Конспект НСД в другій молодшій групі з конструювання «Казка для мишеняти»




Дата конвертації20.06.2017
Розмір7,66 Kb.
ТипЗаняття по казках. Конспекти, НОД

Тетяна Байдін
Конспект НСД в другій молодшій групі з конструювання «Казка для мишеняти»

НСД в другій молодшій групі з конструювання

«Казка для Мишеняти»

Мета: освоєння узагальнених способів складання різних виробів; приклеювання до основної форми деталей.

Програмні завдання.

освітні:

1. Вчити використовувати знання казок в новій ситуації.

2. Вчити згинати коло посередині, акуратно користуватися клеєм

Розвиваючі:

1. Розвивати творчу уяву.

2. Розвивати фантазію і уяву в конструюванні.

3. Збагачувати і активізувати словник.

виховні:

1. Виховувати інтерес до казок.

2. Виховувати впевненість, почуття дружби, відповідальність за виконання завдань

3. Виховувати акуратність в роботі.

Попередня робота: Читання казки «Казка про дурне мишеня» С. Я. Маршака, читання російських народних казок, дидактична гра «Назви дитинчати»,, малювання за казкою «Колобок», «Ріпка» і т. Д.

Театралізація казок «Колобок», «Теремок»

Матеріал: іграшки: мишка, мишеня,; ілюстрації тварин і їх дитинчат,; клей, клейові кисті в підставках, клейонки, ганчірочки, підноси з деталями для наклеювання, мольберт

Хід заняття: Гості заходять в групу, вітаються з дітьми.

Вихователь кличе дітей до себе: Хлопці, чуєте, хтось шкребе? (магнітофонний запис). Як ви думаєте, хто це? Давайте пошукаємо, підемо все тихо-тихо навшпиньки.

Гра малої рухливості «Знайди мишку» (шукаємо мишку і мишеняти)

Вихователь або дитина знаходить мишку і мишеняти. Вітаємося з мишкою (вихователь сідає на стілець, діти розташовуються навколо) Вихователь: Мишка, що ти тут робиш? (Мишка шепоче щось на вухо вихователю) Діти, ось що мені розповіла мишка:

Співала вночі мишка в нірці

Спи мишеня, замовкни,

Дам тобі я хлібної кірки

І огарочек свічки

Відповідає їй мишеня:

Голосок твій дуже тонкий.

Краще, мамо, не їжі,

Ти мені няньку пошукай.

Вихователь: Діти, дізнаєтеся, з якої казки до нас прийшли мишка з мишеням? (Відповіді дітей) Кого кликала мишка в няньки мишеняти? (Діти перераховують з використанням ілюстрацій) А чим закінчилася казка? Кішка мишеняти не з'їла, а забрала до себе додому. А мишеня, хоч і дурний, але дуже спритний. Він втік від кішки. І тепер мишка привела його до нас в дитячий сад, щоб ми допомогли його заколисати (заколисати). Як ми можемо заколисати мишеняти? (Відповіді дітей: заспівати колискову, почитати казку, показати мультфільм і т. Д.) А ми можемо мишеняти казку показати?

Але спочатку нам потрібно з мишеням подружитися. Все няньки, які приходили заколисувати мишеняти, приводили з собою своїх дитинчат, і мишеня з ними подружився. З ким подружився мишеня (переходимо до мольберта)

Гра «Підбери і назви дитинчати». До картинкам тварин діти підбирають картинки дитинчат і називають їх. (у свині - порося, у коня - лоша, у щуки - щурёнок, і т. д.)

Вихователь: А як нам подружитися з мишеням? (Пограти з ним)

Рухлива гра «Мишоловка»

За лічилці вибираємо 2 мишок.

Вийшли мишки якось раз

Подивитися, котра година.

Один два три чотири -

Мишки смикнули за гирі.

Раптом пролунав страшний дзвін -

Втекли мишки он.

Все решта - мишоловка. Вони беруться за руки, піднімають руки. Діти-мишки разом з іграшками мишки і мишеняти бігають через підняті руки через коло під слова:

Як нам миші набридли,

Все погризли, все поїли,

Отож, стережіться шахрайки

Доберемося ми до вас

Як поставимо мишоловки

Переловимо всіх зараз. (Гра проводиться один раз)

Ну ось, ми і подружилися з мишеням. Йому сподобалося з вами грати і він хоче навчити вас грати в свою улюблену гру: «Що змінилося?» У мами мишки з собою є корзинка з шматочками сиру, адже шлях був не близький. Подивіться, у формі якихось фігур ці шматочки (трикутник, коло, квадрат, прямокутник)

Відповіді дітей. (Кріпимо їх на мольберт.)

Вихователь: подивіться уважно і запам'ятайте, де знаходяться фігури, а тепер закрийте міцно очі і не підглядайте, мишеня поміняє місцями деякі фігури і коли скаже «відкривайте» - ви подивіться і визначте, що змінилося (2-3 рази)

Вихователь: Сподобалося грати з мишеням? А тепер давайте подумаємо, яку казку ми покажемо мишеняти? (Відповіді дітей)

Вихователь: Хочете придумати свою казку? Ми можемо зробити героїв і показати мишеняти казку. (Діти встають біля столу, на якому йде показ, вихователь сидить)

-Я покажу вам, як можна зробити з паперу різних героїв для казок. (показую зразок вироби) Пропоную зробити вам таких героїв. Давайте розглянемо, з чого зроблена іграшка (відповіді дітей: папір) (Розглядаємо, з яких деталей вона складається (туловіще- півколо, голова, на голові - вуха, намальоване обличчя героя

Порядок виконання:

-Беріть коло, кладу на стіл і згинаю його по середині, так щоб нижній край прийшов в гості до верхнього, рівно, не перестрибуючи через нього. Натискаю на згин, а потім сильно пропрасовуйте його пальцем, притримуючи іншою рукою. вийшло тулуб. Потім беру заготовку голови і прикладаю її по центру. Милуюся. Знімаю, кладу зворотною стороною догори на клейонку, пензликом намазують клей, акуратно, промащуючи краєчки, прикладаю до поделке і притискаю ганчірочкою. Так само приклеюю вуха. Готово.

Вихователь: Подумайте, якого героя ви хочете зробити і приступайте до роботи.

Діти сідають за столи, вибравши піднос з сподобалися деталями (Обговорення з дітьми, якого героя вони хочуть зробити і чому вони вибрали саме цю заготовку- колір, розмір)

Вихователь: Перед роботою потрібно розігріти пальчики.

Пальчикова гімнастика «Жили миші на квартирі».

Раз, два, три, чотири, -1-бавовна в долоні, 2-удар кулаком по долоні, 3-4-те ж саме,

Жили миші на квартирі-удар в іншу долоню

Чай пили, чашки били -соедініть кисті у вигляді чаші, відпустити і кинути

По-турецьки говорили -волністие руху руками

Чабі, чілябі, -соедіняем черзі пальці рук з великим пальцем

Чілябі, Чабі, Чабі

Діти виконують роботу, вихователь надає допомогу. Готові вироби ставимо на стіл, милуємося. Коли всі роботи готові, і ми готові порадувати мишеняти, виявляється, що він заснув, т. К втомився, поки грав з хлопцями. Мишка-мама розглядає роботи, хвалить і дякує дітей, і пропонує показати казку для мишеняти, коли той прокинеться.

Тихенько прощаємося з гостями





Конспект НСД в другій молодшій групі з конструювання «Казка для мишеняти»