Наталя Циганова
Конспект НСД по пізнавальному розвитку в молодшій групі «Для всього потрібна вода?»
Конспект НСД по пізнавальному розвитку в молодшій групі на тему:
«Для всього потрібна вода?».
Мета: Формувати і уточнити уявлення дітей про те, що вода важлива для всіх живих істот (людей, рослин, тварин)
завдання:
1. Розвивати допитливість, мислення і мова дітей;
2. Виховувати дбайливе ставлення до води.
3. Вчити співпрацювати один з одним при виконанні спільних дій.
Активація словника: труби, гаряча і холодна вода, колодязь.
Попередня робота:
1. Читання оповідань, казок пізнавального характеру.
2. Бесіди на тему: «Де можна зустріти воду», «Хто живе у воді». Розучування віршів про воду.
Матеріал й устаткування: паперові віяла, тазики з водою, порожні і відкриті з одного боку трубочки, вата; порцелянова чашка і парафінова свічка; мультимедіа для показу презентації.
Використовувана література.
1. Енциклопедія навколишнього світу. Москва «Росмен" 1997 р; Т. І. Попова. Світ навколо нас, 1998 г.;
2. І. Миколаєва. Екологічне виховання дошкільнят, 1997 р
3. Посібнику з екології, розробки по екології, «Дитина і природа» Дошкільне виховання №5 2002 р
Хід заняття.
(Під музику дзюрчання струмочка вихователь читає загадку)
Вихователь: Ми говоримо: вона тече;
Ми говоримо: вона грає;
Вона біжить завжди вперед,
Але нікуди не тікає.
У морях і річках живе,
Але часто по небу літає.
А як набридне їй літати,
На землю падає знову. Хто це?
Діти: Вода.
Вихователь: До нас в гості прийшла Лялька-Капелька. Вона шукає своїх сестричок - крапельок води. Я запрошую всіх в подорож по групі. Ми розповімо Крапельки, де її сестрички у нас в групі.
Перша зупинка - куточок природи. Хлопці, скажіть, потрібна рослинам вода?
Діти: Рослинам потрібна вода, щоб рости. Без неї вони загинуть, засохнуть.
Узагальнення: Вода потрібна і деревам, чагарникам. Треба протирати вологою ганчіркою, щоб листочки дихали
Вихователь: Давайте, хлопці, поллємо наші квіти. Одну сестричку ми знайшли. Наступна зупинка акваріум. Хто тут живе?
Діти: Рибки.
Вихователь: Їм потрібна вода?
Діти: Так. Рибки не можуть жити без води.
Узагальнення: Риби і равлики живуть у воді, їм потрібно багато води, щоб рибки могли плавати, без неї вони загинуть.
Наступна зупинка «Живий куточок».
Вихователь: Хлопці, чому ми тут?
Діти: Наш папуга кожен день п'є воду. Він любить купатися в ній.
Наступна зупинка «Куточок образотворчого мистецтва».
Вихователь: А тут ми використовуємо воду?
Діти: Щоб малювати фарбами потрібна вода.
Узагальнення: А також промивати пензлик, розводити фарби.
Вихователь. Давайте трохи відпочинемо і зробимо фізкультхвилинки.
Хлоп-хлоп ручками,
Полон мила таз. (Руками махають)
Ти не чіпай, Катруся (пальчиком загрожують)
Мильної ручкою таз.
А водичка піниться,
Катруся помиє (діти імітують)
Причеше, одягнеться і піде гуляти.
Вихователь: А що ми вчора робили в «Ігровому куточку»?
Діти: Ми мили іграшки і прали одяг ляльок.
Узагальнення: Вода потрібна, щоб помити брудні іграшки і випрати білизну і одяг ляльок.
Вихователь: А де нам треба ще зупинку зробити?
Діти: У ванній кімнаті. Тут ми миємо обличчя і руки.
Вихователь: Капелька хоче вас запитати: як потрапляє вода в будинок?
Діти: Вода потрапляє в будинок по трубах.
Узагальнення: У місті вода потрапляє в будинку з річки. Тече вона по трубах, її очищають на очисних спорудах. А в сільській місцевості викопують колодязі і звідти черпають воду відрами. (Вихователь показує зображення колодязя).
Вихователь: Давайте оглянемо труби.
(Діти оглядають труби, чіпають їх, визначають, яка холодна або гаряча тече по ним вода).
Вихователь: Чим займається ваш молодшої вихователь?
Діти: Вона миє посуд і підлоги.
Узагальнення: Мол. вихователю треба дуже багато води, щоб помити посуд і підлоги.
Вихователь: На столі знаходяться тазики з водою. Даваете на дотик визначимо: яка там вода?
Діти. Одна - холодна, інша-тепла.
Вихователь: Як ми можемо берегти і економити воду?
Діти: Воду треба економити - даремно не лити, закривати кран, не кидати сміття у водойму.
Вихователь. А зараз для тебе Капелька діти прочитають вірші про воду.
Річка, і озеро, і ставок
Завжди нас влітку в гості чекають,
У спеку приємно опинитися
І біля струмка - води напитися.
Всюди, всім вода потрібна:
Вона і кораблям важлива,
Пливуть що на морському просторі,
Пшениці, спеющей на поле.
І для людей, і для звірів
Немає нічого води цінніше.
Водою всім потрібно дорожити,
Адже без неї нам не прожити!
Вихователь: Бачите, діти, Капелька дізнався де в групі її сестрички-крапельки і як вони потрібні всім. Вам діти сподобалася подорож?
Діти: Так.
Вихователь: А ще ми знаємо, що ....
Для чого потрібна вода?
Скажеш - митися?
Вірно! Так!
Скажеш - пити?
І це правда!
Суп зварити?
І це треба!
Мити посуд?
Це точно!
Поливати в саду квіточки?
Огірки полити, петрушку?
Всім влаштувати постірушку?
Вимити підлогу? І багато точок.
.
Без води не можна, любий!
Вихователь: На цьому наша подорож закінчилося. Спасибі всім.