• Хід заняття

  • Конспект НСД по сенсорному сприйняттю «Зима-зима» з дітьми в першій молодшій групі




    Дата конвертації06.09.2019
    Розмір8.07 Kb.
    ТипСенсорний розвиток і виховання. сенсорика

    Яна Єпішева
    Конспект НСД по сенсорному сприйняттю «Зима-зима» з дітьми в першій молодшій групі

    Мета: Створення позитивного емоційного фону, розвиток творчих здібностей дітей.

    завдання:

    1. Викликати у дітей позитивні емоції, використовуючи художнє слово, музику, фольклор. Розвивати навички спілкування і мова.

    2. Розширювати кругозір дітей, стимулювати пізнавальний інтерес. Удосконалювати навички нетрадиційного зображення предмета (долонею, пальцем).

    3. Виховувати почуття жалю. Чуйності до оточуючих, бажання приходити на допомогу.

    Попередня робота: Спостереження за сезонними змінами в природі взимку, бесіди про характерні ознаки зими, читання віршів про зиму, загадок про тварин, розгляд ілюстрацій.

    Словникова робота: сніжинка, веселий настрій.

    Матеріал: тоновані листи, гуаш білого кольору, серветки для рук, ялинки, замети з тканини, птиці, зображення диких тварин і їх слідів, аудіозапис "Зимова мелодія".

    Хід заняття:

    1. Ігрова освітня ситуація "Здрастуйте" (встановлення емоційного контакту).

    Під тиху музику діти запрошуються до зали. Вихователь читає вірш:

    Здрастуй, сонце золоте! Здрастуй, небо блакитне,

    Здрастуй, вільний вітерець, Здрастуй, біленький сніжок!

    Привіт, дітлахи: дівчата і хлопці,

    Привіт, я вам скажу, всіх я вас вітаю!

    2. Мотивація. Дидактична гра "Зима - зима" (розвиток передачі емоційного стану, позитивних емоцій, розвиток уяви).

    Звучить аудіозапис "Зимова мелодія".

    Вихователь: Яка чудова мелодія, ви хотіли б її прослухати далі? На що вона схожа, як можна сказати про цю музику? (Якщо діти не можуть, вихователь починає відповідь, діти продовжують: Легка, радісна, сніжна, пухнаста, зимова).

    -Це зимова мелодія, а вам подобається зима? Чим, тобі, Аня, подобається, а тобі, Поліна? Чим подобається зима Юлі? Скажіть мені, діти, а що вам хотілося б зробити в це чудове, казкове пору року? (Кататися з гірки, на санках, грати в сніжки, валятися в снігу ....)

    Ой, чуєте, хтось плаче. … Це хто? Зайчик, що ти плачеш? Я втратив сніжинки, і тепер мені ніколи не потанцювати з ними. Діти. Він такий сумний, хочете допомогти зайчику знайти сніжинки і знову стати веселим? Тоді давайте збиратися в дорогу.

    3. Гра-масаж "Збираємося в дорогу"

    За допомогою імітації надягаємо штани, шкарпетки (легке погладжування ніг); надягаємо кофти (погладжування рук, живота); надягаємо валянки (погладжування ніг від пальців до коліна); надягаємо шапки (погладжування голови, легкий масаж, імітація зав'язування); застібаємо гудзики на пуховиках (точкові руху від шиї до живота, зав'язуємо шарфи.

    -Ну, що ж вирушаємо в дорогу на допомогу зайчику! (Звучить музичний фон)

    4. Дід. вправа "Ми крокуємо по заметах" (емоційна розрядка)

    Ми крокуємо по заметах, Діти йдуть, високо піднімаючи ноги. Олександра Кужель крутолобим.

    Бери вище ногу,

    Проклади іншим дорогу.

    Дуже довго ми крокували, Сідають і погладжують ноги. Наші ніженьки втомилися. Долонями від низу до верху.

    Зараз сядемо, відпочинемо,

    І знову гуляти підемо.

    -Подивіться, хлопці, на яку зимову галявину ми вийшли, які дерева кругом. (Милування) А подивіться, скільки снігу навколо, як він іскриться на сонечку. Як ми можемо сказати про сніг, який він? Я знаю зимову гру про сніг, хочете пограти?

    -Я буду говорити слова, а ви повторюйте за мною руху.

    5. Гра "Сніжок" (розвиток позитивних емоцій, уяви)

    Подивися, як блищить, Піднімають руки вгору і плавно качають кистями.

    Під ногами хрумтить. Тупають ногами.

    Біленький сніжок, Поступово опускаються навпочіпки,

    Легкий, як пушок. Показуючи руками, як йде сніг.

    Дует, дме вітерець, Плавні рухи рук вправо-в ліво.

    І летить, летить сніжок, Плавні рухи рук зверху вниз.

    Закружляв, заблищав, Покружляти, плавно піднімаючи руки вгору - вниз.

    Над галявинкою полетів. Легкий біг врозтіч.

    А потім на землю впав, Присісти, обійняти коліна.

    До весни там пролежав.

    Вихователь: Як чудово зобразили ви сніг. Але, що це, хлопці? Я бачу якісь - то відбитки на снігу. Давайте запитаємо у хлопчиків, як вони думають, що це? А як думають дівчинки? Правильно, це сліди. Я хочу запропонувати вам вгадати, чий це слід. Хочете пограти в гру?

    6. Дидактична гра "Дізнайся" (розширення кругозору)

    Дітям пропонується вибрати слід дикого тваринного, співвіднести слід з його ілюстрацією.

    Хлопці, а хочете дізнатися, як зимує заєць? (Показ ілюстрації)

    Я, заєць, розповім, як живеться мені у лісі.

    До зими весь побілів, шубку нову надів.

    Під кусточек сяду, спираючись під сосною,

    Чи не побачить, не впізнає мене звір лісовий.

    Вихователь: Давайте уявимо, що ми з вами теж лісові звірі і вийшли пограти на галявині. Ким хочуть бути хлопчики? А дівчатка? Давайте покажемо, як рухаються ваші звірі. (Під музику імітація рухів звірів).

    Добре, хлопці! А я знаю розповідь про лісових звірів. Давайте я вам буду його розповідати, а ви рухами і виразом обличчя показувати. Чи згодні?

    7. Ігрова вправа "Невдоволення - Задоволення"

    Вихователь: Жив в лісі ведмедик, стало йому голодно, ось виліз він з барлогу, загарчав, розсердився, нахмурився.

    Діти: Імітують ведмедика похмурого, сердитого.

    Вихователь: А в лісі сніг білий кругом, блищить на сонечку, та й сонечко світить яскраво, йде сніг великими пластівцями, тиша. Подивився ведмедик навколо, заусміхався, потягнув носом морозне повітря - добре!

    Діти: Імітують задоволеного, веселого ведмедика.

    Вихователь: Повз лисичка бігла, побачила ведмедика, здивувалася, що це він з барлогу виліз.

    Діти: Зображують лисичку, здивування.

    Вихователь: А недалеко під кущика зайка сидів (навпочіпки сідають, прислухався: "Що за шум?", Злякався, причаївся.

    Діти: Зображують зайчика.

    Вихователь: Підвівся зайка, побачив ведмедика і лисичку, зрадів - адже це його друзі зібралися на галявині, і весело застрибав до них.

    Вихователь: І стали вони разом - як ви думаєте, що робити?

    Діти: радіти, веселитися, грати, стрибати, годувати ведмедика ...

    А вам, хлопці подобається на лісовій галявині? Який у вас настрій? Коли у вас гарне, радісне настрій, що вам хочеться робити? Що тобі хочеться, Юля? А тобі, Вітя? А Поліні що хочеться робити?

    -У мене теж гарний настрій, і я хочу перетворитися в легку сніжинку і політати, покружляти. Ой, подивіться, сніжинки ніби почули мене, напевно, вони теж радіють, що ми прийшли в ліс. Давайте ми візьмемо сніжинки в руки і покружляти разом з ними. (Діти беруть паперові сніжинки, кружляють. Танцюють).

    Вихователь: Хлопці ось і підійшла до кінця наша прогулянка по лісі, я пропоную повернутися в дитячий сад і намалювати сніжинки.

    (Під музику діти повертаються в групу).

    Малювання долонькою "Падають сніжинки" (розвиток позитивних емоцій, розвиток уяви)

    Вихователь: Подивіться, які чудові сніжинки у нас вийшли, схожі на галявину, де ми були? Подаруємо їх зайчикові. нехай з ними потанцює ібудет веселим!

    Підсумок. - Вам сподобалося допомагати зайчику шукати сніжинки? Прогулянка в ліс запам'яталася Юлі? А Каті запам'яталася? Яка прогулянка вийшла? (весела, радісна, зимова).

    Ситуація очікування: А ввечері ми подивимося мультфільм про зайчика і сніжинку.





    Конспект НСД по сенсорному сприйняттю «Зима-зима» з дітьми в першій молодшій групі