• Хід заняття.

  • Конспект НСД в підготовчій групі по пізнавальному розвитку по темі «Подорож за порами року»




    Дата конвертації30.04.2017
    Розмір9.3 Kb.
    ТипПори року. Матеріали по темі сезонних змін

    Світлана сусідчину
    Конспект НСД в підготовчій групі по пізнавальному розвитку по темі «Подорож за порами року»

    Конспект безпосередньо-освітньої діяльності в підготовчій групі по пізнавальному розвитку.

    Тема НСД: Подорож за порами року.

    Мета: Узагальнити уявлення дітей про пори року.

    завдання:

    Пізнавальний розвиток:

    1. Розширювати і уточнювати знання дітей про властивості води, її твердому і рідкому станах.

    2. Формувати у дітей уміння аналізувати, робити висновки, розвивати логічне мислення.

    3. Вчити в проблемної ситуації знаходити правильне рішення.

    4. Розвивати вищі психічні функції: увага, сприйняття, пам'ять.

    Мовленнєвий розвиток:

    1. Активізувати і розширити словниковий запас дітей за допомогою ознайомлення з властивостями об'єктів.

    2. Розвивати зв'язне мовлення.

    3. Розвивати ініціативність і самостійність дітей в мовному спілкуванні з дорослими і однолітками.

    4. Виховувати культуру мовного спілкування і інтерес до навчальної діяльності.

    Соціально - комунікативний розвиток:

    1. Спонукати дітей включатися в спільну з дорослим ігрову ситуацію.

    2. Розвивати емоційну чуйність, доброзичливість, бажання допомогти іншому.

    Художньо - естетичний розвиток:

    1. Розвивати музично - художнє сприйняття.

    Попередня робота:

    Читання казки «12 місяців», бесіда про пори року і їх ознаках.

    Матеріали та обладнання: світловий планшет, сюжетні іграшки, штучний сніг, сюжетні картинки за казкою «12 місяців»; гра «Збери намисто», відеозвернення падчерки з проханням про допомогу, добірка музичних і шумових композицій, ноутбук.

    Досвід №1: скляна ємність з замороженими «бутонами», склянки з гарячою водою, тарілка пластмасова, ложки.

    Досвід №2: прозорий контейнер з водою, квіти, вирізані за шаблоном і складені певним чином.

    Досвід № 3: пронумеровані прозорі склянки з водою різної щільності (з додаванням різної кількості цукру, гуаш різних кольорів, кисті, одноразові шприци на кожну дитину, великий прозорий стакан, одноразові тарілки, вологі серветки.

    Методи і прийоми: бесіда, постановка питань, вирішення проблемних ситуацій, ігрова ситуація, демонстрація досвіду, використання ІКТ - показ відеолисти.

    Учасники НСД: вихованці підготовчої до школи групи, вихователь.

    Хід заняття.

    У групі розставлені світловий планшет, 4 столи з устаткуванням для дослідів: стол№1 - досвід №1 «танення льоду»; стол№2 - досвід №2 «розпускання квітів»; стіл №3- опит№3 «кольору літа»; стіл №4- гра- шнурівка «Збери намисто», мольберт з сюжетними картинками.

    I. Організаційний момент.

    ВОСПИТАТЕЛЬ:

    - Здрастуйте, хлопці! Скажіть, Ви любите казки?

    -Так!

    - А пригоди?

    - Дуже!

    - Сьогодні я пропоную вам відправитися разом в цікаву подорож. Ви знаєте казку «12 місяців»?

    - Знаємо.

    - Вранці я отримала незвичайний лист. Послухайте його, будь ласка!

    Звучить «відеолист» від пасербиці з проханням про допомогу

    - Допоможемо пасербиці?

    - Допоможемо.

    - Дуже добре!

    II. Практична частина

    ВОСПИТАТЕЛЬ:

    - Для того щоб допомогти падчерки, нам потрібно, щоб настала весна і розпустилися квіти. Яка зараз пора року?

    - Зараз на вулиці зима.

    - Які зимові місяці ви знаєте?

    - Грудень січень лютий.

    - За вікном зараз січень, сама середина зими. Все покрито снігом і льодом. Подивіться, і наші квіточки теж під товстим шаром льоду. Що ж нам зробити, щоб швидше їх дістати?

    - Потрібно, щоб розтанув лід.

    - А як зробити, щоб він розтанув?

    - Полити теплою водою.

    - Вірно, лід тане від сонця, а якщо на нього полити теплою водою - це трапиться ще швидше. Візьміть стаканчики і полийте на бутончики. Що відбувається?

    - Лід тане.

    - Ми зможемо тепер дістати їх з-під льоду?

    -Так.

    - Дивіться хлопці, нам вдалося розтопити лід і дістати бутони, але ось квіточки не розпустилися. В яку пору року вони розпускаються?

    - Навесні.

    - Які зміни відбуваються в природі навесні?

    - Сніг тане, земля стає вологою і припікає сонечко.

    - Чуєте, по - моєму крапель дзвенить! (звучить музика «Капель») Значить, настала весна, і ми вирушимо до неї в гості. (Проводимо досвід з розпускаються квітами - контури квітів з кольорового паперу, складені певним чином, кидаємо в воду - «квіти розпускаються»)

    - Хлопці, падчерки ми допомогли, квіти дістали, але не можна ж нам порядок порушувати, повертати зиму потрібно. Яка пора року має прийти після весни?

    - Після весни настане літо.

    - А яке воно, літо? Якими словами можна його описати?

    - Печеня, червоне, різнобарвне, задушливе, квітуче.

    - Які літні місяці ви знаєте?

    - Червень липень серпень.

    - Я б ще назвала літо «райдужним», адже влітку в природі все барвисте і яскраве. А давайте самі зробимо «кольорове літо»?

    - Подивіться, що налито в стаканчиках?

    - Вода.

    - Якого вона кольору?

    - Прозорого.

    - Візьміть стаканчики в руки і понюхайте воду. У неї є запах?

    - Ні.

    - А спробуйте на смак, яка вона?

    - Солодка.

    - А чому?

    - Тому що туди додали цукор.

    - А чому його не видно?

    - Він розчинився в склянці.

    - Значить, вода може змінювати свій смак. А якщо ми додамо в воду фарбу, що станеться?

    - Вона змінить колір.

    - Давайте ми зараз розфарбуємо нашу воду. (Проводимо досвід з підфарбованою водою різної щільності)

    - Ой, чуєте, який звук! Прямо як пориви вітру та дощ затарабанив по даху ... Літо закінчилося! (звук осіннього вітру)

    ВОСПИТАТЕЛЬ:

    - Минуло літо червоне і яку пору року настало?

    - Осінь.

    - Осінь запрошує нас в гості. Які осінні місяці ви знаєте?

    - Вересень жовтень листопад.

    - А чому ж осінь славиться? Які зміни відбуваються в природі?

    - Стає холодно, частіше йде дощ, менше світить сонце, люди стали тепліше одягатися, птахи відлітають на південь.

    - Послухайте загадку про ще один «осінньому» явище:

    Лист, відірваний від гілки,

    Весь у владі сили вітру.

    Листя вгору і вниз летять,

    Це час ...

    (Листопад)

    ВОСПИТАТЕЛЬ:

    - Правильно, листопад! Спробуємо зібрати намисто з осінніх листочків? (Діти збирають намисто - шнурівку)

    - Молодці, хлопці! І з цим завданням ви впоралися відмінно. Ви чуєте? (звучить «сніжна» мелодія ») Осінь пролетіла і настала знову.

    - Зима.

    - Так! Ми повернули час на місце і в повітрі знову закружляли сніжинки!

    III. Заключна частина.

    Вихователь разом з дітьми підходить до світлового планшету, на якому насипаний штучний сніг, посередині стоїть будиночок, ялинка і снігові дерева. Поруч фігурки людей, тварин, сніговик.

    - У нас тут справжня зимова картинка! А давайте вигадаємо цікаву історію про зиму. І в цьому нам допоможуть іграшки. Будемо по черзі складати пропозиції про них, щоб вийшов цікавий розповідь. Можна я почну перша? Настала зима і випав перший пухнастий сніг. (Діти по черзі беруть фігурки, виставляють на планшет і придумують пропозиції.) (Взимку випадає багато снігу. Сніг покриває всю землю, будинки, дерева. Люди одягають шуби і шапки, щоб не замерзнути. Тварини ховаються від холоду в своїх будинках. Взимку ми відзначаємо два головних свята - Новий рік і Різдво.)

    - Які цікаву розповідь у нас вийшов! Вам сподобалося наше подорож?) Що цікавого ви дізналися сьогодні? Що викликало труднощі? Метою нашої пригоди було допомогти падчерки, дістати квіти серед зими і згадати всі пори року. Як ви думаєте, ми впоралися з цим завданням?

    - Мені теж дуже сподобалося грати з вами! Досліди, які ми проводили сьогодні, ви можете повторити вдома з батьками. На цьому наша гра добігає кінця. До побачення!

    Конспект НОД в подготовительной группе по познавательному развитию по теме «Путешествие по временам года»




    Конспект НСД в підготовчій групі по пізнавальному розвитку по темі «Подорож за порами року»