• Прикріплені файли

  • Конспект НСД по пізнавальному розвитку в підготовчій групі «Дикі тварини»




    Дата конвертації18.06.2017
    Розмір8,11 Kb.
    ТипДикі тварини, звірі

    Ірина Чернишова
    Конспект НСД по пізнавальному розвитку в підготовчій групі «Дикі тварини»

    Мета: Закріплювати вміння дітей складати загадку - опис дикої тварини.

    завдання:

    1. Уточнювати і розширювати знання дітей про диких тварин і їх дитинчат;

    2. Тренувати в освіті присвійних прикметників, узгоджуючи їх з іменниками; вправляти в назві дитинчат тварин;

    3. Закріплювати навички вживання прийменників; розвивати зв'язні висловлювання;

    4. Розвивати увагу, логічне мислення;

    5. Виховувати інтерес, бажання більше дізнатися про диких тварин.

    6. Збагачувати словник: нора, барліг, дупло, барліг.

    Інтеграція освітніх областей: «Пізнавальний розвиток (ознайомлення зі світом природи; пізнавально -дослідна діяльність; формування елементарних математичних уявлень)»; «Мовний розвиток (прилучення до художньої літератури); «Художньо - естетичний розвиток (музична діяльність)»; «Фізичний розвиток»

    Матеріал: предметні картинки із зображенням диких тварин з дитинчатами, схема, картинки із зображенням харчових запасів: горіхи, мед, морквина, горох, гриби. Маски тварин. Мультимедійна презентація.

    Попередня робота: читання оповідань і казок про тварин, загадування і відгадування загадок про тварин, дидактичні ігри «Скажи навпаки», «Чий дитинча», «Який? Яка? »І т. Д. Хороводна гра« А ми не хлопці, ми тепер звірята ... ».

    Зміст організованої діяльності дітей.

    Організаційний момент.

    Вихователь і діти стоять перед екраном проектора. Вихователь: Відгадайте загадки:

    По гілках скаче, та не птах,

    Руда, та не лисиця? (білка) Показ слайда 1

    Він в барлозі спить взимку. Під величезним сосною, А коли прийде весна,

    Прокидається від сну. (ведмідь) Показ слайда 2

    Хвіст пухнастий, хутро ворсистий, В лісі живе, в селі курей краде. (лисиця) Показ слайда 3

    Чи не кравець, А все життя з голками ходить. (їжак) Показ слайда 4

    Взимку білий, влітку сірий (заєць) Показ слайда 5

    Хто взимку холодної. Ходить злий, голодний? (вовк) Показ слайда 6

    Введення в тему.

    Вихователь: Назвіть одним словом всіх тих, кого ви назвали.

    - Чому їх так називають? (відповіді дітей)

    Сьогодні ми будемо говорити про диких тварин. Показ слайда 7

    Вихователь: А зараз ми з вами пограємо в гру «Підбери ознаки». На магнітній дошці прикріплені картинки з дикими тваринами. Подивіться на картинки і підберіть слова, щоб вони відповідали на питання - який? яка?

    Вихователь показує на першу картинку. Діти підбирають слова.

    Ведмідь - величезний, сильний, великий, великий, могутній, розумний, спритний, кошлатий, дресирований, бурий, білий, клишоногий, незграбний.

    Лисиця - руда, велика, велика, хитра, вивертка, голодна, пухнаста, спритна, пекучою, довгохвоста.

    Білка - працьовита, запаслива, спритна, чіпка, моторна, непомітна, стрибуча, спритна, жвава.

    Вовк - великий, величезний, голодний, страшний, злий, сильний, небезпечний, хижий, зубастий, сірий.

    Вихователь: Молодці! Відмінно впоралися із завданням.

    Вихователь: А тепер ми з вами пограємо в гру «Підбери дії» - згадаймо, що вміють робити ці тварини.

    ведмідь - ходить, плаває, перевалюється, гарчить, реве, ласує медом, бродить, лазить (по деревах, занурюється (в сплячку, смокче лапу.

    Лисиця - крадеться, линяє, полює, пірнає (в замет, вкривається (хвостом, розгрібає (сніг, добуває (їжу, риє, бігає, пробирається,

    Білка - стрибає, перестрибує, скаче, розоряє (гнізда, ховає (горіхи, закладає (гриби, гризе, лущиться (шишки, ховається (у дуплі, цокає. Зіскакує

    - Вовк - крадеться, вистежує, нападає, наздоганяє, виє, бродить, бігає, ховається, пробирається, нишпорить, влаштовує (лігво, приносить (їжу вовченят, з'їдає, зариває, ховає (їжу).

    Вихователь: Молодці! І з цим завдання впоралися добре.

    А тепер ми з вами пограємо в гру «Закінчи речення»

    Ведмідь великий, а заєць ... (маленький)

    У вовка хвіст довгий, а у ведмедя ... (короткий)

    Білка слабка, а вовк ... (сильний)

    У yoжа тіло вкрите голками, а у інших звірів .... (вовною, хутром).

    Вихователь роздає дітям і пропонує їм розглянути картинки тварин з дитинчатами.

    Вправа «Хто з ким?»: Подивися на картинку. Хто прийшов до лікарні доктора Айболита? (Лисиця з лисеняти, зайчиха з зайченям і т. Д.)

    Пальчикова гімнастика "Сидить білка на візку"

    Сидить білка на візку, Грюкають в долоні і вдаряють кулачок про

    Продає вона горішки. кулачок поперемінно.

    Лісічке- сестричці загинати по одному пальчику, починаючи

    Воробью, синичці з великого, на обох руках одночасно.

    Мишкові товстоп'ятому

    Зайченя вусатому.

    Вихователь: А зараз ми з вами пограємо в гру «Четвертий зайвий»

    Вихователь називає чотири слова, діти повинні на слух визначити зайве слово і пояснити свій вибір.

    - вовк, білка, лисиця, кішка

    -еж, комар, олень, білка

    - лисиця, ведмідь, заєць, дятел

    -бельчонок, лисеня, ведмедиця, зайченя.

    Вихователь: Молодці!

    Фізкультурна хвилинка.

    Вихователь: А зараз я пропоную вам перетворитися в звіряток і повеселитися на галявинці. (Діти надягають на голови маски тварин і під музику імітують їх руху).

    - Довго звірі грали, веселилися на лісовій галявині, але ось прийшла пора спати. Кожен звір пішов спати в свій будиночок.

    Вправа «Чий будинок?»

    Показ слайда 8

    Ліса- ...., Білка -, вовк - ...., Ведмідь -, їжачок - ...

    Де живе ведмідь? Берлога чия?

    Де живе лисиця? Нора чия?

    Де живе білка? Дупло чиє?

    Де живе вовк? Лігво чиє? (після розминки діти знімають маски).

    Вихователь: Молодці! Ось ви знову діти. А ви вмієте складати загадки? (відповіді дітей)

    Робота зі схемою. "Опиши диких тварин"

    Показ слайда 9

    Гра «Розклади запаси звірів»

    Дітям пропонується пройти і сісти за столи, де приготований необхідний матеріал для гри - картки з двома числовими смужками і «запаси» для звірів.

    «Покладіть горіхи зліва на нижню полицю, барила меду - на верхню справа, гриби - на нижню полицю справа. Покладіть моркву зліва від меду, жолуді - по центру на верхній, яблука - по центру на нижній.

    Далі вихователь уточнює, де лежать продукти:

    Де лежать горіхи? (відповіді дітей)

    Де лежить морква? »(Відповіді дітей).

    Рефлексія. Вихователь: Ви, хлопці, молодці, добре сьогодні попрацювали. Що цікаво сьогодні вам було? Яке завдання вам було важко виконати? Чому? А що нового ви дізналися про диких тварин? (відповіді дітей). Давайте ми себе похвалимо - скажімо: «Я - молодець!» І погладив себе по голові.

    література:

    1. Н. В. Рижова "Розвиток мови в дитячому садку".

    2. Т. І. Подрезова "Матеріал до занять з розвитку мовлення".

    Прикріплені файли:

    dikie-zhivotnye_no2r4.pptx | 1330,18 КБ | Завантажено: 28




    Конспект НСД по пізнавальному розвитку в підготовчій групі «Дикі тварини»