Конспект НСД по пізнанню. патріотичне виховання




Дата конвертації16.06.2017
Розмір7.86 Kb.
ТипТемочка

Damira Abyazova
Конспект НСД по пізнанню. патріотичне виховання

Абязова Д. Х.

Конспект безпосередньо освітньої діяльності по освітній галузі «Пізнання» для дітей підготовчої до школи групи.

Тема: Знайомство з державними символами Росії (прапор, герб, гімн, столицею Росії-місті Москва.

Матеріали: прапор, герб Росії, аудіозаписи гімну Російської федерації і бою курантів Московського Кремля, ілюстрації із зображенням визначних пам'яток Москви, аркуші паперу різного розміру і форми, изоматериалов.

Мета: Розширювати знання дітей про Росію; закріпити і узагальнити знання дітей про державні символи Росії-герб, прапор, гімн; сформувати поважне ставлення до державних символів, познайомити дітей з символічним значенням герба РФ, кольорів прапора;

Ознайомити дітей з головним містом Росії-Москвою, її визначними пам'ятками; формувати уявлення про Москву як про столицю нашої Батьківщини; спонукати дітей захоплюватися красою Москви; активізувати мова дітей (К);

Виховувати патріотичні почуття;

Виховувати вміння дітей співпрацювати (С)

1 організаційний етап (до складу якого)

Педагогічна мета: допомогти дітям сформулювати навчальну мету, як наступні дії, спрямовані на вирішення проблемної задачі для активізації діяльності (К, С)

Мета, яку повинні поставити перед собою діти: дізнатися про символи Росії, її столицю.

Методи і прийоми: Проблемна ситуація-діти не знають про державні символи Росії, допомогти їм розібратися, що ж це таке.

2 етап основний (вивчення нового)

Педагогічна мета: активізувати особистий досвід дітей, їх знання про державні символи України;

Організувати прослуховування цікавої інформації і ігрову діяльність для активізації та підтримки інтересу дітей (К, М)

Мета, яку повинні досягти діти: Уважно вислухати і дізнатися нову інформацію про державні символи Росії і столиці Росії-місті Москва.

Методи і прийоми: розповідь, бесіда, розгляд ілюстрацій активізують питання, прослуховування аудіозаписів, ігрова ситуація, похвала.

У кожної людини є рідна земля, то місце, де він народився. Є мати, яка його народила-це найдорожчий і близька йому людина. А ще у кожної людини є найдорожче-це Батьківщина, рідна країна.

Як називається наша країна? (відповіді дітей)

У кожній країні є свій герб, гімн, прапор. Подивіться на прапор Росії. Він складається з трьох горизонтальних смуг. Назвіть будь ласка кольору цих смуг. (відповіді дітей)

Ці кольори народ почитав здавна, і кожен колір має своє символічне значення. А ви знаєте значення цих квітів?

Білий - благородство

Синій-чесність

Червоний-сміливість

Російський народ ці кольори вважав найкрасивішими.

А тепер подивіться на герб Росії. На темно-червоному щиті зображений золотий двоголовий орел. Хлопці, а що ви знаєте про орла? Яка це птах? (відповіді дітей) А золотий він на гербі тому, що російський народ порівнював орла з сонцем, з яким він поклонявся. Адже недарма стільки багато прислів'їв і приказок складено російським народом про сонце. А ви знаєте прислів'я або приказки про сонечку? (відповіді дітей)

--Как сонце встає, так і день настає.

--Солнце, як рідна матінка-ніколи нікого не образить.

--Солнце не закриєш, правди не приховаєш.

У центрі орла зображений вершник на білому коні, який вражає списом чорного змія. Це означає, що добро завжди перемагає зло.

У кожної країни є свій гімн. Що таке гімн? (відповіді дітей) Правильно, це головна, урочиста пісня країни. Що таке гімн, у нас ще знає Андрій. (читання вірша «Що таке гімн?») Так, хлопці, гімн слухають завжди стоячи., проявляючи повагу до рідної країни. Давайте і ми з вами послухаємо гімн нашої країни. (слухання гімну)

Хлопці, у кожної країни є свій головний місто-столиця. А ви знаєте столицю нашої Батьківщини? (відповіді дітей). А ви були в Москві?

Давайте ми з вами вирушимо на екскурсію по головних визначних пам'яток Москви. Що таке пам'ятка? (відповіді дітей) Пам'ятка це те, що відрізняє одне місто від іншого, то, що гості міста запам'ятовують найбільше. На якому виді транспорту ми з вами вирушимо в Москву? (пропозиції дітей) Поїхали!

Перша зупинка-Московський Кремль. (розгляд ілюстрацій) З Московського Кремля починала будуватися Москва. Кремль-це значить фортеця. Розгляньте ілюстрації стародавнього Кремля і Кремля в наш час. Чим вони відрізняються? (відповіді дітей)

Розгляд ілюстрацій із зображенням Червоній площі. На Красній площі в свята проходять військові паради.

Розгляд ілюстрацій із зображенням Спаської башти. На ній висять головний годинник країни. Цей годинник найточніший, по ним завжди перевіряють час. Ви чули бій курантів? Пропоную вам послухати. (слухання)

А зараз я вам пропоную відправитися далі. Поїхали!

У Москві багато чудових храмів, музеїв, пам'ятників, але всі туристи обов'язково поспішають побачити два чудових пам'ятника-Цар-Дзвін і Цар-гармату. Я пропоную екскурсоводами побути вам самим і розповісти про ці чудові пам'ятники архітектури.

(розповідь дітей)

Вирушаємо далі. Ми приїхали ще до однієї пам'ятки міста Москви. Це Останкінська вежа. Ви знаєте для чого вона потрібна? (відповіді дітей) Звідси транслюються всі передачі не тільки в усі міста Росії, але і всієї країни. Адже недарма є таке прислів'я: «Кажуть в Москві, а чутно по всій країні» У Москві ще дуже багато чудових пам'яток. Я думаю, коли ви станете постарше- ви обов'язково побуваєте в Москві і все побачите.

Російські люди люблять Москву не тільки за її пам'ятки, вони люблять її за те, що вона головне місто нашої держави. Про Москві складено дуже багато віршів, прислів'їв, приказок. Послухайте, якими теплими словами говорив про Москву А. С. Пушкін .:

Як часто в гірку розлуку,

У моєму блукає судьбе-

Москва, я думав про тебе!

Москва! Як багато в цьому звуке-

Для серця російського слілось-

Як багато в ньому відгукнулося!

Хлопці, а ви знаєте прислів'я про Москву, вірші?

Читання віршів, прислів'їв про Москву. ( «Хто в Москві не бував-краси не бачив», «Всі дороги ведуть до Москви» і т. Д.)

3 етап-закріплення знань.

Педагогічна мета: Створити умови для узагальнення та закріплення отриманої інформації через продуктивну діяльність. (ХТ)

Мета, яку повинні досягти діти: згадати і намалювати сподобалися пам'ятки Москви.

Методи і прийоми: продуктивна діяльність (фоном звучить музика, похвала.

4 етап-заключний, мотивуючий на подальше пізнання

Педагогічна мета: Створити умови для того, щоб діти змогли сформулювати відповідь на головне проблемне питання, адекватно оцінити докладені зусилля у вирішенні пізнавальних завдань (К);

націлити на подальше пізнання. (С)

Мета, яку повинні досягти діти: за підтримки дорослого сформулювати і обґрунтувати відповідь на проблемне питання, що нового дізналися.

Методи і прийоми: Підсумок безпосередньо освітньої галузі, виведення на самоаналіз.

Що ми дізналися про державні символи? Яка пам'ятка сподобалася найбільше?

Пропозиція пошукати ще інформацію про Москву з мамою, татом, братом, принести книги. Орієнтація на подальше пізнання, бажання поділитися впізнаним з рідними.





Конспект НСД по пізнанню. патріотичне виховання