Конспект НСД в середній групі дітей з ОНР: «Зайчик в гостях у малят»




Дата конвертації30.10.2019
Розмір3.87 Kb.
ТипТемочка

Тетяна Бітюгова
Конспект НСД в середній групі дітей з ОНР: «Зайчик в гостях у малят»

Конспект НСД в середній групі дітей з ОНР: «Зайчик в гостях у малят»

Мета: Формування сенсорних еталонів.

завдання:

Корекційно-освітні:

- Закріпити предметні уявлення на тему «транспорт»

- Уточнити уявлення дітей про чотирьох основних кольорах (червоний, жовтий, зелений, синій)

- Вчити впізнавати блакитний, рожевий кольори і співвідносити їх

- Вчити впізнавати геометричну форму в силуеті і накладати її на силует машини

- Закріпити уявлення про величину відносинах

Корекційно-розвиваючі:

- Розвивати аналітико-синтетичну діяльність

- розвивати комунікативні вміння і навички

- Розвивати уміння відповідати на питання

- Розвивати пізнавальні процеси: пам'ять, увагу, логічне мислення

- Розвивати дрібну моторику

Корекційно-виховні:

- виховувати пізнавальний інтерес

- підвищувати активність і інтерес до логопедичних занять

Обладнання: іграшка - заєць, картки у вигляді гаража-будиночка, площинні зображення легкових машин трьох розмірів одного кольору, але різного кольору для кожної дитини, картки із зображенням дороги, картки із зображенням чотирьох вантажівок без кузовів, різного кольору, кузови, за кольорами вантажівок на формочки, розрізні картинки із зображенням одноколірних машин, картинки-розмальовки із зображенням машин.

Хід заняття:

Організаційний момент: В гості до дітей приходить Зайчик. Він загадує дітям загадку:

Світло горить, мотор гуде

На колесах шини.

По дорозі хвацько мчить

Нас в собі. .

Діти відгадують, договорюють слово - машина.

Зайчик залишається в гостях у дітей і разом з логопедом задає дітям завдання - ігри.

1. У кожної дитини на підносику у вигляді гаража, лежать по три площинних зображення легкових машин різних розмірів, але одного кольору і картка із зображенням дороги.

Логопед: Чим відрізняються машини один від одного?

Діти: Розміром.

Логопед: Виберіть найбільшу машину і поставте її на дорогу. Потім виберіть машину поменше, а після, поставте найменшу машину.

Логопед з'ясовує у дітей, яка машина їде перша, і т. П.

Діти промовляють - перша машина велика, за нею їде машина поменше, остання машина - найменша.

Після того, як діти виконали завдання, логопед пропонує поставити першою - найменшу машину. За нею поїде машина побільше, а найостанніша буде найбільша. (Завдання проводиться з обов'язковим промовлянням дій)

2. Робота з картками.

Логопед: Зайчик приніс для вас картинки. Що намалював Зайчик?

Діти: Вантажівки

Логопед: Що забув намалювати Зайчик? Чого не вистачає у машин?

Діти: Кузови

Логопед: Підберіть кожній машині кузов за кольором.

Діти виконують завдання.

Логопед: Покажіть машину, яка знаходитися нагорі ліворуч. Якого вона кольору? Якого кольору ви підібрали їй кузов?

І так проговорити про кожну вантажівку.

3. Робота з розрізними картинками.

Логопед: Зайчик приніс вам ще картинки, але на жаль вони у нього розсипалися. Давайте допоможемо Зайчику скласти машини з картинок-половинок.

Діти збирають картинки з двох частин.

Логопед: Чим відрізняються машини один від одного?

Діти: Кольором

Логопед: Якого кольору вийшли машини?

Логопед з'ясовує у кожної дитини, колір його машини.

4. Зайчик дякує дітей, за правильне виконання завдань і дарує дітям картинки-розмальовки із зображенням машин. Прощається з хлопцями.

Логопед проводить оцінку заняття і поведінки дітей.





Конспект НСД в середній групі дітей з ОНР: «Зайчик в гостях у малят»