• Хід заняття

  • Конспект НСД по пізнавальному розвитку (ФЕМП) «Куля, на що він схожий» (середня група)




    Дата конвертації29.09.2019
    Розмір4.19 Kb.

    Наталія Чунарева
    Конспект НСД по пізнавальному розвитку (ФЕМП) «Куля, на що він схожий» (середня група)

    Конспект НСД. Пізнавальна діяльність - ФЕМП

    Тема: "Куля, на що він схожий"

    Цілі: формувати уявлення дітей про властивості геометричного тіла "Шар", удосконалювати вміння збільшувати безліч шляхом додавання.

    Завдання: освітня-удосконалювати знання дітей про кулі, прищеплювати вміння розпізнавати куля в предметної обстановці; розвиваюча - сприяти розвитку просторових відносин (праворуч, ліворуч, творчих здібностей і варіативного мислення; виховна -спонукати дітей до здатності думати, прагнення дізнатися щось нове.

    Види діяльності: ігровий, практичний, наочний, словестний

    Форма організації заняття: фронтальне, інтегроване.

    Матеріал до заняття:

    демонстраційний:

    Куля, геометричні фігури жовтого, червоного і синього кольору, діаметр яких дорівнює діаметру кулі; жовтий трикутник, жовтий квадрат і жовтий прямокутник приблизно такого ж розміру; предмети різної форми, серед яких є кулясті.

    роздатковий:

    Пластилін, аркуш паперу і олівець, кулі двох розмірів і різних кольорів.

    Хід заняття:

    1. Постановка мотивації.

    Діти сидять за столами. У кожного - шматочок пластиліну жовтого або білого кольору, дощечка. Вихователь пропонує дітям допом нитка казку «Колобок»:

    1. Про що ця казка? Чим закінчилася? Як допомогти дідусеві та бабусі?

    - Давайте спечемо бабусі і дідуся інший колобок.

    Діти катають кульки. У вихователя пластиліну багато, і виходить кулька побільше (d = 4 см).

    2. Введення нового матеріалу

    -Які красиві колобки вийшли. Такі колобки, інакше називають кулі. Цікаво, а можуть вони котитися так само, як колобок з казки? (Діти показують).

    - Скажіть, а як ви думаєте, чому ваш куля може котитися (бо круглий). Правильно, а у нього є кути, як у куба? Йому що-небудь заважає котитися? Значить, куля не має чого?

    - Чим ваші кулі отли чаются від мого?

    3. Самостійна діяльність дітей з освоєння нового матеріалу.

    - Подивіться на кулю зверху. Як ви думаєте, на яку геометричну фігуру він схожий?

    - У вас на підносах різні геометричні фігури. Знайдіть і покажіть, на яку геометричну фігуру схожий куля.

    Діти підходять до іншого столу, на якому лежать м'яч, яблуко, апельсин ,, книга, стакан, кубик, коробка з-під цукерок. Вихователь пропонує знайти предмети кулястої форми.

    1. Скільки м'ячів?

    2. Скільки фруктів?

    3. Які ще предмети навколишнього оточення мають форму кулі?

    4. Фізкультхвилинка.

    Діти стрибають, зображуючи м'ячі:

    Мій веселий, дзвінкий м'яч,

    Ти куди помчав навскач?

    Червоний, жовтий, блакитний -

    Чи не наздогнати тобою!

    5Формірованіе просторових відносин: справа, зліва.

    Діти сідають на килим. Перед кожним з них кулі двох розмірів і різних кольорів (наприклад, червоний і зелений).

    4. Візьміть великий червоний куля в праву руку.

    5. Скільки кожен взяв куль?

    6. Скільки ще треба взяти, щоб було два?

    7. Візьміть маленький зелений куля в ліву руку. Скільки у каж дого куль? (Два.)

    8. У якій руці велику кулю? Зелену кулю? Маленький куля?

    Червона куля?

    9. Який кулю в правій руці? У лівій?

    В ході заняття передбачається корекційна робота:

    6 Рефлексія заняття.

    - Що робили на занятті? Що у нас вийшло?

    - Що було найцікавішим?

    - У чому ви не змогли? А що було для вас легким?

    7Рекомендаціі для педагогів:

    1. Використовувати заняття при знайомстві з геометричними тілами;

    2. Використовувати музичне оформлення.

    3. Використання для закріплення матеріалу зошити з математики «Ігралочка».





    Конспект НСД по пізнавальному розвитку (ФЕМП) «Куля, на що він схожий» (середня група)