надія Кондакова
Конспект НСД по пізнавальному розвитку (сенсорний розвиток) з дітьми другої молодшої групи «В гості до мишки»
мета:
Розвиток у дітей пізнавальних здібностей.
завдання:
Закріпити уявлення дітей про форму предмета, величиною (великі і маленькі, кількості (багато, мало, один).
Формувати знання про властивості сухого і мокрого піску. Розвивати дрібну моторику, уяву, тактильні відчуття.
Виховувати позитивне ставлення до елементарної експериментальної діяльності.
Спонукати дітей включатися в спільну з дорослим ігрову ситуацію.
Розвивати доброзичливість, емоційну чуйність.
Долучати до способів безпечної поведінки та пересування в групі.
Розвивати діалогічне мовлення дітей.
Інтеграція освітніх областей відповідно до ФГОС ДО:
- пізнавальний розвиток
- соціально - комунікативний розвиток
- мовленнєвий розвиток
Методичні прийоми: бесіда, питання, Сюрпризний момент.
Матеріали та обладнання: Мишка, Зайчик, намистинки (великі і маленькі, червоні і жовті, пісок (сухий і мокрий, формочки, лопатки, маленькі обручі, доріжка, мотузочок, ширма, порожній скриньку, для викладання торта з пасок.
Хід заняття:
Діти грають в гру «Пузир».
Вихователь: Що вийшло? (Коло). Який він вийшов? (Великий, рівний, круглий).
Назвіть, на що він схожий? (Сонечко, колесо, бублик і т. Д.)
Вихователь: Хлопці, ви не чуєте, здається, хтось плаче? (Вихователь вносить Зайчика)
Вихователь: Здрастуй Зайка, що трапилося?
Вихователь: Я так біг, так поспішав в гості до Мишці, що, спіткнувся, впав і втратив подарунок, який ніс їй.
Вихователь: А хіба можна так не акуратно бігати? Розкажіть хлопці Зайчику, що треба робити, коли біжиш?
Діти: дивитися під ноги, не бігати дуже швидко.
Вихователь: А де ти впав і втратив подарунок?
Вихователь: Ось тут, (показує на лоток з сухим піском).
Вихователь: Хлопці, а що це таке?
Діти: пісок.
Вихователь: Зайка, ми з хлопцями можемо тобі допомогти. Сідай і почекай.
Вихователь: Хлопці, помацайте пісок долоньками, який він?
Діти: сухий, сипучий.
Вихователь: Тому, щоб не потрапити один одному в очі, ми будемо дуже акуратно шукати в піску подарунок. (Діти шукають, знаходять різні кульки)
Вихователь: Що це?
Діти: кульки, намистинки.
Вихователь: Складайте їх у тарілочку. Скільки їх?
Діти: багато.
Вихователь: Якого кольору?
Діти: жовті, червоні.
Вихователь: Якої форми?
Діти: круглі.
Вихователь: Хлопці, а якщо ми їх одягнемо на мотузочку, що вийде?
Діти: намиста. (Діти роблять намиста)
Вихователь: На, Зайка тобі твій подарунок, неси Мишці. Але щоб ти більше, ні де не впав, ми з хлопцями тебе проводимо.
(Физминутку)
Ми до лісової галявині вийшли,
Піднімаючи ноги вище,
Через кущики і купини,
Через гілки і пенёчкі.
Високо ми так крокували
Чи не спіткнулися, що не впали.
Вихователь: Хлопці, якої форми купини?
Діти: круглі.
Приходимо до дому Мишки, стукаємо в двері. Мишка засмучена.
Вихователь: Здрастуй Мишка. Що в тебе сталося?
Вихователь: Я вас всіх чекала, готувала пасочки, але вони у мене пригоріли.
Вихователь: Мишка, ми з хлопцями можемо тобі допомогти.
Вихователь: З чого ми можемо пасочки куховарити.
Діти: з піску.
Вихователь: А який пісок хлопці нам для цього потрібен?
Діти: мокрий.
Вихователь: Чому?
Діти: з сухого піску все буде розсипатися.
Вихователь: Молодці, правильно.
(Проходимо куховарити пасочки, прикрашаємо мозаїкою).
Зайка з Мишкою раді, кажуть спасибі.
Вихователь: хлопці подивіться, які ви молодці. Допомогли зайчику знайти подарунок для мишки. Допомогли мишці спекти пасочки.