Оксана Верещагіна (Трофименко)
Конспект НСД «Теремок» по пізнавальному розвитку для дітей другої молодшої групи
Конспект НСД «Теремок» по пізнавальному розвитку для дітей другої молодшої групи.

Автор: Верещагіна Оксана Вікторівна, вихователь, Муніципальне Бюджетне Дошкільна Освітнє Установа дитячий сад комбінованого виду №58, м Апатити, Мурманська обл.
Мета: Залучення дітей молодшого дошкільного віку до витоків російської народної культури через театралізовану діяльність.
завдання:
освітні:
• Ознайомити малюків з поняттям «театр», дати дітям елементарні уявлення про нього;
• Продовжувати вчити дітей виразності мовлення;
• Закріпити з дітьми знання казок;
• Створити у малюків позитивний емоційний настрій.
Розвиваючі:
• Розвивати творчі здібності дітей;
• Розвивати пам'ять, мова, довільна увага, міміку дошкільнят;
• Сприяти подоланню дітей молодшого дошкільного віку сором'язливості, скутості.
виховні:
• Виховувати у дітей дошкільного віку інтерес до театралізованої діяльності.
Матеріали для проведення: стільці за кількістю дітей, стіл, ілюстрація із зображенням трьох ведмедів, три лялькових чашки різного розміру, яєчко, фігурки діда з бабою, ілюстрація із зображенням курочки Ряби, ілюстрація із зображенням співаючого колобка, фігурки зайця, вовка, ведмедя і лисиці , ілюстрація із зображенням Червоної Шапочки, фігурка вовка, костюми для дітей ( «мишка», «жаба», «заєць», «лисиця», «вовк», «ведмідь», ширма, павло-посадская шаль (для дитини-учасника, мольберт, магніти.
Попередня робота: читання з дітьми казок ( «Три ведмеді», «Колобок», «Курочка Ряба», «Червона Шапочка», виготовлення ілюстрацій до казок ( «Три ведмеді», «Курочка Ряба», «Колобок», «Червона Шапочка» , розучування з дітьми російської народної казки «Теремок», розучування з дитиною слів автора.
Хід заняття:
(Діти заходять в групу з вихователем).
Вихователь: Подивіться, будь ласка, скільки у нас сьогодні гостей. Давайте з ними привітаємось.
Діти: (Вітаються).
Вихователь: Я запрошую вас і наших гостей в казку. Раз, два, повернись і в казці опинися.
Діти: (Повертаються).
Вихователь: Ось і наш стіл. Подивіться, будь ласка, скільки на ньому всього. Що ви тут бачите?
Діти: Ми бачимо три лялькових чашки різного розміру, яєчко, фігурки діда з бабою, фігурки зайця, вовка, ведмедя і лисиці, ще одну фігурку вовка.
Вихователь: Справжня плутанина. З яких же це казок? Давайте кожній казці знайдемо своє місце. У кожному кутку нашого столу можна поставити тільки одну казку.
Діти: (Розставляють предмети в різних кутах столу).
Вихователь: Молодці! Давайте сфотографуємо. Чик!
Діти: (Імітують фотозйомку).
Вихователь: Ось фотографії і готові. (Перевертає ілюстрації до казок). Зараз я загадаю вам загадки, а ви спробуйте їх відгадати. З наших «фотографій» треба вибрати ту, яка підходить до однієї з загадок, і прикріпити її на мольберт. Слухайте уважно.
З борошна він був печені,
На віконці був стужён.
Втік від бабки з дідом,
А лисиці він став обідом.
Діти: Це Колобок.
Вихователь: Правильно. (Дитина, вибери, будь ласка, з наших ілюстрацій потрібну і даси ці її на мольберт.
Дитина: (Вибирає, прикріплює на мольберт).
Вихователь: Наступна загадка:
В гості до бабусі пішла,
Пироги їй понесла.
Сірий вовк за нею стежив,
Обдурив і проковтнув.
Діти: Це Червона Шапочка.
Вихователь: Молодці! Згадали Червону Шапочку.
Вихователь: (Дитина, вибери, будь ласка, з наших ілюстрацій потрібну і даси ці її на мольберт.
Дитина: (Вибирає, прикріплює на мольберт).
Вихователь: Третя загадка:
З дідом бабою жила,
Яєчко їм вона знесла.
Але яєчко не просте,
Те яєчко золоте.
Вгадайте без підказки
Як звуть героя казки?
Діти: Курочка Ряба.
Вихователь: Правильно. (Дитина, вибери, будь ласка, з наших ілюстрацій потрібну і даси ці її на мольберт.
Дитина: (Вибирає, прикріплює на мольберт).
Вихователь: Ще одна загадка:
Біля лісу на узліссі
Троє їх живе в хатинці.
Там три стільці і три гуртки,
Три ліжка, три подушки.
Вгадайте без підказки
Хто герої цієї казки?
Діти: Три ведмеді.
Вихователь: Правильно. (Дитина, покладеш, будь ласка, останню ілюстрацію, на мольберт.
Дитина: (Прикріплює на мольберт).
Вихователь: Наші три ведмедя дуже любили пити чай з медом. Мед солодкий, смачний. Покажіть, як ведмеді облизувалися.
Діти: (облизує губи).
Вихователь: А чай як вони хлебтали?
Діти: (Показують).
Вихователь: Чай гарячий був. Як ведмеді дулі на нього, щоб він охолов швидше? Спочатку сильно, потім слабший. Давайте і ми поду.
Діти: (Дують).
Вихователь: Але залишилася у мене ще одна загадка, найважча. Слухайте уважно.
Мишка будинок собі знайшла.
Жаба добра була,
В тім домі, в кінці кінців,
Стало безліч мешканців.
Діти: Це казка «Теремок».
Вихователь: Звичайно, це «Теремок». Ось тепер я запрошую вас в театр. А поїдемо ми на поїзді. Я буду паровоз, а ви - пасажири. (Проводиться гра «Потяг»).
Вихователь: Ось ми і приїхали. Займайте, будь ласка, місця в залі для глядачів.
Діти: (сідайте на стільці).
Вихователь: Як називаються люди, які сидять в залі для глядачів?
Діти: Глядачі.
Вихователь: А що вони там роблять?
Діти: Дивляться уважно і плескають.
Вихователь: Звичайно, долоньками «Спасибі!» Говорять. А хто казку показує або уявлення?
Діти: Артисти.
Вихователь: І ми сьогодні будемо і артистами, і глядачами. У будь-якій казці є слова, які ніхто з героїв не говорить. Такі слова називаються словами автора. За автора сьогодні говоритиме (дитина). Я їй (йому) буду допомагати. За мишку - (дитина, за жабу - (дитина, за зайця - (дитина, за лисицю - (дитина, за вовка - (дитина, за ведмедя - (дитина). Артисти, будь ласка, одягатися в гримерку, а глядачі всідаються зручніше.
Діти: (Переодягаються в костюми героїв, вихователь допомагає).
Вихователь: Ми починаємо. (Підказує по ходу казки).
(Показ російської народної казки «Теремок»).
Вихователь: Ось і казці кінець, а хто слухав молодець! Поплескайте, будь ласка, нашим артистам. Вони так добре грали! Як у справжньому театрі! А після вистави всім разом можна і потанцювати сходити. (Включає музику). Запрошуйте, будь ласка, наших гостей потанцювати.