• Хід заняття

  • Конспект НСД «Стародавні художники» старша група




    Дата конвертації17.06.2017
    Розмір5.92 Kb.
    ТипОбразотворчого мистецтва. Конспекти занять по З

    Анастасія Фадеївна Кучугешева
    Конспект НСД «Стародавні художники» старша група

    «Стародавні художники»

    старша група

    Мета заняття: знайомство дошкільнят з природою рідного краю

    завдання:

    - познайомити дітей з природою рідного краю, з наскельними малюнками стародавніх людей;

    - вчити розуміти схематичне зображення;

    - розвивати творчу уяву, увагу, пам'ять, вміння працювати в парах;

    - виховувати інтерес до культури та історії рідного краю

    Словникова робота: познайомити з новими словами «петрогліфи», «пісаніци», «археологи».

    методи:

    1. Наочний: фотографії

    2. Практичний: метод моделювання

    3. Словесний: діалог вихователя з дітьми

    4. Ігровий

    Прийоми: соціоігровие

    Попередня робота:

    - читання хакаських казок і легенд;

    - розгляд ілюстрацій, альбомів з природою Хакасії.

    - прослуховування аудіозаписів.

    матеріал:

    1. Ілюстрації «Природа Хакасії»

    2. Фотографії із зображенням наскальних малюнків

    3. Картки з елементами наскальних малюнків

    4. Музичний супровід: записи «Голосу лісу», «Музика чатхана»

    устаткування:

    1. Компакт-диск з музичними творами.

    2. «Фрагмент скелі» з паперу, фломастери

    Хід заняття:

    1. Організаційний момент: соціоігра «Передай посмішку сусіду».

    Діти стають в коло. Кожна дитина, по одному, повертають голову (в який бік вирішують все разом на самому початку) до свого сусіда і, дивлячись йому в очі, посміхається. Гра триває по колу.

    2. - Хлопці, а ви знаєте, як називається республіка, в якій ми живемо? (Хакасія)

    Вихователь читає дітям вірш:

    Хакасія - край мій!

    Рідні простори.

    Ви мені посміхаєтеся морем вогнів.

    Широкі степи, високі гори

    Навіки в душі збережуться моїй!

    - Хлопці, а ви любите подорожувати?

    - Сьогодні я запрошую вас в подорож по Хакасії, але подорожувати ми з вами будемо, не виходячи за межі нашого дитячого садка.

    - А на чому ж ми з вами будемо подорожувати?

    - На автобусі? Дуже добре!

    - Значить, сідаємо в автобус і поїхали!

    - На нашому шляху ми зробимо кілька зупинок А щоб дізнатися, де буде наша перша зупинка, подивіться на екран (перегляд слайдів із зображенням лісового масиву, під музику «Голосу лісу»)

    - Так куди ж ми з вами приїхали? (В ліс)

    - Абсолютно вірно! Молодці!

    - А тепер виходите, погуляємо по лісі і пограємо в гру «Докажи слівце»:

    - Сірий, страшний і зубастий

    Справив переполох.

    Всі хлопці розбіглися.

    Налякав звірят тих (Вовк)

    - Руда шахрайка

    Сховалася під ялинкою.

    Зайця чекає хитрюга та.

    Як звуть її ?. (Лисиця)

    - Довгі вушка, швидкі лапки,

    Сірий, але не мишка.

    Хто це? ... (Зайчишка)

    - Вовк, лисиця, заєць - це хто? (Звірі)

    - А де живуть всі ці звірі? (В лісі)

    - Тепер поїхали далі, наступна зупинка ... (слайди з луговим сюжетом, під музику)

    - А тепер куди ми з вами приїхали (на луг)

    - А зараз відгадайте загадки:

    1. Стоять в поле сестрички, жовті очі, білі вії (Ромашки)

    2. На зеленій тендітної ніжці виріс кулька у доріжки

    Ветерочек прошурхотів і розвіяв цю кулю. (Кульбаба)

    3. Хто ні торкається - за те чіпляється

    Відданий і колючий, кругом стирчать голки. (Реп'ях)

    - Молодці, бачу, вмієте ви відгадувати загадки!

    - Хлопці, а де ростуть усі ці рослини? (в поле, в степу)

    - Ну а тепер їдемо далі! Остання зупинка (слайд із зображенням гірських масивів під музику чатхана)

    - Правильно! Ми приїхали в гори. На території нашої республіки височить чимало гір.

    - Хто бував в горах? Які вони?

    - Якщо підійти до гори сильно близько, то на деяких з них можна побачити незвичайні малюнки (Діти переглядають слайди з наскельними малюнками).

    - Ці малюнки вчені називають петрогліфами або пісаніци. Давайте повторимо, як називаються ці малюнки. Це наскальні малюнки древніх художників. Дуже давно, коли люди ще не вміли писати, вони так зображували свої думки.

    - Цим малюнкам дуже багато років. Протягом багатьох століть художники приходили до цих скелях і малювали на них. Знайти ці малюнки не просто. Найчастіше вони приховані від сторонніх очей. Адже стародавні художники малювали тільки в таємних місцях.

    - У наш час є вчені, які займаються пошуком наскальних малюнків.

    - Хто знає, як називають цих вчених?

    - Цих учених називають археологами. А ви хотіли б стати на час археологами?

    3. Практична частина

    Дітям пропонується розбитися на пари, використовуючи розрізні картинки.

    Завдання №1. «Прочитай малюнок»

    Кожній парі дається картка з наскального зображенням. Діти спільно «розшифровують» малюнок і розповідають іншим.

    - Точно також працюють вчені - археологи.

    Завдання №2. «Намалюй шифровку» (під музику чатхана)

    Кожна пара малює свою «шифровку», а решта дітей відгадують, що вони «зашифрували».

    4. Підсумок заняття

    - Сьогодні ми з вами подорожували по Хакасії.

    - Де ми з вами сьогодні побували?

    - Що нового, цікавого ви сьогодні дізналися?

    - Що вас здивувало?

    - А ви б хотіли продовжити знайомство з наскельними малюнками?





    Конспект НСД «Стародавні художники» старша група