• Хід заняття.

  • Конспект НСД по пізнавальному розвитку «Подорож до лісу»




    Дата конвертації17.06.2017
    Розмір4.74 Kb.
    ТипКонспекти занять, НОД

    Ірина Глинська
    Конспект НСД по пізнавальному розвитку «Подорож до лісу»

    Конспект НСД по пізнавальному розвитку в старшій групі «Подорож до лісу».

    Вихователь МБДОУ дитячий садок № 90 «Райдуга» міста Кургану Глинська Ірина Василівна.

    Мета: Формування елементарної екологічної культури, загальної ерудиції. Виховання моральних якостей.

    Завдання: Закріпити та поглибити знання дітей про жителів лісу і про тварин, занесених до Червоної книги Курганської області. Ознайомити з основними правилами дбайливого ставлення до природи. Збагатити мова дітей. Розвивати інтерес до навколишнього світу. Виховувати любов до всього живого.

    Форма проведення: по командам у вигляді змагання.

    Обладнання: проектор для презентації; картинки тварин для гри «Чий будиночок?»; розрізні картинки для гри «Збери тварина»; запис «ЗаЙкИнА зарядки» для ритмопластики.

    Хід заняття.

    Попередньо діти поділені на дві команди.

    Вихователь: Діти, сьогодні ми з вами вирушимо в ліс і поїдемо ми на поїзді (звучить музика Поїзд, діти один за одним йдуть по залу).

    Вихователь: Ось ми і приїхали, розсаджуйтеся по місцях. Спочатку давайте пригадаємо правила поведінки в лісі. Що не можна робити в лісі? (діти перераховують: голосно кричати, ламати гілки, палити багаття і т. д.).

    Вихователь: Ви поділені на дві команди, я вам пропоную позмагатися і виконати кілька завдань.

    1 завдання «Четвертий зайвий» (на слайді 4 картинки: рослинний світ, тваринний світ - визначити, що зайве і пояснити)

    На першому слайді - питання до першої команди.

    На другому слайді - питання до другої команди.

    На третьому слайді - питання до першої команди.

    На четвертому слайді - питання до другої команди.

    На п'ятому - до першої.

    На шостому - до другої.

    2 завдання «Відгадай загадку»

    Для першої команди: З гілки на гілку, швидкий, як м'яч,

    Скаче по лісі рудий циркач.

    Ось на льоту він шишку зірвав,

    Стрибнув на стовбур і в дупло втік. (коли діти вгадали, відповідь-картинка з'являється на слайді)

    Для другої команди: На вівчарку він схожий,

    Що не зуб - то гострий ніж!

    Він біжить, вишкіривши пащу,

    На вівцю готовий напасти. (на слайді з'являється картинка вовка)

    Для першої команди: Він на вулиці живе, листя восени несе,

    А взимку несе сніжинки, іноді навесні - дождинки,

    Влітку, якщо він подув - з голови панамку здув. (на слайде- картинка вітру)

    Для другої команди: До чого сяє яскраво,

    Щедро дарує всім подарунки:

    Теплоту, добро і світло

    Мільйони довгих років. (на слайді - картинка сонця)

    Для першої команди: Лежала між ялинками подушечка з голками.

    Тихесенько лежала, потім, раптом, побігла. (на слайді - картинка їжака)

    Для другої команди: Що за звір лісовий?

    Стало зрозуміло, як стовпчик, під сосною.

    І стоїть серед трави,

    Вуха більше голови. (на слайді - картинка зайця)

    Физминутку

    Вихователь: Ну а тепер трохи відпочинемо, вибігайте все на галявину, зробимо ЗаЙкИнА зарядку.

    (під пісеньку «Зайкина зарядка» діти роблять вправи по ритмо).

    3 завдання «Збери звіра»

    Кожній команді даються розрізні картинки. Перша команда спільно збирає ведмедя, друга - лисицю.

    4 завдання «Чий будиночок?»

    На столі розкладаються картинки різних тварин. На слайді по черзі демонструються: дупло, мурашник, гніздо, річка. З кожної команди виходить дитина і знаходить картинку тварини, який живе в цьому будиночку.

    Вихователь: Ну а тепер поетична пауза. Послухайте, будь ласка, вірші.

    Виходять заздалегідь підготовлені діти і розповідають вірші про квіти, літо, тварин.

    5 завдання: Назвіть тварин, які занесені до Червоної книги нашої Курганської області.

    (Команди по черзі називають тварин, яких запам'ятали за попередньою роботі)

    Вихователь: Молодці, діти. Обидві команди показали гарні знання і кмітливість. Перемогла дружба. Закінчити нашу подорож мені б хотілося пісенькою про дружбу.

    (діти співають пісню, всім вручаються призи)

    Вихователь: А тепер нам пора в дитячий сад. (Знову звучить музика Поїзд, діти один за одним йдуть по колу і виходять із зали).





    Конспект НСД по пізнавальному розвитку «Подорож до лісу»