• Хід заняття
  • Прикріплені файли

  • Конспект НСД Розвиток мови, соціально - комунікативний розвиток, аплікація «Країна дружби»




    Дата конвертації21.06.2017
    Розмір9,94 Kb.
    ТипАплікація. Конспекти занять, НОД

    Гусєва Вікторія Володимирівна
    Конспект НСД Розвиток мови, соціально - комунікативний розвиток, аплікація «Країна дружби»

    мета:

    • формування уявлень дітей про дружні взаємини.

    завдання:

    освітні:

    • формувати уявлення дітей взаєминах людей і значущості дружби в житті людей;

    • формувати вміння аналізувати вчинки своїх товариша, давати їм правильну оцінку;

    • розширювати і збагачувати словниковий запас;

    • активізувати мова дітей.

    Розвиваючі:

    розвивати емоційну сторону особистості;

    розвивати діалогічну мова дітей;

    розвивати комунікативні навички (уміти використовувати в мові ввічливі слів, вміння слухати своїх друзів).

    виховні:

    • виховувати культуру спілкування і дружні взаємини серед однолітків;

    • виховувати доброзичливе ставлення один до одного, бажання прийти на допомогу, поділитися радістю.

    Попередня робота:

    • бесіда з дітьми про дружбу, стосунки один до одного.

    • Комп'ютерна презентація «Друг завжди прийде на допомогу»

    • читання художньої літератури.

    • підбір аудіозаписів з пісень про дружбу.

    методи:

    словесні

    • наочні

    • ігрові

    • практичні.

    прийоми:

    • Комп'ютерна презентація «Казка про самотнього щеня»

    • Бесіда на тему «Що таке дружба?»

    Коммуникативно -речевая гра "Милий друг"

    • Вправа «Мені сумно, мені радісно»

    • Художнє слово - читання вірша про дружбу з елементами виконання рухів

    • Активізація словника (підбір слів визначень, знайомство з новим словом, промовляння хором, промовляння індивідуально)

    Аплікація «Повітряні кулі»

    • Рефлексія

    Цільові орієнтири:

    • Діти емоційні, зацікавлено вступають в гру

    • Уважно слухає вірш, розуміючи головну думку

    • Стежать за розвитком дій в ігровій ситуації (зустріч із Степкой, розмова з ним)

    • З бажанням бере участь у вирішення проблеми зайчика Степко

    • Впевнено відповідають на питання

    • Активні і зацікавлені в допомозі зайчику Степке

    • Виявляють цікавість до читання вірша з елементами показу рухів, повторюють рухи за вихователем

    Устаткування: дзвіночок, іграшка заєць Степка, ялинки, піктограми емоцій (радість, смуток, аркуші паперу А4, клей, клейонки, кисті для клею, паперові кружки (червоний, жовтий, зелений, серветки (на кожну дитину)

    Провокація: Входять в зал і бачать, сидить зайчик під ялинкою і плаче.

    Хід заняття:

    Вихователь і діти: Здравствуй!

    В: Як тебе звати? (Степка)

    Хлопці, давайте познайомимося з нашим гостем, скажіть як вас звуть (Діти по черзі простягають руку зайчику Степке і кажуть своє ім'я, Степка відповідає - що дуже радий знайомству)

    В: Чому ти один і такий сумний, плачеш? Тебе хтось образив?

    Степка: У мене немає друзів і я взагалі не знаю, що таке дружба.

    В: А ми зараз з хлопцями розповімо тобі, що таке дружба і як можна дружити.

    Зараз ми з вами прочитаємо казку, яка називається «Казка про самотнього щеня»

    казка

    про самотнього щеня

    Жив був маленький щеня.

    Був нещасним, тому що у нього

    не було друзів.

    Він так втомився гуляти на самоті,

    що більше вже

    не надіявся зустріти одного.

    Бачить щеня під кущем сидить маленький бідненький зайчик і трясеться.

    Щеня заспокоїв його став оберігати. Так у нього з'явився перший друг! Вирішили вони разом піти в город за морквиною для зайчика. Раптом серед грядок вони побачили чудовисько-велике страшне лякало. Вони спочатку сильно злякалися, але щеня сміливо підійшов до пугалу і ввічливо попросив його пригостити зайчика морквиною.

    Опудало теж було самотньо.

    І воно з радістю Пригостило зайчика.

    Раптом на город налетіли дурні, неприємні ворони. Вони давно перестали боятися лякала, адже воно весь час стояло на місці і не могло розігнати ворон. Щеня хоробро кинувся на цих ненажерливих птахів і прогнав їх. Опудало було дуже вдячно цього сміливого, відважному цуценяті.

    Їх дружба була чистою і міцною, і щеня зрозумів, що самотній тільки той, хто не допомагає іншим і думає тільки про себе.

    1. Основна частина:

    Бесіда на тему «Що таке дружба?»

    В: Хлопці, а ви знаєте, що таке дружба, друг?

    В: А ви - дружні хлопці? А чому ви так думаєте? (Тому що ми допомагаємо один одному, дбаємо, намагаємося робити так, щоб не ображати один одного)

    В: А з чого починається дружба? (З посмішки, з доброго слова, з спільної гри, допомоги)

    В: А кого ми можемо назвати другом? (Ділиться іграшками, грає, не ламає іграшки, не б'ється)

    В: Якщо хочеш, щоб у тебе були хороші друзі, ти сам яким повинен бути? (Хорошим другом, добрим, нежадібним, вихованим, доброзичливим)

    доброзичливий

    Не можна бути яким? (жаднюг)

    Потрібно бути яким? (ввічливим)

    В: Звичайно, хлопці, правильно, щоб у всіх нас були друзі, потрібно бути доброзичливим - все добро бажати і ні кого не ображати.

    Давайте ми з вами разом скажемо - доброзичливий

    2. Комунікативно -речевая гра "Милий друг"

    Вихователь бере дзвіночок і дзвонить їм, діти відразу звертають увагу і підходять, стають в коло.

    Дзвіночок пустотливий,

    Ти хлопців в гурток побудуй.

    Зібралися хлопці в коло

    Зліва - друг і праворуч - один.

    Разом за руки візьмемося

    І один одному посміхнемось.

    3. Вправа «Мені сумно, мені радісно»

    Хлопці, я пропонуючи вам підійти до столу і послухати мене.

    В: Як ви себе почуваєте, коли поруч немає друзів? (Самотньо, тоскно, сумно.) А покажіть як ви сумуєте, а тепер на столі знайдіть мордочку яка сумує.

    В: А коли є друзі, що ви відчуваєте? (Радість.) Покажіть як ви радієте, а тепер знайдіть на столі мордочку яка радіє.

    В: «Здорово, коли на світі є друзі!» Здорово, коли всі раді.

    В: У нас діти в групі вміють дружити? (Так)

    В: Звичайно, я думаю, що всі діти в нашій групі дружать.

    А тепер хлопці давайте трошки відпочинемо.

    4. Читання вірша про дружбу з движенияв

    Дружить з сонцем вітерець, (помахати руками над головою)

    А роса - з травою. (нахили)

    Дружить з метеликом квітка, (махаємо руками як метелик крильцями)

    Дружимо ми з тобою. (руки вперед)

    Все з друзями навпіл (руки в сторони)

    Поділити ми раді! (руки простягаємо вперед)

    Тільки сваритися друзям (погрожуємо пальчиком)

    Ніколи не треба! (обнялися)

    В: Хорошее стихотворение. Хлопці, скажіть мені що важливого ви почули? Що не потрібно робити друзям? (Не потрібно сваритися)

    В: Правильно, а якщо випадково посварилися, що потрібно зробити?

    В: А як можна помиритися? (вибачитися, пошкодувати, обійнятися, погладити, сказати мирилки)

    Вихователь бере Стьопку на руки підносить до вуха і каже:

    - Степка дякує нас і каже, що тепер він знає що таке дружба і як правильно можна дружити. І знайде собі багато багато друзів.

    В: Молодець, Степка, а щоб ти більше не плакав наші дітлахи подарують тобі красиві кульки.

    Аплікація: «Повітряні кулі»

    Методика проведення заняття:

    Показати дітям ілюстрацію повітряних куль, запитати: «Який вони форми?», «Якого вони кольору?». Запропонувати дітям розглянути готову аплікацію. Показати дітям прийоми наклеювання. Допомагати дітям, які потребують допомоги. Після закінчення звернути уваги дітей на те, як багато красивих куль летить.

    Стьопка дякує дітей за кулі.

    - Спасибо большое за красиві кульки, думаю вони дуже сподобаються моїм друзям! (До побачення, Степка)

    В: Приходь до нас в гості. Будемо раді тебе бачити.

    Стьопка прощається з дітьми:

    - До побачення, діти!

    Рефлексія.

    В: Хлопці, скажіть що вам сьогодні найбільше сподобалося?

    Хлопці, а давайте нашим гостям ми розповімо як ми будемо дружити. Словесна гра «Так-так-так» - «Ні-ні-ні».

    Будемо міцно ми дружити?

    Нашою дружбою дорожити?

    Ми навчимося грати?

    Другу будемо допомагати?

    Друга потрібно розлютити?

    А посмішку подарувати?

    Друга варто ображати?

    Чай з друзями будемо пити?

    Будемо міцно ми дружити?

    В: Молодці!

    Прикріплені файли:

    itogovaja_3g3q7.pptx | 5489,35 КБ | Завантажено: 57




    Конспект НСД Розвиток мови, соціально - комунікативний розвиток, аплікація «Країна дружби»