• Хід заняття

  • Конспект НСД по пізнавальному розвитку «Дорослі ми стали, вирішуємо і вважаємо!»




    Дата конвертації20.08.2017
    Розмір11,3 Kb.
    ТипКонспекти занять, НОД

    Світлана Дорн
    Конспект НСД по пізнавальному розвитку «Дорослі ми стали, вирішуємо і вважаємо!»

    МБУ ЗОШ №86 СП Дитячий садок «Веста»

    конспект

    безпосередньо-освітньої діяльності (пізнавальний розвиток)

    на тему: «Дорослі ми стали, вирішуємо і вважаємо!»

    (старший дошкільний вік)

    розробила:

    вихователь Дорн Світлана Вікторівна

    Тема: «Думаємо, вирішуємо, один одному допомагаємо».

    Мета: закріплення математичних знань, умінь і навичок у дітей підготовчої до школи групи на основі пізнавальної активності і допитливості із застосуванням інтерактивних технологій.

    завдання:

    Пізнавальний розвиток:

    - тренувати дітей в прямому і зворотному рахунку в межах 10;

    - вправляти у вирішенні арифметичних прикладів на додавання і віднімання;

    - закріпити вміння правильно застосовувати знаки <,>, =;

    - продовжувати вчити визначати місце числа в натуральному ряду, визначати суміжні числа;

    - розвивати логічне мислення, кмітливість, увагу, пам'ять;

    - виховувати допитливість, пізнавальний інтерес;

    Мовленнєвий розвиток:

    - сприяти розвитку мовлення дітей, формуванню вміння аргументувати свої висловлювання;

    - удосконалювати діалогічну форму мовлення, вміння висловлювати свою точку зору, згода або незгода з відповіддю товариша.

    Соціально-комунікативний розвиток:

    - виховувати дружелюбність, почуття взаємовиручки, вміння працювати в колективі.

    Фізичний розвиток:

    - формувати вміння самостійно стежити за своєю поставою в ході виконання різних завдань.

    устаткування:

    Конверт з віконцями, посібник «З'єднай цифри по порядку», відеолист «Звернення Королеви Математики», посібник «Будиночки», посібник «Сусіди числа», посібник «Знаки», ноутбук, конверти із завданнями, фломастери, магнітики, медалі на кожну дитину, м'яч.

    Попередня робота:

    д / і «Найрозумніший», д / і «Вважаємо і вирішуємо», д / і «Будь уважним», д / і «Веселий рахунок», бесіда «Значення математики в житті людей».

    Хід заняття:

    І. Вступна частина.

    1. Д / і «Самий уважний»

    На столі лежать кілька предметів, діти запам'ятовують їх, закривають очі, в цей час педагог прибирає або додає якийсь предмет, діти відкривають очі і відгадують, що змінилося).

    Вихователь додає до раніше викладеним на столі предметів незвичайний конверт з віконцями зі словами:

    Ви очі все закривайте,

    Дружно, повільно рахуйте:

    1, 2, 3, 4, 5

    Можна очі відкривати.

    На стіл уважно дивіться,

    Що змінилося, мені скажіть.

    Діти помічають конверт (на конверті віконечка з цифрами за кількістю дітей).

    Вихователь разом з дітьми розглядає конверт, відзначають його незвичайність.

    - Подивіться, який цікавий, незвичайний конверт. Що ж в ньому незвичайного? (є віконечка). Як ви думаєте, що лежить в цьому конверті? (лист, картинка, карта). Як ви думаєте, а навіщо на цьому конверті є віконця? (якщо їх відкрити, то можна буде дізнатися, що лежить в конверті). Правильно, хлопці, якщо відкрити віконечка, то можна буде дізнатися, що лежить в конверті. А що ви ще помітили? (на віконцях стоять цифри) А як ви думаєте навіщо? (першим відкриємо віконце з цифрою 1 і т. д.). Починаємо по черзі відкривати віконця.

    Діти по черзі відкривають віконця, намагаються здогадатися про те, що лежить в конверті. Чим більше відкритих віконець, тим легше дітям дізнаватися вміст конверта.

    - Хлопці, ви правильно здогадалися, в конверті лежить картинка, давайте її достанём і розглянемо. Що ви бачите? (намальовані дерева, ялинки, тварини, точки з цифрами). Як ви думаєте, що позначають ці точки з цифрами? (якийсь малюнок, схему). Пропоную вам, хлопці, по черзі з'єднати точки з цифрами від 1 до 10 і від 10 до 1. Виконуйте завдання.

    Діти за допомогою фломастера з'єднують точки з цифрами і отримують зображення замка.

    А як ви думаєте, хто може жити в цьому замку? (принцеса, король). Я зараз прочитаю вам загадку, вона допоможе вам це дізнатися.

    Вона цариця всіх наук,

    Без неї ми як без рук,

    Навчить думати і вирішувати

    І багато дій вчиняти.

    - Як ви думаєте, про кого ця загадка, яка це наука? (математика). Правильно, хлопці, це наука математика!

    2. Відеолист Королеви Математики.

    Вихователь включає відеолист на ноутбуці. Додаток 1.

    - Дивно, але цариця Математики сумнівається у вашій готовності до школи. Доведемо їй протилежне?

    І І. Основна частина.

    1. Д / і «Розклади конверти по порядку»

    Вихователь звертає увагу дітей на арифметичні приклади, які написані на конвертах.

    - Хлопці, як ви думаєте, навіщо Королева Математики на конвертах написала ці приклади? (щоб їх вирішити). Я пропоную вам самостійно поділитися на пари, вибрати один конверт і вирішити приклад.

    Діти діляться на пари і вирішують приклади, записують відповідь на конверті. Відповіді прикладів дають можливість дітям визначити черговість виконання завдань.

    - Хлопці, які відповіді у вас вийшли? (1,2,3,4). Чому Королева Математики так підписала конверти? (щоб ми дізналися, який конверт відкривати першим і т. д.). Правильно, молодці, здогадалися. Давайте розкладемо на столі конверти із завданнями по порядку. Беріть перший конверт, подивимося, яке завдання в ньому.

    2. Д. / і «Вгадай слово»

    Вихователь дістає картки з буквами з одного боку і цифрами з іншого, пропонує дітям взяти кожному по одній картці, встати один за одним по порядку (від цифри 1 до 8, прикріпити за допомогою магніту свою букву на дошку і всім разом прочитати, що це за слово вийшло (слово «розминка»).

    3. Д / і «Розумний хоровод»

    - В хоровод скоріше вставайте, на питання мій відповідайте, м'яч лови, відповідай і назад мені кидай.

    Вихователь по черзі кидає м'яч кожній дитині і задає питання, дитина відповідає і кидає м'яч вихователеві.

    Питання для розминки:

    - скільки пальців на одній руці?

    - скільки кутів у трикутника? а у кола?

    - скільки днів в тижні?

    - які пори року ти знаєш?

    - скільки місяців в році?

    - скільки вух у двох кішок?

    - що настає раніше - ранок або вечір?

    - яке число більше 8 або 5?

    - скільки лап у двох собак?

    - який день тижня настає після вівторка? а після четверга?

    - скільки в тижні вихідних днів?

    - яке число менше 5 або 3?

    - скільки око у світлофора?

    - Назви сусідів числа 6.

    - Молодці, хлопці, впоралися з першим завданням.

    Відкриваємо тепер конверт з цифрою 2.

    4. Д / і «Цифрові будиночки»

    Вихователь дістає два листочка, на яких намальовані будиночки з цифрами на даху (посібник «Будиночки») і прикріплює їх на дошку.

    - Хлопці, як ви думаєте, яке завдання приготувала вам Королева Математики, що ви будете робити? (написати цифрами склад числа 8). Правильно, хлопці, вставайте один за одним і по черзі впишіть в вільні рядки потрібні цифри.

    Діти один за одним виконують це завдання. Якщо необхідно допомагають своїм товаришам.

    - І з цим завданням ви впоралися на «відмінно».

    - А зараз пропоную вам трохи відпочити.

    5. Физминутку:

    Раз два три чотири п'ять.

    Все вміємо ми вважати.

    Відпочивати вміємо теж,

    Руку на плечі один одному покладемо.

    Дружно, весело крокуємо,

    Ноги вгору ми піднімаємо.

    6. Д / і «Сусіди числа».

    Вихователь дістає з конверта посібник «Сусіди числа» (будиночки з написаними цифрами по центру маленькі і великий, запитує дітей, що потрібно зробити, яке завдання приготувала Королева Математики?

    - Хлопці, я пропоную знову вам розділитися на пари, взяти один будь-який будиночок і по черзі вписати потрібні цифри.

    - А тепер, діти, у яких великий будиночок, вийдуть до дошки, прикріплять будиночок магнітом до дошки і по черзі пояснять нам, чому вони вписали ці цифри. Якщо ви, хлопці, будете не згодні з ними, побачите помилку, то, будь ласка, виправте своїх товаришів.

    - Молодці, ви знову все впоралися із завданням Королева Математики.

    7. Д / і «Більше, менше, дорівнює»

    Вихователь дістає з конверта посібник «Знаки» (будиночки з цифрами з одного боку і точками з іншого).

    - Хлопці, уважно подивіться на будиночки, як ви думаєте, що потрібно зробити? (вписати знаки «більше», «менше» або «дорівнює»). Це завдання я знову пропоную вам виконувати по черзі. Вставайте один за одним, фломастером впишіть пропущений знак. Не поспішайте, будьте уважні.

    Діти по черзі один за одним виконують це завдання.

    - Давайте перевіримо, чи всі знаки стоять правильно? Молодці, ви знову впоралися із завданням!

    ІІІ. Заключна частина.

    - Всі завдання цариці Математики виконані? Ви довели їй, що все готові до школи? А тепер вставайте в велике коло і, передаючи один одному м'яч, розкажіть нам, що нового ви сьогодні дізналися? Яке завдання для вас було найважчим?

    Вихователь включає дітям відеозвернення Королеви Математики.

    Додаток №2.

    - Хлопці, ви запам'ятали, де вас чекає нагорода від Королева Математики?

    Діти підходять до куточка школяра і дістають конверт. У конверті лежать медалі з написом «Юний математик».

    - Хлопці, надягайте на себе ці медалі, ви їх заслужили, молодці. Давайте один одному поплескаємо.

    Додаток 1.

    Відеозвернення Королеви Математики:

    - Здрастуйте, хлопці! Ви правильно відгадали загадку про мене, я цариця Математика. Я знаю, що ви восени підете в школу, тому я хочу дізнатися, як ви готові до школи: чи знаєте ви цифри, чи вмієте ви вважати, вирішувати. Для цього я приготувала для вас випробування - різні цікаві, складні завдання, які поклала в конверти. Вам доведеться багато думати, рахувати і вирішувати, а головне один одному в усьому допомагати! Хто випробування все пройде, того нагорода від мене чекає! Удачі вам хлопці, до швидких зустрічей.

    Додаток 2.

    Відеозвернення Королеви Математики:

    - Молодці хлопці, ви відмінно впоралися з усіма моїми завданнями. Ви добре вмієте рахувати, порівнювати, вирішувати приклади, а головне ви вмієте допомагати один одному. Я переконалася, що ви всі готові до школи. Ви виконали, всі мої завдання і заслужили нагороду. Вона захована в куточку майбутнього школяра. До побачення, хлопці, до нових зустрічей!





    Конспект НСД по пізнавальному розвитку «Дорослі ми стали, вирішуємо і вважаємо!»