• Хід заняття

  • Скачати 13,65 Kb.

    Конспект НСД по здоровьесбереженія для старшого дошкільного віку «Поговоримо про здоров'я»




    Дата конвертації18.06.2017
    Розмір13,65 Kb.
    ТипЗдоров'я, здоров'язбереження, валеологія, ЗСЖ

    Скачати 13,65 Kb.

    Олена Акишина
    Конспект НСД по здоровьесбереженія для старшого дошкільного віку «Поговоримо про здоров'я»

    Конспект заняття з здоровьесбереженія для старшої групи

    на тему: «Поговоримо про здоров'я»

    Мета: Формування у дітей усвідомленого ставлення до свого здоров'я і потреби до здорового способу життя.

    завдання:

    Формувати у дітей уявлення про залежність здоров'я від рухової активності, загартовування і чистоти тіла; уточнити знання про корисні властивості повітря з опорою на дослідницькі дії. Закріпити уявлення дітей про розпорядок дня, значущості режиму дня.

    Розвивати пізнавальний інтерес, розумову активність, уяву.

    Виховувати у дітей бажання піклуватися про своє здоров'я.

    Обладнання: модель ромашки, фото на слайдах.

    Устаткування для досвіду: ємність з водою, трубочки і стаканчики за кількістю дітей.

    Попередня робота: заучування віршів.

    Хід заняття:

    (Діти входять в зал)

    Вихователь: Доброго дня хлопці! Наше заняття присвячене дуже важливій темі. А про що ми будемо говорити, ви здогадаєтеся самі, отгадав мою загадку.

    Дуже важливо вмиватися і зарядкою займатися,

    Є корисну їжу,

    Загартовуватися і тоді ми будемо ....

    (відповіді дітей)

    Вихователь: Молодці!

    Як ви думаєте, що таке здоров'я?

    (відповіді дітей)

    Вихователь: Я хочу розповісти вам дуже стару легенду.

    «Давним-давно на горі Олімп жили боги. Стало їм нудно, і вирішили вони створити людини і заселити планету Земля. Стали вирішувати, якою має бути людина, один з Богів сказав: «Людина повинна бути сильним». Інший сказав: «Людина повинна бути розумним». І знов інший сказав: «Людина повинна бути здоровим». Але один Бог сказав так: «Якщо все це буде у людини, він буде подібний до нас». І вирішили вони заховати головне, що є у людини - здоров'я. Стали думать- вирішувати - куди б його заховати? Одні пропонували заховати здоров'я глибоко в синє море, інші - на високі гори. А один з Богів запропонував: «Здоров'я треба заховати в самої людини».

    Так і живе людина з давніх часів, намагаючись знайти своє здоров'я, та от не кожен може знайти і зберегти безцінний дар Богів!

    Вихователь: Здоров'я заховано у всіх. Я відкрию вам маленький секрет! Наше здоров'я можна порівняти з ромашкою, у якій багато пелюсток, ці пелюсточки живуть в кожній клітинці нашого організму.

    Пелюстка 1 - режим дня.

    (показую модель ромашки, відкриваю перший пелюстка)

    Вихователь: Хлопці, як ви думаєте, що таке режим?

    (Відповіді дітей)

    Вихователь: Режим - це коли виконуються всі справи протягом дня по часу. У вас є час для прийняття їжі, для занять, прогулянок, сну і догляду додому. З цим режимом дня знайомі не тільки ви, але і ваші батьки, а годинник показує час виконання режиму дня. Режим дня допомагає зміцнювати здоров'я, бути дисциплінованим, добре виконувати всі свої справи і завдання. Режим - це коли всі твої справи розподілені, чітко за часом протягом дня.

    А тепер я хочу запропонувати подивитися, як наші діти дотримуються режиму дня вдома і в дитячому саду.

    (слайди «режим дня»)

    (Хлопці розповідають про режим дня)

    Діма Верещагін:

    Дуже важливо для мене,

    Дотримуватися режиму дня,

    Він помічник для мене!

    Вероніка Ленькова:

    Розповім вам по-порядку,

    Як я роблю зарядку:

    Ноги вгору, направо в бік,

    Відтягніть трохи носок,

    Підігніть в колінах ноги,

    Знову витягну небагато.

    Каже сестричка Катя:

    - Може, встанеш ти з ліжка.

    Продавив її зовсім,

    Ти - лежачий наш спортсмен!

    Лера Путарь:

    Знають дорослі і діти наш веселий дитячий сад.

    Багато тут у нас занять.

    Тут в будь-який час року вчать діток чистоті,

    Міцну дружбу і терпінню і звичайно доброті.

    (слайди - прийом хлопців, зарядка, заняття, сон, ігри, догляд додому)

    Артем Мелешин:

    Свіже повітря малюкам

    Потрібний і корисний!

    Дуже весело гуляти нам!

    І ніяких хвороб.

    Тільки пам'ятай при догляді

    Одягайся по погоді!

    Ярослав Пермяков:

    Казки все нам читають

    Міцний сон наш охороняють!

    Слід хлопцям знати

    Потрібно всім довше спати!

    Вихователь: А ось, щоб дізнатися, як називається 2 пелюстка нашого здоров'я, ми проведемо досвід.

    Подивіться всередину цієї трубочки. Що ви там бачите?

    (відповіді дітей)

    Вихователь: Зараз ми з вами подивимося, хто там ховається.

    (Опускаємо трубочку в воду і поду в неї, з трубочки біжать бульбашки).

    Вихователь: Що за невидимка сидів в трубочці?

    (відповіді дітей)

    Вихователь: Правильно, діти. А для чого потрібне повітря?

    Віка Горбунова:

    Без дихання життя немає,

    Без дихання меркне світло,

    Дихають птиці і квіти,

    Дихає він, і я, і ти.

    Вихователь: Давайте, діти, перевіримо, чи так це. Зараз ви спробуєте глибоко вдихнути повітря і закрити рот і ніс долоньками (діти виконують завдання вихователя).

    Вихователь: Що ви відчули? Чому не змогли довго бути без повітря?

    (Відповіді дітей)

    Вихователь: Правильно, діти. Це кожна клітинка вашого організму збунтувалася і каже: «Надішліть, будь ласка, повітря, а то ми гинемо». Вдихання свіжого повітря протягом 10-25 хвилин надає бадьорість, стимулюючий діє на кров, покращуючи її складу.

    Давайте згадаємо які дихальні вправи ми виконуємо на зарядці.

    (виконують дихальні вправи)

    Для чого, ми на зарядці виконуємо дихальні вправи?

    (відповіді дітей)

    Вихователь: Правильно, хлопці, повітря багате киснем - це чисте, свіже повітря. Так як же називається другий пелюстка здоров'я?

    (відповіді дітей)

    (Відкриваю другий пелюстка здоров'я - повітря)

    3 пелюстка

    Вихователь: - А тепер послухайте загадку:

    Взимку в воді холодній, купатися не боюся,

    Я тільки здоровіше, хлопці, стаю.

    (відповіді дітей)

    Вихователь: - «Замолоду загартувати - на весь вік згодиться». Як ви розумієте це прислів'я?

    (відповіді дітей)

    «Міцним стати не можна миттєво - загартовувати поступово».

    (відповіді дітей)

    Є багато видів загартовування, допоможіть мені їх згадати.

    діти:

    - Обливання під душем

    - Умивання прохолодною водою

    - Полоскання горла

    - Біг в прохолодному приміщенні.

    - Повітряні ванни.

    (слайди - діти йдуть по коригувальних доріжці)

    Данило Санніков: Дуже корисно ходити по масажних доріжках. Ці доріжки додають сил і здоров'я, якщо по ним ходити босоніж. У нас на підошві багато активних точок, що відповідають за здоров'я внутрішніх органів, коли ми їх зачіпаємо, масажуємо, вони сприяють правильній роботі всього організму.

    Вихователь: - Як ви думаєте, для чого люди загартовуються?

    (відповіді дітей)

    Вихователь: - Які ви молодці, все знаєте. Люди загартовуються для того, щоб навчити свій організм чинити опір шкідливим умовам, навчити його бути сильним, а значить витривалим і здоровим. Тепер ви знаєте назву третього пелюстки здоров'я. Хто скаже, як він називається?

    Діти: - Загартовування.

    (відкриваємо третій пелюстка)

    4 пелюстка

    Вихователь: - Послухайте прислів'я: «Хочеш, не хочеш, а їсти треба».

    - Чому так прислів'я говорить? Навіщо людині їжа? Як ви вважаєте?

    (Відповіді дітей)

    (слайд - прийом їжі)

    Поліна Денисова:

    Щоб здоров'я зберегти,

    Потрібно правильно харчуватися.

    їжею солодкої

    Не захоплюватися.

    Дуже кислого, соленого

    Остерігатися.

    Тільки овочі та фрукти,

    Дуже смачні продукти.

    Кирило Філімошін:

    Ніколи не засмучуюсь

    І посмішка на обличчі,

    Тому що приймаю

    Вітаміни А, Б, С.

    Настя Показеева:

    Дуже важливо вранці рано,

    Є за сніданком вівсянку.

    Чорний хліб корисний нам

    І не тільки вранці.

    Вихователь: Діти, а давайте пограємо з вами у гру, я дізнаюся, що ви знаєте дуже багато про корисну їжу. Я зачитую вірш про продукти. Якщо вони корисні, то ви все разом ляскаєте в долоні. Якщо про те, що для здоров'я шкідливо, ви крокуєте ніжками.

    1. Їж побільше мандаринів, пий яблучний сік. І тоді ти точно будеш дуже стрункий і високий. (плескають)

    2. Якщо хочеш струнким бути, треба солодке любити, їсти цукерки та ірис, стрункий будеш, як кипарис (тупають)

    3. Щоб правильно харчуватися, ви запам'ятаєте рада, їжте фрукти, кашу, рибу, мед і смачний омлет. (плескають)

    4. Пийте діти молоко, будете здорові (плескають)

    Молодці, хлопці, тепер я точно знаю, що ви вмієте вибирати корисні продукти.

    Отже, як же називається четвертий пелюстка здоров'я?

    Діти: Корисні продукти!

    (відкриваю четвертий пелюстка)

    5 пелюстка

    Вихователь: (слайд - хлопці вмиваються) Що ви тут бачите?

    Настя Журавльова:

    Щоб жоден мікроб

    Не потрапив до нас з тобою в рот,

    Руки мити перед їжею

    Потрібно милом і водою.

    Вихователь: Для чого ми миємося?

    (відповіді дітей)

    Вихователь: - Правильно. Отже - п'ятий пелюстка здоров'я називається - «чистота».

    - Як ви думаєте, чи пов'язані чистота і здоров'я? Чому говорять: «Чистота - запорука здоров'я»?

    (відповіді дітей)

    Вихователь: - Давайте згадаємо правила чистоти.

    діти:

    - Щоранку умивайся;

    - Увечері приймай ванну або душ перед сном;

    - Зуби чисти вранці і ввечері;

    - Стеж за чистотою нігтів;

    - Не забувай стежити за чистотою вух - мій їх кожен день;

    - Стеж за чистотою носа, завжди май при собі носову хустку;

    - Нижня білизна міняй кожен день;

    - Обов'язково мій руки перед їжею і після кожного відвідування туалету;

    - Пам'ятай, що гребінець, зубна щітка, рушник і мочалка - предмети особистої гігієни, вони повинні бути у кожного свої.

    Вихователь: 6 пелюстка нашого здоров'я - це фізичні вправи (показую модель ромашки, відкриваю шостий пелюстка)

    Вихователь: Давайте, хлопці, подумаємо, яку користь приносять нам фізичні вправи?

    (Відповіді дітей)

    Вихователь: А ви самі займаєтеся фізкультурою?

    Де і коли?

    (Відповіді дітей)

    Вихователь: Скажіть, хлопці, чому людина повинна займатися фізкультурою?

    (відповіді дітей).

    (слайд - діти займаються фізкультурою)

    Артем Сяткін:

    Спорт, хлопці, дуже потрібен,

    Ми зі спортом міцно дружимо.

    Спорт - помічник,

    Спорт - здоров'я,

    Спорт - гра,

    Спорту скажімо дружно: «Так!»

    Вихователь: Хлопці, подивіться, як красиві наші пелюсточки здоров'я. Як?

    (відповіді дітей)

    Вихователь: Якщо ви будете виконувати все те, про що ми з вами сьогодні говорили на занятті, то ми з вами будемо бадьорими, веселими, завзятими, т. Е. Здоровими.

    Здоров'я - це нагорода, яку отримує людина за свою старанність. Потрібно пам'ятати завжди головне «Щоб стати здоровим, треба навчитися бути здоровим».

    Юля Верещагіна:

    Людина на світ народився,

    Встав на ніжки і пішов.

    З вітром, сонцем подружився,

    Щоб дихалося добре.

    Привчав себе до порядку:

    Рано вранці він вставав.

    Бадьоро робив він зарядку,

    Душ холодний приймав.

    Він до зубних лікарів, уявіть,

    Не боячись зовсім, прийшов.

    Адже він чистив зуби пастою,

    Чистив зуби порошком.

    Чоловічок за обідом

    Чорний хліб і кашу їв.

    Зовсім не був прівередой,

    Чи не худнув і не товстішав.

    Спати лягав о дев'ятій тридцять,

    Дуже швидко засинав.

    З цікавістю йшов вчитися

    І п'ятірки отримував.

    Кожен день він бігав, стрибав,

    Багато плавав, в м'яч грав.

    Набирав для життя сили,

    І не нив, і не хворів.



    Скачати 13,65 Kb.


    Конспект НСД по здоровьесбереженія для старшого дошкільного віку «Поговоримо про здоров'я»

    Скачати 13,65 Kb.