• Хід заняття

  • Конспект НСД по пізнавальному розвитку в старшій групі «Годинник»




    Дата конвертації01.04.2017
    Розмір3,29 Kb.
    ТипКонспекти занять, НОД

    Світлана Іванова
    Конспект НСД по пізнавальному розвитку в старшій групі «Годинник»

    Мета: Ознайомити дітей з історією виникнення годин; розповісти про різні види годинах і показати їх; викликати у дітей прагнення планувати своє життя (окремі заходи) по годинах.

    Матеріал: різні види годин (настінні, ручні, будильник, пісочний, ілюстрації із зображенням сонячного годинника, свічка.

    Хід заняття:

    Педагог говорить дітям: «Люди завжди хотіли якомога точніше вимірювати час. Сьогодні для того, щоб дізнатися час, досить подивитися на один предмет, який показує час. Що це за предмет? (Годинник). Але годинник не завжди були такими, якими ми звикли їх бачити. А якими ж вони були? »

    1. Повідомлення про сонячний годинник.

    2. Повідомлення про пісковому годиннику.

    Повідомлення про вогненні годиннику.

    Вихователь: «У давні часи люди користувалися вогняними годинами. Для цього використовували, наприклад, свічки. Один французький король брав величезну свічку і розмічав її на 24 частини-за кількістю годин у добі. Свічку підпалювали, і вона горіла весь день. Близько свічки стояли спеціальні люди, які стежили за тим, як горить свічка. А коли королю потрібно було дізнатися час, ці люди приходили до нього і доповідали, до якого розподілу догоріла свічка.

    Подивіться на карту. Це гори, називаються вони Альпи. У далекі часи, коли люди ще не винайшли літак, було дуже складно перебиратися через гори без провідника (людини, який добре знав шлях і проводив по ньому інших людей). Шлях через гори був важким і довгим; доводилося робити привали, ночувати в горах. Провідники в Альпах використовували особливі годинник-будильник. Будильником їм служила розмічена свічка. У певному місці в свічку встромляли шпильку, до якої прив'язували важкий предмет. Коли вогонь добирався до шпильки, предмет падав на підлогу і будив подорожніх ».

    Педагог пропонує дітям спробувати зробити такий будильник. Для цього береться свічка, в неї встромляється шпилька (на 2 3 см від верху) і на шпильці кріпиться невеликий предмет (наприклад, маленький дзвіночок або бубонець). Свічка підпалюється. Педагог повідомляє дітям, що коли коли дзвіночок впаде, це буде сигналом про те, що заняття закінчилося.

    Поки свічка горить, педагог продовжує розповідати дітям про те, що люди довгий час працювали над створенням годин і годинник ставали все різноманітніше. Вихователь запитує: «А який годинник існують зараз?» Педагог демонструє деякі види годин. Діти їх розглядають, визначають різницю в зовнішньому вигляді і в функціях (наприклад, є годинник, який показує час і дають сигнал, це годинник з боєм, будильники і навіть годинник, що говорить). Педагог пропонує дітям пофантазувати про те, який годинник можуть придумати люди (при висловлюваннях дітей педагог стежить за тим, щоб діти засвоїли головне призначення годин-фіксація часу на користь людині).

    Заняття закінчується, як тільки «продзвенить» вогненний будильник.





    Конспект НСД по пізнавальному розвитку в старшій групі «Годинник»