• Хід НСД.
  • Прикріплені файли

  • Скачати 15,58 Kb.

    Конспект НСД по пізнавально-мовному розвитку для дітей 6-7 років з ОНР «Дикі тварини лісу» з використанням ІКТ




    Дата конвертації07.04.2017
    Розмір15,58 Kb.
    ТипДикі тварини, звірі

    Скачати 15,58 Kb.

    Олена Молева
    Конспект НСД по пізнавально-мовному розвитку для дітей 6-7 років з ОНР «Дикі тварини лісу» з використанням ІКТ

    Молева Е. С. вихователь підготовчої групи компенсуючого призначення. МДОУ№14г. Шуя Івановська обл.

    Конспект НСД по пізнавально-мовному розвитку для дітей 6-7 років з ОНР.

    Тема: «Дикі тварини лісу» з використанням ІКТ.

    Мета: збагачення, уточнення і закріплення знань дітей по лексичної теми «Дикі тварини»

    Програмні завдання:

    освітні:

    -Расшіріть знання дітей про диких тварин, що живуть в лісах Росії.

    -Актівізіровать і уточнити словник по лексичної теми «Дикі тварини»

    -Упражнять в освіті присвійних прикметників, у вживанні іменників з суфіксами -онок, -енок.

    - Ознайомити з цікавими фактами з життя диких тварин (як виглядають житла звірів.

    -Дати знання про те, яку допомогу надають люди лісовим звірам в зимовий час.

    Розвиваючі:

    - Розвивати увагу, пам'ять, слухове і зорове сприйняття, логічне мислення.

    - Розвивати інтерес до виконання завдань, бажання отримувати нові знання.

    - Розвивати дрібну моторику, координацію рухів, вправляти в умінні узгоджувати текст з рухами.

    виховні:

    -виховувати інтерес до пізнання навколишнього світу, дбайливе ставлення до мешканців живої природи.

    -виховувати культуру мовного спілкування, допитливість.

    Здоровозберегающіе:

    -створення емоційного комфорту і психологічної безпеки.

    -Совершенствовать вміння правильно, досить глибоко дихати, при цьому, вдихаючи, максимально наповнювати легені, а видихаючи-звільняти легкі від повітря, який там залишився.

    матеріал:

    лист; предметні картинки «дикі тварини»; картинки-символи «кісточка», «листочок»; 2 обруча: зелений і червоний; розрізні картинки «білка», «заєць», «ведмідь», «їжачок», «лось», «вовк».

    Індивідуальна робота: Віка, Данило Б. -автоматизація звуку «р».

    Хід НСД.

    1. Організаційний момент.

    -Здравствуйте, хлопці! Доброго ранку!

    Підійдіть ближче один до одного!

    Діти стають в коло. (психогімнастика)

    Сонце вранці рано встало,

    Всіх ребяток приголубить,

    (руки вгору, долоні схрещені)

    Дружно до сонечка тягніться

    І один одному посміхніться

    (руки опускаються через сторони, діти посміхаються)

    Сонце промінчика спіймайте

    Всім навколо скоріше роздайте

    (руки вперед до себе, різким рухом знову вперед).

    Я сміявся вам. А ви посміхнетеся мені, що б у вас весь день був гарний настрій!

    2. Основна частина.

    Створення проблемної ситуації.

    -Хлопці! Сьогодні вранці до нас в групу прийшло незвичайне лист. Хочете дізнатися. від кого воно?

    Добрий день. хлопці! Ми звертаємося до вас за допомогою!

    У ліс прийшов чарівник злий, він жахливий і великий!

    Він руками замахав і нас всіх зачарував!

    Ми забули. хто ми є. Що ми будемо пити і що нам є!

    Терміново приходите, нам ви допоможіть!

    І підпис: ЖИТЕЛІ ЛІСУ.

    - Хлопці! А хто такі лісові мешканці? (Діти перераховують: заєць, лисиця, вовк)

    -Де вони живуть? (В лісі.)

    -Що з ними сталося? (Біда. Нещастя, чарівник їх налякав)

    -Хлопці! А ви хочете їм допомогти? (Так)

    - Пропоную відправитися в ліс!

    -Це подорож покаже, що ви знаєте про диких тварин лісу, які ви уважні і кмітливі, допоможе дізнатися нове!

    -І так в путь!

    -збирає в похід! Багато нас відкриттів чекає!

    По стежці ми йдемо

    І тихенько в ліс зайдемо! (ходьба на місці)

    Ми до лісовій галявині вийшли,

    Піднімаємо ноги вище,

    Через кущики і купини.

    Через гілки і пенёчкі.

    -Дуже довго ми крокували.

    Нарешті т в ліс потрапили!

    2. Слайд ЛІСОВА ПОЛЯНКА.

    -Здрастуй. ліс. чудовий ліс,

    Повний казок і чудес!

    - Хлопці. красиво в лісі? (Діти: Да)

    -В лісі росте багато чого? (Діти: Дерев. Кущів)

    -А яке повітря в лісі? (Свіжий) Чому? (Ні машин. Доріг. Фабрик, заводів)

    - А ви знаєте, чим дихають дерева? (Листьями)

    -Правильно! Листя вбирають в себе брудне повітря і віддають назад кисень, який необхідний нам для дихання.

    Аудіо фрагмент «Музика лісу»

    -Діти, а якби ми були в цьому лісі, як би ми стали там дихати?

    Дихальні вправи: Вдих через ніс, видих через рот!

    -Я пропоную вам відпочити і сісти на стільчики-пенёчкі. (Сідають)

    -Хлопці! Подивіться уважно на лісову галявинку! Ви лісових звірів там бачите?

    (Ні, вони зачаровані)

    що б зняти чари і повернути диких тварин в ліс, нам треба відгадати загадки!

    -Ви вмієте їх відгадувати? (Так)

    -Тоді слухайте!

    загадки:

    1. Хитра шахрайка, руда головка,

    Пухнастий хвіст-краса.

    Як звуть її? (ЛИСИЦЯ)

    3. Слайд «Лиса»

    2. У косого немає барлогу. Чи не потрібна йому нора.

    Від ворогів рятують ноги, а від голоду кора. (ЗАЄЦЬ)

    4. Слайд «Заєць»

    3. А у цього звіра гостра мордочка, коротенькі лапки, тіло вкрите голками, вміє згортатися в клубок. (Їжак)

    5. Слайд «Їжачок»

    4. У цього звіра довгі ноги і великі широкі роги, харчується гілками, травою і корою дерев.

    6. Слайд «Лось»

    5. Цього звіра дізнайтеся по голосу. (ВОВК)

    7. Слайд «Лісова галявина» + «голос вовка»

    8. Слайд «Вовк»

    6. А хто так кричить? (ВЕДМІДЬ)

    9. Слайд «Лісова галявина +« голос ведмедя »

    10. Слад «Ведмідь»

    7. А це чий голос? (Білка) (якщо діти не вгадають, дається опісаніе- карта: це моторний,

    спритний звірок, з пензликами на вушках, спритно лазить по деревах)

    11. Слайд «Лісова галявина +« голос »білки.

    12. Слайд «Білка»

    Після кожної загадки на екрані з'являється відгадане тварина. (фото)

    Вихователь: Молодці, хлопці! Впоралися із завданням!

    (Показує на тварин.)

    -Діти, а як ми можемо назвати цих тварин? (Дикі)

    -Чому ми називаємо цих тварин дикими? (Вони живуть в лісі, самі про себе дбають, самі добувають собі їжу і доглядають за своїми дитинчатами)

    -Правильно!

    Дикі тварини з людиною не живуть!

    Постійної допомоги у нього не чекають!

    Самі їжу добувають самі діток охороняють.

    Будують міцне житло і природне битьyo.

    - А зараз, хлопці, ми трохи пограємо!

    (Діти встають зі стільців і підходять до вихователя)

    Физкультминутка.

    -Багато мам на білому світі.

    І у кожної мами діти.

    -Я буду читати вірш, а ви його доповнювати, називати і зображати дитинчат тварин.

    -Вокруг себе ви оберніться і в зверяток перетворитеся!

    Якось раз, лісовою стежкою звірі йшли на водопій.

    За мамою зайчиха стрибав ... зайченя.

    За мамою лосеня тупотів ... лосёнок.

    За мамою лисицею крався ... лисеня.

    За мамою ведмедицею йшов ... ведмежа.

    За мамою їжачихою котився ... ежонок.

    За мамою-білкою скакали ... білочки

    Вовчиця вела за собою ... вовченят.

    Всі мами і діти водички напитися хочуть!

    (Діти договорюють слова і виконують руху відповідно до тексту)

    -Напілісь звірі чистої водички з лісової річки!

    -Вокруг себе ви оберніться, та в ребяток перетворитеся!

    Діти сідають на «стільці-пенёчкі».

    -Хлопці! Заглянемо на нашу лісову галявинку! Що ж там відбувається?

    13. Слайд ЛІСОВА ПОЛЯНКА. (звірі не кольорові)

    -Хто з'явився на галявині? (Діти перераховують: заєць, вовк, білка)

    -Хлопці! А ви помітили, що звірі все одно якісь сумні, щось з ними не так?

    (Діти висловлюють свою думку-вони не кольорові. Злий чарівник ще не повністю їх від чар)

    -Нам треба їх остаточно зняти чари. Зняти чарівні чари!

    Словесна гра «Хто чим харчується»

    - Згадаймо, що ж їдять дикі звірі, ніж ліс їх годує?

    (-А чим харчуються дикі звірі)

    (Індивідуальні питання до дітей і їх відповіді)

    (Аня, що їсть білочка? Саша, чим харчується лось? Діана, що їсть ведмідь? Уля розповість, що їсть лисиця?)

    -Молодци! (Оцінити відповіді дітей).

    -Хлопці! А на які дві великі групи за вибором їжі діляться всі звірі?

    (Показати картинки символи-кісточка і листочок)

    Вихователь пояснює смислове призначення символів.

    «Кісточка» - хижі, «листочок» -травоядние.

    (Діти підходять до вихователя)

    Гра «Хижаки і травоїдні» (з обручами).

    -Діти! Я пропоную розділити тварин на хижаків і травоїдних! Картинки з хижаками-в червоний обруч, з травоїдними-в зелений. (Картинку-символ «кісточка» -в червоний обруч, «листочок» -в зелений. -Допомога дітям)

    (Зображення на підносі перевернуті)

    Вибирайте собі будь-яку картинку. (Картинку «Їжак» і «ВЕДМІДЬ» дається дітям з високим рівнем розвитку)

    Діти виконують завдання.

    -А тепер перевіримо, чи правильно ви розклали картинки з тваринами!

    (Діти з вихователем перевіряють, хто з тварин відноситься до хижаків. Хто до травоїдним)

    -Хлопці! А куди ми можемо покласти ведмедя і їжачка? Чи можна їх назвати тільки хижаками і тільки травоїдними?

    (Діти приходять до висновку, що ведмідь і їжак всеїдні тварини)

    -Положім їх на перетині 2-х обручів.

    (Запропонувати дітям сісти на стільчики-пенёчкі)

    -Хлопці! Дикі тварини пропонують познайомити вас зі своїми лісовими оселями. Назви деяких помешкань диких звірів ви знаєте. А ось як виглядають вони, ми зараз подивимося і спробуємо їх назвати!

    Гра «Хто де живе»

    14. СЛАЙД. БЕРЛОГА.

    -Чьyo це житло? (Медведя) Берлога чия? (Ведмежа)

    15. СЛАЙД. Ведмідь у барлозі.

    16. СЛАЙД. Дупло.

    -А який звір тут живе? (білка)

    -Як називається будиночок білки? (дупло)

    -Дупло чиє? (біляче)

    17. СЛАЙД. БІЛКА В дуплі.

    18. СЛАЙД. НОРА.

    -Як ви думаєте, чиє це житло? (це нора лисиці)

    -Нора чия? (лисяча)

    19. СЛАЙД. ЛИСИЦЯ БЛИЗЬКО нори.

    20. СЛАЙД лігві.

    -Хлопці! А це чиє житло і як воно називається? (це лігво вовка)

    Лігво чиє? (вовче)

    21. СЛАЙД. ВОВК У лігві,

    -діти. а де спить їжачок? Яке житло у їжачка? (Їжак спить в нірці, в листі)

    22. СЛАЙД. НОРКА, ГНІЗДО ЇЖАКА.

    -Норка чия? (Їжакова)

    -Правильно! Єжи сплять півроку. Вони забираються під купу листя, трави, гілок, іноді під коріння старих дерев.

    23.СЛАЙД. Їжачок у ЛИСТКАХ.

    -Хлопці! А у всіх чи тварин в лісі є будиночок? У кого немає? (заєць. лось)

    Физкультминутка.

    У лисиці в лісі глухому

    Є нора - надійний будинок.

    Не страшні взимку хуртовини

    Білочку в дуплі у їли.

    Під кущами їжак колючий

    Нагортає листя в купу.

    Спить у барлозі клишоногий,

    До весни смокче він лапу.

    Є у кожного свій будинок,

    Всім тепло, затишно в ньому.

    Діти сідають на стільці.

    -Хлопці! А як ви думаєте, люди допомагають диким тваринам? (ТАК)

    -Заботятся про диких тварин лісники. У великих лісах створені лісництва. У них працюють лісники. які стежать, щоб тваринам взимку вистачило їжі.

    24. СЛАЙД «годівниці для диких ТВАРИН.»

    -Леснікі підгодовують звірів. Вони влітку і восени заготовляють корм для підгодівлі лісових звірів: сіно, березові і соснові гілки, овочі, зерно. Взимку все це розкладають в годівниці, які стоять на лісових галявинах.

    25. СЛАЙД. «ТВАРИНИ У годівниць.»

    -Хлопці! А як ви вважаєте, диким звірам добре в лісі? (Добре, ліс їх годує. Їм там просторо, затишно.)

    -Молодци!

    26. СЛАЙД ЛІСОВІ ЗВІРІ НА ПОЛЯНІ. -звері на галявинці стали кольоровими.

    (Привертається увагу дітей)

    -Ой. хлопці! Дивіться, що з нашої галявинкою сталося! (Звірі стали кольоровими)

    -Все тварини чар! Ви молодці!

    -Хлопці! Дикі тварини говорять вам «ДЯКУЮ!» За вашу допомогу, за те що ви допомогли їм повернутися в ліс, зняти чари їх. А в подяку вони дарують вам гру «Збери картинку»

    (Роздати конверти з розрізними картинками. -діфференціація за рівнем складності)

    Діти збирають кожен свою картинку, при скруті запропонувати зразок.

    Вихователь запитує у кого яка тварина вийшло.

    -Хлопці! Нам пора повертатися в дитячий сад. Наша подорож підійшла до кінця!

    (Діти підходять до вихователя)

    -Станем дружно ми в гурток, за руки візьмемося!

    А тепер, мої друзі, ми додому повернемося!

    3. Підсумок заняття.

    -Хлопці! Чим ми сьогодні займалися? Про кого говорили? (Говорили про диких тварин, допомагали їм, відгадували загадки, грали)

    -діти. а що нового ви дізналися? (Познайомилися. Як виглядають житла диких тварин. Як лісники підгодовують їх взимку)

    Оцінка роботи дітей на занятті:

    -Ви дуже порадували мене своїми відповідями. вміли слухати своїх друзів. були дружними, старанними, уважними.

    (Індивідуальна оцінка роботи дітей на занятті)

    -Хлопці! У мене є смайлики. Хто вважає, що впорався з усіма завданнями, візьміть «веселий смайлик», а кому було трохи важко. ось такий «спокійний смайлик».

    (Діти вибирають собі смайлики)

    Вихователь дарує дітям книгу «Дикі тварини лісу».

    Прикріплені файли:

    prezentacija-microsoft-powerpoint_r8s9g.pptx | 11215,97 КБ | Завантажено: 12


    Скачати 15,58 Kb.


    Конспект НСД по пізнавально-мовному розвитку для дітей 6-7 років з ОНР «Дикі тварини лісу» з використанням ІКТ

    Скачати 15,58 Kb.