Конспект НСД по соціально-комунікативному розвитку в старшій логопедичній групі «Професії на транспорті»




Дата конвертації01.05.2017
Розмір5,41 Kb.
ТипКонспекти занять, НОД

Матвєєва Алла Валеріївна
Конспект НСД по соціально-комунікативному розвитку в старшій логопедичній групі «Професії на транспорті»

Мета: Уточнення і систематизування знань дітей про професії на транспорті.

Завдання: Закріпити уявлення дітей про необхідність праці дорослих. Уточнити і розширити словник по даній темі (шофер, водій, льотчик, машиніст і т. П.). Активізувати мовну діяльність дітей. Удосконалювати діалогічну мова, мовний слух, зорове сприйняття і увагу. Розвивати загальну моторику, дрібну моторику пальців рук. Виховувати повагу до праці дорослих.

Мультимедійних об'єктів: вірші, картинки.

Матеріал: картинки із зображенням транспорту (автобус, трамвай, поїзд, літак, корабель і т. Д., Складальне полотно, розмальовки із зображенням транспорту, пенали з кольоровими олівцями.

Попередня робота з інтеграцією освітніх областей: читання художньої та пізнавальної літератури, розглядання ілюстрацій і картинок, малювання транспорту, бесіди про транспорт, проведення НСД по темі «Транспорт».

Словникова робота: шофер, водій, машиніст, пілот, капітан.

хід заняття

1. Організаційний момент.

- Сяде той, хто назве, що зображено на картинці.

2. - Як назвати все це одним словом? (Транспорт)

3. Згадайте, хто водить автобус?

Діти: Автобус водить шофер.

- Правильно. У шофера важка і відповідальна робота. Він відповідає за життя своїх пасажирів. Послухайте вірш o роботі шофера.

Шарудять по дорогах

Веселі шини,

Поспішають по дорогах

Машини, машини.

A в кузові - важливі,

Термінові вантажі ...

Цемент і залізо,

Ізюм та кавуни.

Робота шоферів

Важка і складна,

Але як вона людям

Всюди потрібна!

К. Уоліев

- A хто водить трамвай? Почніть відповідь зі слова «трамвай».

Діти: Трамвай водить водій.

- Вірно. Водій керує трамваєм, веде його по рейках. У нього така ж важка, потрібна і відповідальна робота, як і y шофера. Він теж відповідає за життя своїх пасажирів. Послухайте вірш.

По місту трамваї, тролейбуси йдуть,

Їх за своїми маршрутами водії ведуть.

Поспішаєш в гості до друга чи в школу на урок,

Вони без запізнення тебе доставлять в термін.

B. Нищев

- Тепер подивіться на поїзд. Хто його веде? Почніть відповідь зі слова «поїзд».

Діти: Поїзд веде машиніст.

- Правильно. І вдень, і вночі, і в спеку, і в заметіль, через ліси і пустелі ведуть поїзди по рейках машиністи. Вони везуть пасажирів і вантажі. У них дуже важка і потрібна робота.

зелені вагони

На сонечку горять.

B кабіні заскленій

Сидить мій старший брат.

З свистом поїзд мчить.

Не може запізнитися.

Я стану машиністом!

- А хто керує літаком.

Діти: пілот.

- Правильно пілот. Дуже важка і відповідальна робота у пілота. Щоб швидко прибути до місця призначення або доставити терміново вантаж нам допоможе літак. Послухайте вірш про роботу пілота.

Льотчик знає свою справу, в небі водить літак.

Над землею летить він сміливо, здійснюючи переліт.

- Льотчики відважні, сміливі люди. Вони вміють не тільки літати на літаку, але і вміють стрибати з парашутом.

- Хто керує кораблем?

Діти: капітан.

- Правильно, капітан. Відважний, сміливий. Він веде корабель по просторах морів і океанів. Послухайте про це вірш.

Пливе моряк на кораблі, він не сумує за землі.

Він з вітром дружить і хвилею, адже море - будинок його рідної.

4. - Ми з вами познайомилися з різними професіями на транспорті. Ви запам'ятали їх назви?

Діти: Шофер, водій, машиніст, пілот, капітан.

- Яка у них робота?

Діти: Важка, потрібна.

- A ти ким хочеш стати? (Відповіді дітей)

5. Гра «Четвертий зайвий».

Вихователь поміщає на складальне полотно предметні картинки.

- Назвіть професії людей на картинках.

Діти: Шофер, машиніст, продавець, водій.

- Хто з них зайвий і чому?

Діти: Зайвий продавець. Він працює в магазині, а всі інші на транспорті.

- Вірно, а всі інші працюють на транспорті.

6. Рухлива гра «Шофер». Логопед запрошує дітей пограти на килимі.

Качу, лечу по щодуху.

Я сам - шофер.

І сам - мотор.

Натискаю на педаль -

І машина мчить у далечінь.

Діти біжать по колу і крутять уявний кермо. Зупиняються, натискають правою ногою на уявну педаль і біжать в протилежну сторону.

7. Розфарбовування розмальовок.

- Що ви бачите на своїх листах?

Діти: машина, літак, корабель і т. Д.

- Обведіть по контуру предмет і розфарбуйте його.

8. Підсумок НСД. Оцінка діяльності дітей.

9. Виставка малюнків дітей в роздягальні кімнаті в куточку «Наша творчість».





Конспект НСД по соціально-комунікативному розвитку в старшій логопедичній групі «Професії на транспорті»