• Хід заняття

  • Скачати 14.15 Kb.

    Конспект НСД по соціально - комунікативного розвитку в старшій групі. Тема: «Як добре вміти дружити!»




    Дата конвертації25.05.2017
    Розмір14.15 Kb.
    ТипДружба. Вчимося дружити

    Скачати 14.15 Kb.

    Юлія ВЕРЕЙКІН
    Конспект НСД по соціально - комунікативного розвитку в старшій групі. Тема: «Як добре вміти дружити!»

    мета:

    - формувати уявлення дітей про дружні взаємини.

    завдання:

    -формувати уявлення дітей про значимість дружби в житті людей;

    - формувати вміння аналізувати вчинки товариша, давати їм правильну оцінку;

    - розширювати і збагачувати словниковий запас;

    - розвивати емоційну сторону особистості;

    - розвивати діалогічну мова дітей;

    - розвивати комунікативні навички (використання в мові ввічливих слів, вміння слухати товариша).

    - виховувати таку якість, як вміння ділитися з друзями іграшками;

    - виховувати культуру спілкування, дружні взаємини;

    - виховувати доброзичливість, бажання прийти на допомогу, поділитися радістю.

    Попередня робота: читання казки «Як собака одного шукала», «Казка про невихованих мишеня», «Кращі друзі»; розучування мовної гри «Друзі», физминутки «Давайте будемо дружити один з одним»; бесіда з дітьми, складання дітьми оповідань з особистого досвіду, читання віршів, розучування прислів'їв.

    Устаткування: дзвіночок, квіточку, «Цветик - семицветик», «Чарівна коробка», лялька хлопчик Єгор, великі іграшки, розрізні картинки по темі «Діти грають», фотографії дітей, аудіозапис «Якщо з одним вийшов в шлях» муз. В. Шаїнського.

    Хід заняття:

    Вихователь бере дзвіночок і дзвонить ім.

    Дзвіночок пустотливий,

    Ти хлопців в гурток побудуй.

    Діти підходять і стають в коло.

    Мовна гра «Друзі».

    У нашій групі є друзі: Тримаються за руки.

    Діма, Роберт, Ваня, Я. Показують один на одного і на себе

    Ми не в сварці ніколи. Роблять негативний жест

    головою і рукою.

    Діма, Роберт, Ваня, Я.

    Всі ми - дружна сім'я: Тримаються за руки.

    Діма, Роберт, Ваня, Я. Показують один на одного і на себе.

    Бесіда «Про дружбу і друге». (в колі)

    Вихователь: - Хлопці, ми з вами сказали, що «Всі ми - дружна сім'я». А як ви розумієте, що таке дружба?

    Діти: - Коли ми не ображаємо один одного, коли разом що-небудь робимо, допомагаємо комусь ...

    Вихователь: - Дружба - це коли люди хочуть бути разом; коли разом грають, не сваряться, захищають слабких. А хто такий друг? Кого ми можемо назвати другом?

    Діти: - Друг - це той, хто допомагає, шкодує, захищає, ділиться іграшками, може навчити тому, що сам уміє, поступиться одному.

    Вихователь: - Так, хлопці, ви маєте рацію. Друзі - це люди, з якими нам приємно і цікаво бути разом.

    Вихователь: - Хлопці, а серед вас є друзі?

    Діти: - Так, є!

    Вихователь: - Так, ви все тут друзі! Скажіть, а як ми повинні звертатися до одного?

    Діти: - Ми повинні звертатися до нього по імені.

    Вихователь: - Правильно. Коли хочете звернутися до одного, треба назвати його ім'я. Я пропоную вам зараз пограти в гру.

    Гра «Назви одного ласкаво».

    (Діти, сидячи в колі, передають один одному квіточку і ласкаво називають одного на ім'я.)

    Вихователь: - Молодці, хлопці!

    Вправа «Мені сумно, мені радісно». (З використанням «Квіточки-семицветик». На пелюстках цієї квітки зображений хлопчик, який показує різні емоцій).

    Вихователь: - А як ви себе почуваєте, коли поруч немає друзів?

    Діти: - Самотньо, тоскно, сумно.

    Вихователь: - Хлопці, подивіться на наш «Цветик - семицветик» і знайдіть пелюстка, на якому зображений сумний хлопчик.

    Вихователь: - А як ви зрозуміли, що він сумний?

    Діти: (за допомогою вихователя) - Очі дивляться вниз, брови зрушені до перенісся, куточки рота опущені вниз.

    Вихователь: - Хлопці, спробуйте ви показати сумні обличчя.

    (діти показують сумні обличчя).

    Вихователь: - А коли поруч з вами є друзі, що ви відчуваєте?

    Діти: - Радість, веселощі.

    Вихователь: - Покажіть пелюстка, на якому зображений радісний хлопчик.

    Вихователь: - Правильно! У хлопчика веселі очі злегка примружені, куточки губ підняті вгору. Хлопці, покажіть радісні обличчя.

    Вихователь: - А тепер знову покажіть смуток. А тепер радість.

    Вихователь: - Хлопці, я бажаю вам, щоб у вас завжди були радісні обличчя! Ось як добре, коли на світі є друзі і коли всі раді.

    Читання вірша.

    Вихователь: - Зараз Саша розповість нам вірш, а ви уважно послухайте і скажіть, про що воно.

    Якщо справа не йде

    І не спирається робота,

    Друг завжди до тебе прийде,

    З другом впораєшся за дві секунди!

    Ну а якщо раптом у одного

    Що-небудь трапиться,

    Поспішай до нього на допомогу -

    Може стати в нагоді!

    Вихователь: - Хлопці, про що ж цей вірш?

    Діти: - Цей вірш про те, що потрібно допомагати друзям. - Про те, що разом з другом легше впоратися з будь-якою роботою.

    Вихователь: - Правильно! Молодці! Друзі повинні допомагати один одному. Не забувайте це!

    Вихователь: Хлопці, але іноді буває по іншому. Подивіться, у нас посварилися дві дівчинки (дві дівчинки виходять і на деякій відстані встають один від одного)

    Вірш «Посварилися».

    1 дівчинка (розповідає)

    Ми посварилися з подругою

    І сіли по кутах.

    Дуже нудно один без одного!

    Помиритися потрібно нам.

    2 дівчинка (розповідає)

    Я її НЕ обіжала-

    Тільки ведмедика потримала,

    Тільки з ведмедиком втекла

    І сказала: «Не віддам!»

    Вихователь: - Через що посварилися дівчинки? Що вони відчувають? Як вони можуть помиритися?

    Діти: - Вони посварилися з - за того, що одна дівчинка забрала ведмедика в іншої. Вони сумні, їм нудно. Вони повинні помиритися.

    Вихователь: - Правильно. Якщо випадково посварилися потрібно помиритися. А як це зробити?

    Діти: - Вибачитися, пошкодувати, обійнятися, погладити, можна сказати мирилки.

    Вихователь: - Хлопці, покажіть, як ви вмієте миритися.

    Двоє дітей кажуть мирилки з використанням «Чарівної коробки» (у двох протилежних стінках коробки виконані отвори, щоб двоє дітей могли взятися за руки і в ігровій формі помиритися).

    - Мирись, мирися,

    І більше не бийся!

    Ми не будемо битися,

    Не будемо ми кусатися!

    Вихователь: - Молодці, хлопці! Не забувайте це правило.

    Физминутку «Давайте будемо дружити один з одним».

    Давайте будемо дружити один з одним (по черзі простягають руку один одному)

    Як птиці з небом, (потягнутися руками вгору, ставши на носочки)

    Як трави з лугом, (сісти навпочіпки)

    Як вітер з морем, (качають руками над головою разом з тулубом)

    Поля з дощами, (кружляють навколо себе, поперемінно вимахуючи руками)

    Як дружить сонце з усіма нами (підійти до кола і обійнятися)

    Стук в двері.

    Вихователь: - Хлопці, до нас хтось прийшов!

    Вихователь виходить і заносить ляльку - хлопчик Єгор.

    Гість вітається.

    Вихователь і діти: - Здрастуй!

    Вихователь: - Як тебе звати, хлопчику?

    Гість: - Мене звуть Єгор.

    Вихователь: - Діти, давайте познайомимося з нашим гостем, скажіть, йому як вас звуть.

    (Кожна дитина простягає руку Єгору і каже, як його звуть. Єгор відповідає - дуже приємно)

    Вихователь: - Єгор, а чому ти такий сумний?

    Єгор: - Мене до вас прислала мама. Вона сказала, що всі діти в дитячому садку вміють дружити. А зі мною ніхто не дружить!

    Вихователь: - А чому з тобою ніхто не дружить?

    Єгор: - Я не знаю.

    Вихователь читає вірш.

    Чому один Єгорка?

    У дворі кричить Єгорка

    - Моя книжка! Моя гірка!

    М'ячик мій! Лопатка, лійка!

    Чи не пущу! Моя лава!

    Нічого не треба брати!

    Я хочу один грати!

    У дворі сумує лава.

    Поруч м'яч, лопатка, лійка.

    У дворі нудьгує гірка ...

    І варто один Єгорка!

    (Г. Лагздинь)

    Рішення проблемної ситуації.

    Вихователь: - Ось так Єгор! Скажіть, діти, чому ж ним ніхто не дружить?

    Діти: - Тому що він нікому нічого не показує і не дає! Таких дітей називають жаднюгами!

    Вихователь: - Правильно, хлопці. Про таких хлопців навіть жарт придумали! Ви її знаєте?

    Діти: - Так! Таких дітей називають скнара - яловичина!

    Єгор: - Ой, це не про мене! Я не хочу, щоб мене дражнили жаднюгою, та ще й яловичиною! Хлопці, допоможіть мені, навчіть мене дружити!

    Вихователь: - Не хвилюйся, Єгор, хлопці тобі обов'язково допоможуть!

    Хлопці, нам потрібно допомогти Єгору, яку пораду ми йому дамо?

    Діти: - Єгору потрібно спочатку вибачитися перед іншими дітьми, навчитися ділитися іграшками, бути добрим.

    Вихователь: - Хлопці праві. Якщо ти не хочеш бути жаднюгою, і не хочеш, щоб тебе так дражнили, треба показувати іншим свої іграшки, книжки. А також разом з іншими дітьми кататися з гірки, бути доброзичливим і привітним. І тоді у тебе буде багато друзів, і сумувати ти більше не будеш!

    Вихователь: - У нас всі діти в групі вміють дружити!

    Хлопці, покажіть нашому гостю яка у вас міцна дружба. А допоможе нам в цьому гра «Дружні хлопці».

    (Діти розбиваються на пари. Одному з пари зав'язують очі. На підлозі між двома стільцями розкладаються великі іграшки. Другому дитині з пари необхідно провести партнера від одного стільця до іншого так, щоб не одна іграшка не була збита).

    Вихователь: - Єгор, а зараз хлопці покажуть тобі, як вони вміють дружно грати. Гра «Збери картинку».

    (діти по три людини збирають розрізні картинки по темі «Діти грають»).

    Вихователь: - А ще наші хлопці знають вірші і прислів'я про друзів і про дружбу.

    діти:

    Міцну дружбу і сокира не розрубиш.

    Людина без друзів, що дерево без коріння.

    Ні одного - шукай, а знайшов - бережи.

    Один за всіх і всі за одного

    дитина:

    Найяскравіше сонячних променів

    Дружба в цілому світі.

    Адже з друзями веселіше

    На будь-якій планеті.

    дитина:

    Всі ми дружні хлопці.

    Ми хлопці - дошкільнята.

    Нікого не ображаємо.

    Як піклуватися, ми знаємо.

    Нікого в біді не кинемо.

    Чи не віднімемо, а будемо просити Тебе.

    Нехай усім буде добре.

    Буде радісно, ​​світло.

    Вихователь підносить Єгора до вуха і каже:

    -Хлопці, Єгор говорить вам велике спасибі за поради. Він зрозумів як здорово, коли є друзі, і він більше ніколи не буде ображати товаришів, а буде з усіма дружити.

    Вихователь: - Молодець, Єгор.

    Знову вихователь підносить ляльку до вуха і каже:

    - Він каже, що піде до своїх товаришів, вибачиться за неприємності, які він їм доставив і подружиться з ними.

    Єгор прощається з дітьми:

    -До побачення, діти!

    -Діти: До побачення, Єгор!

    Вихователь: - Приходь ще до нас в гості. Будемо раді тебе бачити.

    (Єгор дякує, пішов)

    Заключна частина.

    Вихователь: - Хлопці, ви молодці! Ви сьогодні навчили Єгора дружити!

    - А тепер пропоную пограти. Я вам буду задавати питання, а ви радите відповісти словами - так, так, так. Або - ні, ні, ні. Будьте уважними!

    Словесна гра «Так-так-так» - «Ні-ні-ні».

    Будемо міцно ми дружити?

    Нашою дружбою дорожити?

    Ми навчимося грати?

    Другу будемо допомагати?

    Друга потрібно розлютити?

    А посмішку подарувати?

    Друга варто ображати?

    Чай з друзями будемо пити?

    Будемо міцно ми дружити?

    Вихователь: - Молодці, хлопці! Ви хороші, вірні друзі!

    Вихователь: - А зараз, в честь дружби, ми з вами зробимо «Полянка Дружби» і посадимо на ній чарівні квіти.

    (Діти приклеюють свої фотографії на квіти, зроблені з картону. Потім прикріплюють їх на фланелеграф. Потім додаємо сонечко, хмари, метеликів, травичку. Виходить «Полянка Дружби»).

    Вихователь: - Яка гарна вийшла у нас галявина! А які незвичайні квіточки ростуть на ній!

    Вихователь читає вірш.

    Давайте, люди,

    Дружити один з одним,

    Як птах - з небом,

    Як трави з лугом,

    Як вітер - з морем,

    Поля з дощами,

    Як дружить сонце з усіма нами ...

    Вихователь: - Хлопці, ви сьогодні все добре попрацювали! Яку важливу справу ми зробили? Кому ми сьогодні допомогли?

    Вихователь: - І тепер я пропоную вам потанцювати під знайому нам пісеньку друзів ( «Якщо з одним вийшов в шлях» муз. В. Шаїнського).

    Звучить музика, діти танцюють.



    Скачати 14.15 Kb.


    Конспект НСД по соціально - комунікативного розвитку в старшій групі. Тема: «Як добре вміти дружити!»

    Скачати 14.15 Kb.