• Хід безпосередньо - організаційної діяльності дітей

  • Конспект НСД по пізнавальному розвитку в підготовчій групі «Подорож на безлюдний острів, в пошуках скарбу»




    Дата конвертації02.08.2019
    Розмір8.74 Kb.
    ТипТемочка

    Тетяна Хомягіна
    Конспект НСД по пізнавальному розвитку в підготовчій групі «Подорож на безлюдний острів в пошуках скарбу»

    Інтеграція освітніх областей: «Пізнавальний розвиток», «Соціально - комунікативний розвиток», «Художньо - естетичний розвиток», «Мовленнєвий розвиток».

    Види дитячої діяльності: комунікативна, пізнавально-дослідницька, ігрова.

    Цілі: створення соціальної ситуації розвитку в ході спільної діяльності.

    завдання:

    формування мотивації навчання, орієнтованої на задоволення пізнавальних інтересів, радість творчості.

    «Пізнавальний розвиток» - познайомити дітей з реакцією харчової соди і оцту через експериментування; удосконалювати знання про геометричні фігури, об'єднувати предмети в групи і виділяти з групи окремі предмети, що відрізняються за будь-якими ознаками (кольором, величиною); співвідносити цифру з кількістю; продовжити роботу з розвитку уяви, фантазії, дрібної моторики рук, мови, уваги, спостережливості.

    «Соціально - комунікативний розвиток» - виховувати дружні взаємини між дітьми, вміння вислуховувати до кінця, розвивати прагнення висловлювати своє ставлення до навколишнього, самостійно знаходити для цього різні мовні засоби.

    «Мовний розвиток» - створювати умови для формування вміння підтримувати бесіду, розвиток діалогічного мовлення, вміння будувати свої висловлювання; активізувати словниковий запас дітей словами: острів, скарб, перешкода.

    «Художньо - естетичний розвиток» - створювати позитивний, емоційний настрій у дітей.

    Методи і прийоми: наочний, словесний, пошуково - дослідницький, практичний, ігровий, проблемний, приклад, бесіда.

    Матеріали та обладнання:

    - стіл, макет вулкана;

    - панно для гри «Павутина», прищіпки з цифрами, паперові квіти;

    - дерев'яні трубки в кількості 13 шт., Схематичне зображення моста;

    - смайлики «сонечко»;

    - розмальовки та медалі на всіх дітей;

    - скриня.

    Засоби ТСО:

    - ноутбук, діапроектор, екран.

    Місце проведення:

    - музичний зал.

    Розміщення дітей:

    - організаційний момент - стоячи півколом;

    - протягом НОД - переміщення по залу.

    Хід безпосередньо - організаційної діяльності дітей:

    Діти стоять у колі.

    Вихователь: діти, давайте з вами привітаємо один одного.

    Здрастуй, небо блакитне!

    Здрастуй, сонце золоте!

    Здрастуй, маленький дубок!

    Здрастуй, вільний вітерець!

    Ми живемо в одному краю.

    Я вас всіх вітаю.

    А зараз давайте, привітаємо і наших гостей.

    (Діти вітаються з гостями).

    Вихователь: хлопці, я до вас вчора збиралася в гості, а вночі мені приснився сон, що на чарівному острові захований скарб. І для того, щоб його відшукати треба пройти перешкоди, але найголовніше, туди можуть потрапити лише один дорослий і кілька сміливих дітей.

    Вихователь: що ж робити? Хто ж зможе мені допомогти?

    (Відповіді дітей)

    Вихователь: Ви готові мені допомогти?

    Діти: так.

    Вихователь: Ну, раз ви готові, тоді ми з вами зараз вирушимо в дорогу. А вирушимо ми на чарівний острів. Давайте всі разом станемо в коло, візьмемося за руки, закриємо очі і вимовив чарівні слова: - «Крібле - Крабла - бум».

    (Діти вимовляють чарівні слова).

    Вихователь: можете відкрити очі. Ось ми з вами і опинилися на острові.

    1 Перешкода:

    Вихователь: хлопці, подивіться, перед нами болото, а міст зруйнували пірати. І тепер для того, щоб перейти болото необхідно побудувати міст заново, по схемі. (Дітям надається схема моста). Молодці, міст ви побудували, перейдемо ми по ньому, перестрибуючи перешкоди.

    (Діти перестрибують).

    Вихователь: болото залишилося позаду. Одна перешкода ми з вами подолали. Що ж нас чекає далі? Давайте пройдемо по стрілочки.

    2 Перешкода:

    Вихователь: хлопці подивіться, перед нами павутина, а на ній павук.

    (На підлозі розсипані квіти). Подивіться діти, яким він сумний. Як ви думаєте, що ж з ним сталося?

    (Відповіді дітей).

    Вихователь: напевно, подув сильний вітер і зірвав усі квіти з павутини. Як же ми зможемо допомогти павуку?

    (Відповіді дітей).

    Вихователь: ви абсолютно праві хлопці, тоді давайте допоможемо павучків зібрати квіти.

    Вихователь: подивіться, на павутині позначені цифри, вам потрібно прикріпити туди, квітка з такою кількістю пелюсток, яке позначено на цифрі.

    (Діти виконують завдання).

    Вихователь: молодці хлопці! І з цим завданням ви прекрасно впоралися, подивіться, тепер наш павук посміхається і вас дякує, він хоче теж допомогти нам і пропустить нас через свою павутину, проповзала знизу.

    (Діти проповзають під павутиною).

    Вихователь: ну що ж хлопці, підемо з вами далі, адже попереду нас чекають дуже цікаві пригоди.

    3 Перешкода:

    Вихователь: подивіться хлопці, що ж це? Тут записка є, давайте ми з вами її прочитаємо.

    (Записку читає дитина, яка вміє читати).

    «Вам необхідно здійснити чудо, разом зі своїми помічниками». Вихователь: молодець Кирило! Хлопці подивіться, та це ж справжній вулкан, він просто спить, а зараз я спробую розбудити його. Встаньте всі навколо столу, зробіть крок назад і уважно дивіться. Покладемо трохи соди, додамо оцет і подивимося, яка реакція буде.

    (Вихователь показує досвід, а діти уважно дивляться).

    Давайте поплескаємо!

    Вихователь: і з цим випробуванням ми з вами впоралися. Але хто ж зможе нам допомогти знайти скарб? Подивіться, хто тут сидить? (Пірат) Напевно він точно знає, де захований скарб, але спочатку треба виконати завдання.

    4 Перешкода:

    Вихователь: хлопці, подивіться уважно на екран і скажіть, що тут зайве.

    Дидактична гра: «Гра четвертий зайвий».

    (Діти виконують завдання).

    Вихователь: ось бачиш пірат, які наші діти розумні, всі завдання виконали, а ми ще й веселитися вміємо, запрошуємо і тебе з нами потанцювати.

    (Музична пауза).

    Вихователь: скажи пірат, тобі сподобалося з нами танцювати?

    Пірат: так хлопці, дуже сподобалося! Давно я так не танцював!

    Вихователь: а ми з хлопцями все завдання виконали? Пірат каже, що ми повинні пройти по стрелочкам. Ось перед нами кущ. Давайте зараз, дівчатка обійдуть його з правого боку, а хлопчики з лівого боку.

    (Діти обходять кущ).

    Вихователь: подивіться, ось скриню, на скрині замок, а де ж ключ? А ось і ключик знайшли. Хлопчики допоможіть, будь ласка, мені винести скриню і показати його всім. Що ж може бути там заховано?

    (Відповіді дітей).

    Вихователь: ну добре, давайте подивимося.

    (Відкривають скриня).

    Вихователь: ой, хлопці, так тут для вас заховані розмальовки із зображенням тварин цього безлюдного острова. А ще дивіться що тут є, це ж в медалі, виберете собі одну, схожу на ваш настрій, якщо вам наша подорож сподобалося, виберете веселу, усміхнену медаль, а якщо вам що - то здалося важким або якщо ваш настрій сумне, то виберіть сумну медаль.

    (Діти вибирають медалі).

    Вихователь: ось хлопці і закінчилася наша подорож, пора нам з вами повертатися в наш улюблений дитячий сад. Закрийте очі і давайте всі разом знову вимовив чарівні слова: «Крібле - Крабла - бум».

    (Діти знову вимовляють чарівні слова).

    Вихователь: відкривайте очі хлопці, ось і опинилися ми з вами в нашому улюбленому дитячому садку. Подорож була у нас чарівне, а скарб саме, що ні наїстися сьогодення.

    Молодці хлопці, ви всі такі розумні, дружні і дуже веселі!





    Конспект НСД по пізнавальному розвитку в підготовчій групі «Подорож на безлюдний острів, в пошуках скарбу»