Конспект НСД по соціально-комунікативному розвитку в другій молодшій групі «Моя сім'я»




Дата конвертації19.06.2017
Розмір5,13 Kb.
ТипКонспекти занять, НОД

Юлія Соловйова
Конспект НСД по соціально-комунікативному розвитку в другій молодшій групі «Моя сім'я»

Мета: Формування у дітей уявлення про сім'ю. Забезпечувати умови для морального виховання дітей.

завдання

освітні:

- Формувати шанобливе ставлення і почуття приналежності до своєї сім'ї;

Розвиваючі:

- Розвивати у дітей мовленнєві здібності.

- Активізувати словник дітей.

виховні:

- Виховувати любов і добрі почуття до всіх членів сім'ї.

- Формувати бажання брати участь в спільних іграх.

Активізація словника: сім'я, долонька, піклується і т. Д.

Устаткування: силует долоні руки з розставленими пальцями, вирізаний з картону; картинки із зображеннями облич тата, мами, дідусі, бабусі та дитини; фотоальбом «Наша дружна сім'я»

Демонстраційний матеріал: лялечки на пальчики (сім'я - мама, тато, бабуся, дідусь, дитина, фотографії дітей і батьків вихованців, аркуш ватману з дитячим садом в центрі, лялька Бі-ба-бо бабуся.

Роздатковий матеріал: клей, пензлики, серветки, долоньки з картону.

Попередня робота: розгляд сімейних фотографій; розповіді дітей про своїх близьких; читання віршів про тата, мами, бабусі, дідусеві, сестричці; розучування пальчикових ігор; бесіда про сім'ю; дидактичні ігри «Чий малюк?», «Хто в будиночку живе?»; будівельні гри «Меблі для дому», «Будинок для ляльок»; с / р гра «Сім'я».

хід НСД

1. Організаційний момент.

Вихователь: Хлопці, подивіться, нам, що - то цікаве принесли (лялечки).

У цей час діти сідають на килимі в гурток.

- Зараз я буду одягати їх на пальчики, а ви спробуйте відгадати і назвати, хто це? (Діти називають мама, тато, дідусь, бабуся, дитина). А всі ці люди, коли, живуть разом, називаються одним словом, як? - Родина.

Вихователь: Ось вийшла ціла сім'я пальчиків. Подивіться, які пальчики дружні. Хочете тепер пограти з пальчиками? Повторюйте за мною.

Пальчикова гра «Сім'я».

Цей пальчик - дідусь.

Цей пальчик - бабуся.

Цей пальчик - татко.

Цей пальчик - ненька.

Цей пальчик - я.

Ось і вся моя сім'я!

2. Основна частина.

Вихователь: Хлопці, а можна сказати, що у вас сім'я така ж дружна, як у пальчиків?

Діти: Так.

- Якщо ви так добре товаришуєте в родині, значить ви дуже любите один одного! І маму, і тата і бабусю з дідусем.

- А покажіть, як ви їх любите.

Вихователь: Хлопці, ви перебуваєте цілий день в дитячому садку, напевно вам буває іноді сумно без мами і тата? А якщо ви скучили за батьками, що ви тоді робите?

Діти: розглядаємо фотографії в альбомі «Наша дружна сім'я»

Приходить бабуся (лялька Бі-ба-бо)

Вихователь: Хлопці, а подивіться до нас бабуся в гості прийшла.

Бабуся: Доброго дня діти!

Скажіть, а у вас є бабуся? (Відповіді дітей)

А, яка в тебе бабуся? (Відповіді дітей)

Що вона вміє робити? (Відповіді дітей)

Вихователь: Бабуся, а у нас діти знають вірш про бабусю. Хочеш послухати?

вірш

«Моя Бабуленька»

Ольга Чусовітіна

Я Бабуленькі рідну.

Дуже міцно поцілую,

Адже Бабуленька моя.

Дуже-дуже добра.

Бабуся: Ой, хлопці молодці, дуже добре вірш ви прочитали, спасибі. Хлоп'ята, я дуже люблю грати зі своїми онучатами і знаю багато цікавих ігор. А ви пограєте зі мною?

Физкультминутка.

Пальчикова гра «Хто живе у нас в квартирі?»

1,2,3,4 (хлопки)

Хто живе в моїй квартирі?

1,2,3,4,5

Всіх можу перерахувати: (діти загинають пальці, вважаючи їх)

Папа, мама, брат, сестричка,

Кішка Мурка, два кошеняти,

Мій щиглик, цвіркун і я-

Ось і вся моя сім'я!

Бабуся: Хлоп'ята, подивіться, у мене є чарівні долоньки, тільки на їх пальчиках ніхто не живе. А що можна зробити, щоб на цих пальчиках жила дружна сім'я?

Вихователь: Діти, а у мене є картинки, на них намальовані обличчя дідуся, бабусі, матусі, татусі, дитини підійдіть до столів візьміть картинки і наклейте на пальчики. І у вас вийде дружна сім'я.

(Дітям показую лялечки - пальчики, для закріплення послідовного наклеювання картинок із зображенням членів сім'ї).

Під час виготовлення долоньок тихо грає дитяча пісенька про сім'ю.

Вихователь: Хлопці, хто наклеїв, підходьте до мене, ми будемо прикріплювати долоньки навколо «дитячого садка».

3. Заключна частина.

Вихователь: Діти, а тепер давайте, будь ласка, встанемо в коло.

Діти стають в коло.

Бабуся: Як весело тепер стало біля будиночка, тому, що вся сім'я зібралася разом.

Вихователь: Подивіться, у вас на долоні вийшла велика дружна сім'я.

Вихователь: У нас у всіх є сім'я. У кого-то вона велика, у когось менше, але в кожній родині вас люблять, і про вас піклуються. Ви найщасливіші діти на світі!

Давайте скажемо спасибі бабусі, що вона прийшла до нас в гості і попращаемся.





Конспект НСД по соціально-комунікативному розвитку в другій молодшій групі «Моя сім'я»