прибираються).

    М. р. Вийшло у нас озвучити картину? (відповіді дітей) Грали ми сумно, мінорно від того, що небо спохмурніло, а голосно тому, що лунають перші гуркіт весняного грому. Слайд №2. Цей смайлик сумний, назвемо його Мінором (зазначити окремих дітей). А я чую ще якісь звуки (спів птахів, звучить вступ до пісні про весну. Діти дізнаються пісню зі вступу. Муз. Рук. Пропонує їм сісти і виконати розспівування і пісню на весняну тему, на програш діти виконують хлопки).

    М. р. Який настрій передає нам ця пісенька? (відповіді дітей). Правильно, нам стало весело, радісно. Такий настрій ми називаємо ... (підказка дітей) мажорним. (на екрані Слайд №3) Цього веселого смайлика ми назвемо мажор. А подивіться, хлопці, на ці різнобарвні стрічки (стрічки на паличках яскравих кольорів). Який настрій вони нам підказують?

    (відповідь дітей). Навесні природа оживає, дме легкий вітерець, шелестять молоді листочки, розпускаються перші квіти, дзюрчать струмочки. Зараз за допомогою наших стрічок ми все це будемо намагатися з вами показати. (діти шикуються в коло і отримують стрічки. На запропоновану музику і по показу муз. рук. діти виконують етюд зі стрічками, зображуючи струмочок, вітерець, погойдування дерев і т. д. Другий раз діти виконують етюд самостійно за усною підказкою музичного керівника).

    Муз. рук. Залиште, будь ласка, стрічки в центрі кола і підійдіть до екрану. Хлопці, яке у вас зараз настрій? (відповіді дітей) Знайдіть на екрані зображення природи (пейзаж, яке відповідає вашому настрою.

    Правильний вибір. Ви сьогодні добре впоралися з усіма завданнями. А цей веселий смайлик сподівається, що веселий настрій залишиться з вами на весь день. До побачення.





    Конспект НСД в середній групі «Звуки весни». Освітня область: художньо-естетичний розвиток.