• Прикріплені файли

  • Конспект НСД по пізнавальному розвитку для дітей підготовчої до школи групи «Подорож на Місяць»




    Дата конвертації06.07.2017
    Розмір8,71 Kb.
    ТипКонспекти занять, НОД

    Жанна Балашова
    Конспект НСД по пізнавальному розвитку для дітей підготовчої до школи групи «Подорож на Місяць»

    Мета: ознайомлення дітей підготовчої групи з Місяцем.

    завдання:

    1) освітня: формування у дітей первинних уявлень про природний супутник Землі;

    2) розвиваюча: розвивати допитливість, інтерес до об'єктів Сонячної системи;

    3) виховна: виховувати гуманне ставлення до навколишнього.

    Матеріали: проектор, екран, «зоряні окуляри», костюм Незнайки (дорослий, Зірочки (дитячий, музичний центр, аудіозаписи «Космічна музика» і «Сигнал тривоги», відеозапис «Зірочка розповідає про Місяці», спечене печиво у вигляді зірочок і півмісяця.

    Оформлення «зоряної» кімнати: перед «зоряної» кімнатою ширма «Ракета», на стелю наклеєні зірки з фольги золотистого кольору, під стелею підвішені макети планет сонячної системи, в центрі стелі - зображення Сонця. У одній зі стін - екран, біля протилежної стіни - проектор.

    Хід заняття:

    Вихователь в коридорі загадує загадку і починає вести розмову. Вихователь: Хлопці, відгадайте загадку:

    У бабусі над хатинкою

    Висить хліба окраєць.

    Собаки гавкають,

    А дістати не можуть. (Місяць)

    Вихователь: Правильно, хлопці, це Місяць. А ви знаєте загадки про Місяць? (Діти загадують загадки)

    Дитина 1: Рогатий, а не буцається. (Місяць)

    Дитина 2: У блакитний станиці -

    Дівиця Круглолиці.

    Вночі їй не спиться:

    У дзеркало дивиться. (Місяць)

    Вихователь: Люди здавна цікавилися Місяцем, складали про неї вірші, загадки. Послухайте один з віршів.

    Якщо дуже постаратися,

    Якщо дуже захотіти,

    Можна на небо піднятися

    І до Сонця долетіти.

    І всерйоз, не навмисно,

    Познайомитися з Місяцем,

    Погуляти по ній трошки

    І повернутися знову додому.

    Вихователь: Ви хочете познайомитися з Місяцем, дізнатися що-небудь цікаве про неї? (Відповіді дітей)

    Тоді я вам пропоную відправитися в космічну подорож на Місяць. На чому м и с вами полетимо? (На ракеті) Ось і ракета! (Показує на ширму «Ракета». Діти входять в «зоряну» кімнату, сідають на стільці.)

    (Чути крик за дверима: «Зачекайте! Почекайте не відлітають, візьміть мене!»)

    Вихователь: Хлопці, здається ми з вами когось забули. Та ніби все тут. Давайте подивимося, хто ж це. (Входить Незнайка)

    Незнайка: Ох, ледве встиг!

    Вихователь: Незнайка, ти звідки?

    Незнайка: Я дізнався, що ви збираєтеся в політ на Місяць, і мені дуже захотілося полетіти з вами.

    Вихователь: Хлопці, візьмемо з собою Незнайку в космічну подорож? (Відповіді дітей)

    Тоді, Незнайка, займай місце. (Двері в «зоряну» кімнату закриваються щільною шторою.) Екіпаж, слухай мою команду. Всім пристебнути ремені, надіти зіркові окуляри, приготуватися до польоту. Екіпаж до польоту готовий? (Так)

    Вихователь: Три, два, один, пуск! (Звучить «космічна» музика. На екрані слайд «Ліси, гори, хмари: вид з літака».) Наша ракета стрімко понеслася вгору, під нами залишилися річки, моря, гори, ліси, хмари. Ось ми з вами в космічному просторі. (Слайд «Космос. Зірки.») Подивіться, хлопці, як багато зірок, як красиво! А зараз подивіться, яка маленька наша планета. (Слайд «Планета Земля: вид з космосу») Скоро ми будемо на Місяці. Хлопці, а ось і Місяць. (Слайд «Місяць»)

    Незнайка: Ні, це не Місяць, я був на Місяці, там цвітуть квіти, пурхають метелики.

    Вихователь: Ти не правий, Незнайка, ти був на казковій Місяці, а ми зараз на цій.

    Вихователь: Ви, напевно, втомилися під час польоту. Я пропоную вам пограти в гру «Знаки Зодіаку». Будьте уважні!

    Опис гри: вихователь розкладає на підлозі картинки із зображеннями знаків Зодіаку. Після слів «Раз, два, три» називає знак Зодіаку, діти встають навколо підходящої картинки.

    Після гри діти займають свої місця, лунає різкий сигнал «Тривога».

    Вихователь: Хлопці, хтось викликає нас на зв'язок! (На екрані відеозапис дівчинки в костюмі Зірочки.)

    Незнайка: Ой, та це ж Зірочка! Привіт, Зірочка!

    Вихователь: Хлопці, давайте послухаємо, що ж нам хоче сказати Зірочка.

    Зірочка: Доброго дня, хлопці і дорослі! Привіт, Незнайко! Мене дійсно звуть Зірочка. Я дізналася, що ви захотіли прогулятися по Місяцю, і вирішила вам розповісти про неї, щоб з вами нічого поганого там не сталося.

    Місяць - не зірка і не планета, а супутник планети Земля. Місяць - це великий кам'яний куля, який в кілька разів менша за Землю. Місяць - найближче до Землі небесне тіло. Вона рухається навколо Землі і робить навколо неї 1 виток за місяць. Місяць привертала увагу людей з давніх-давен. Стародавні індійці почали вивчати її. (Слайд «Стародавні вавілоняни») У 17 столітті італійський вчений Галілео Галілей зробив телескоп і продовжив вивчати Місяць. (Слайд з фотографією вченого) Якщо подивитися на Місяць в бінокль, на ній можна побачити світлі і темні плями. Темні плями - місячні моря.

    Незнайка: Ура! Значить, ми зможемо купуватися!

    Зірочка: Не квапся, Незнайка, насправді в цих морях немає ні краплі води. Раніше люди цього не знали, тому й називали їх морями. У наш час Місяць вивчають за допомогою супутників, які роблять фотографії Місяця (Слайд «Супутники, які вивчають Місяць»), і спеціального обладнання, яке вивчає поверхню Місяця, погоду на ній (Слайд «Луноход»). Завдяки таким дослідженням стало відомо, що на Місяці немає ні води, ні повітря. Там не буває опадів. На Місяці можна жити. Вдень на ній дуже жарко - 130 градусів, а вночі - мороз - 170. Вся поверхню Місяця покрита товстим шаром пилу. На Місяці є гори і «моря» - це кратери, поглиблення від ударів метеоритів. Це все, що я хотіла вам розповісти про Місяць, сподіваюся вам сподобався мій розповідь.

    Вихователь: Спасибі тобі, Зірочка!

    Зірочка: До побачення, хлопці! Мене чекають подружки.

    Вихователь: До побачення, Зірочка! Незнайка, ти добре запам'ятав, яка Місяць насправді?

    Незнайка: Так, тепер-то я знаю, що таке справжня Місяць.

    Вихователь: А ви, хлопці, все запам'ятали, що розповіла Зірочка? Хочете, пограємо в гру «Правда - неправда»? Якщо я буду говорити про Місяці правду, ви ляскаєте, якщо - неправду - тупотите. Слухайте уважно!

    1) Місяць - це планета.

    2) Місяць складається з каменю.

    3) Місяць - це супутник Землі.

    4) Місяць робить оборот навколо Землі за місяць.

    5) На Місяці є моря.

    6) У цих морях можна купатися.

    7) Місячні «моря» - це поглиблення в поверхні Місяця, не заповнені водою.

    8) На Місяці можна жити як на Землі.

    9) На Місяці є повітря і вода.

    10) На Місяці днем ​​жарко, а вночі холодно.

    Вихователь: Молодці, хлопці і Незнайка! Всі запам'ятали про Місяць. Ну, а нам пора повертатися додому на рідну планету. Приготуйтеся до польоту. Всі готові? (Відповіді дітей)

    Вихователь: Три, два, один, Пуск! (Звучить «космічна музика») Ми знову в космічному просторі. (Слайд «Космос. Зірки.») Перед нами планети Сонячної системи. (Слайд «Планети», діти називають знайомі) Хлопці, скоро ми будемо вдома. Ось вона наша рідна планета - Земля. (Слайд «Планета Земля: вид з космосу») Хлопці, наш політ завершено, ми на Землі. Прошу відстебнути ремені, зняти окуляри. Скажіть, сподобалося вам наше подорож? (Відповіді дітей) Наостанок я хочу пригостити вас печивом. (Пригощає дітей випеченим печивом у вигляді зірочок і місяця)

    Прикріплені файли:

    puteshestvie-na-lunu_bkhpj.pptx | 2363,36 КБ | Завантажено: 70




    Конспект НСД по пізнавальному розвитку для дітей підготовчої до школи групи «Подорож на Місяць»