• Хід заняття.

  • Конспект НСД по пізнавальному розвитку в другій молодшій групі «Пасажирський транспорт»




    Дата конвертації21.06.2017
    Розмір6,29 Kb.
    ТипКонспекти занять, НОД

    Дмітренок Ольга
    Конспект НСД по пізнавальному розвитку в другій молодшій групі «Пасажирський транспорт»

    Конспект безпосередньо - освітньої діяльності по пізнавальному розвитку дітей у другій молодшій групі. «Пасажирський транспорт»

    Мета: Ознайомити дітей з різноманітним пасажирським транспортом.

    Відзначити характерні відмітні ознаки пасажирського транспорту.

    Закріплювати знання про правила дорожнього руху (вулицю переходять в спеціальних місцях, переходити треба тільки на зелене світло світлофора).

    Вчити дітей через ігрові образи правилами поведінки в громадському транспорті; виховувати ввічливе культурна поведінка.

    Матеріал: картинки із зображенням пасажирського транспорту, пазли, макет вулиці, керма, медальйони-автомобілі, прапорці, магнітофон.

    Хід заняття.

    В гості до дітей завітали П'ятачок і Вінні-Пух. Але вони чомусь засмучені. Що ж трапилося?

    - П'ятачок і Вінні-Пух, чому у вас поганий настрій сьогодні? - запитує вихователь.

    - Ми сьогодні вирішили самостійно поїхати в цирк. Вийшли на дорогу, подивилися, а машин видимо - невидимо. Одні машини везуть цеглини, інші - меблі, треті - продукти, четверті - пісок. Ми їх зупиняли, просили, просили, щоб вони нас до цирку довезли, а вони проїжджають повз і не зупиняються. А ще ми трохи під машину не догодили. Як нам до цирку доїхати і не потрапити під машину, не знаємо, але ж скоро уявлення почнеться. Що нам робити?

    - Хлопці, що ж робити Паця і Вінні-Пуху? На якому транспорті можна доїхати до цирку? Давайте підійдемо до столів на підносах у вас лежать вирізані з картону і розрізані на частини різні машини. Вам завдання: зібрати з частин цілу картинку, і тоді ми дізнаємося про який транспорт йдеться. (автобус, тролейбус, трамвай, машина.)

    -Правильно хлопці цей транспорт перевозить людей?

    -Так ось, П'ятачок і Вінні-Пух, вам треба їхати на транспорті, який возить людей по місту. Це пасажирський транспорт. А щоб П'ятачок і Вінні-Пух запам'ятали і не переплутали пасажирський транспорт з вантажним, ми їм покажемо його на картинках.

    (демонстрація картинок з пасажирським транспортом)

    - Хлопці, а хто їде в пасажирському транспорті?

    (Пасажири)

    - Хлопці, а ви коли-небудь їздили в пасажирському транспорті? (відповіді дітей)

    - А з ким ви їздили?

    (з мамою, татом, бабусею, старшим братом, тіткою)

    - Ви чуєте, П'ятачок і Вінні-Пух, наші діти їздили тільки з дорослими, так що для безпеки радимо і вам їздити тільки з дорослими. А ще в пасажирському транспорті треба купувати квиток, проходити в салон, сідати на вільне місце, не кричати, дотримуватися правил поведінки.

    - Давайте хлопці сядемо в автобус і покатаємося!

    Физкультминутка: «Автобус» (під музичний супровід)

    Ось ми в автобусі сидимо, і сидимо, і сидимо

    І з віконечка дивимося - всі дивимось!

    Дивимося назад, дивимося вперед - ось так от, ось так от

    Ну що ж автобус не щастить - не щастить?

    Колеса закрутилися - ось так от, ось так от

    Вперед ми покотилися - ось так от!

    А щітки по склу шарудять - вжик, вжик, вжик, вжик, вжик, вжик

    Все крапельки змести хочуть - вжик, вжик, вжик!

    І ми не просто так сидимо - бі, бі, бі, бі, бі, бі

    Ми голосно-голосно все Гудим - бі, бі, бі!

    Нехай автобус нас трясе - ось так от, ось так от

    Ми їдемо-їдемо все вперед - ось так от!

    Ми голосно-голосно все Гудим - бі, бі, бі!

    - А тепер пройдіть і подивіться сюди. Це макет вулиці.

    - Покажіть, де потрібно переходити дорогу?

    (Діти показують пішохідний перехід.)

    - Як називається ця смугаста доріжка? (Зебра, пішохідний перехід.)

    - Можна дітям одним переходити через дорогу? (Не можна, тільки з батьками, тримаючись за руку дорослого.)

    - На який колір світлофора можна переходити дорогу? (На зелений.)

    (Вихователь показує макет світлофора.)

    - Хлопці, що це? (Світлофор.)

    - Як ви думаєте, для чого він потрібен? (Щоб машини не стикалися, коли їдуть; щоб вони не наїжджали на людей, щоб люди переходили через дорогу безпечно).

    - Що роблять машини на червоний колір світлофора? (Коштують.)

    - На жовтий? (Готуються їхати.)

    - На зелений? (Їдуть.)

    - Ось тепер П'ятачок і Вінні-пух дізналися, як і де правильно переходити дорогу, тепер я думаю з ними не повториться випадок, коли вони мало не потрапили під машину.

    -А зараз ми з вами пограємо в гру. Ви - водії машин. Візьміть кермо. У мене в руках прапорці - зелений, жовтий, червоний. Вони позначають кольори світлофора. Якщо я підніму червоний прапорець, ви ... (діти доповнюють) - стоїте, жовтий - включаєте мотор, натискаєте педалі, зелений - їдете. Правило для всіх: їдете, чи не наштовхуючись один на одного. (граємо 1-2 рази, під музичний супровід).

    - Хлопці, давайте ще раз нагадаємо Паця і Вінні-Пуху про який транспорт ми сьогодні вели розмову?

    (відповіді дітей)

    - Чи можна в пасажирському транспорті їздити одним без дорослих?

    (немає)

    - Як вести себе потрібно в пасажирському транспорті?

    (відповіді дітей)

    П'ятачок і Вінні-Пух дякують дітей за те, що багато дізналися про пасажирському транспорті, навчилися, як вести себе в транспорті. Ще дізналися, що вулицю переходять в спеціальних місцях, і тільки на зелене світло світлофора. А тепер вони побіжать додому за дорослими і на пасажирському транспорті відправляться в цирк, а завтра зайдуть до хлопців і обов'язково розкажуть багато цікавого вони побачили в цирку.





    Конспект НСД по пізнавальному розвитку в другій молодшій групі «Пасажирський транспорт»