Світлана Лахмустова
Конспект НСД по освітній галузі «Пізнавальний розвиток» (підготовча до школи група)
конспект
безпосередньо освітньої діяльності з дітьми підготовчої до школи групи
"Телеміст
з професором Почемучкіним "
Освітня галузь «Пізнавальний розвиток»
Автор: Лахмустова С.Г вихователь
МБДОУ "ДС №414 м Челябінська
Вид: пізнавально -дослідна діяльність.
Тема: "Телеміст з професором Почемучкіним"
Мета: формувати інтерес до пізнавально-дослідної діяльності
Програмне зміст:
Освітні завдання: закріпити з дітьми властивості води: відсутність власної форми; прозорість; вода-це рідина, несмачна, не має запаху; уточнити знання дітей про призначення води в нашому житті; дати дітям елементарне уявлення про процес фільтрації; показати різні способи очищення води в ході дослідів.
Формують завдання: формувати у дітей уявлення про воду, як про найважливіше і потрібному речовині на планеті, яке необхідно всього живого на планеті.
Розвиваючі завдання: розвивати пізнавальну активність дітей в процесі експериментування; розвивати спостережливість, вміння аналізувати, порівнювати; стимулювати самостійне формулювання висновків.
Виховні завдання: виховувати дбайливе ставлення до води; виховувати вміння працювати в парах, домовлятися, враховувати думку партнера.
Мовні завдання: збагачення словника - фільтр, фільтрація, воронка; активізація зв'язковою діалогічної мови дітей, сприяти освоєнню дітьми пояснювальній формою мови; вмінню міркувати.
Обладнання: мультимедійне обладнання, магнітна дошка, 6 дитячих столів, 9 дитячих стільчиків, фільм з професором Почемучкіним, фото з властивостями води, картки-схеми властивостей води на кожну дитину, обладнання для дослідів (одноразові стаканчики -8 шт., Воронки -4 шт ., марлева салфетка- 2 шт., серветки паперові - 2 шт., вата, скріпка, магніт, трубочка, пробірка, пляшка з брудною водою, баночки з піском, чаєм, лимонної водою, водою. шапочки одноразові і фартухи на кожну дитину.
Хід безпосередньо-освітньої діяльності:
Організаційний момент:
Привіт, хлопці! Мене звуть Світлана Генадевна. Сьогодні вранці я отримала посилку від професора Почемучкіна. Хочете подивитися що в ній? Щоб це могло означати, дуже цікаво!
ЗВУЧИТ ДЗВІНОК ВІД ПОЧЕМУЧКІНА (блюм- блюм- блюм)
Вихователь: А ось і сам професор нам дзвонить! Зараз ми у нього і дізнаємося, що за сюрприз він нам приготував?
Відео з професором Почемучкіним: Доброго дня хлопці! Радий бачити Вас! Ви вже отримали від мене посилку? Я цілий день працюю в лабораторії. У мене виникли проблеми, і я хочу, щоб ви мені допомогли. Визначте, будь ласка, в який з цих баночок вода? І поясніть, як ви це будете визначати? Чекаю ваших відповідей.
Вихователь: Щоб визначити, в якій із цих баночок вода, згадаємо досліди з дослідження води і її властивостей. Для цього я пропоную вам пройти за столи.
У кожного на столі лежать картки-схеми з властивостями води, можете розкласти їх перед собою, щоб вам було зручніше. Я буду показувати вам фотографії з експериментами, а ви мені визначте, яке властивість води досліджують хлопці і покажіть картку з відповідною схемою.
Досвід № 1. Яка вода за кольором? (Вода - прозора рідина, яка не має кольору).
Досвід № 2. Яка вода на смак? (Вода не має смаку).
Досвід № 3. Який запах у води? (Вода не має запаху).
Досвід № 4. Яка вода по формі? (Вода не має форми).
Вихователь: Думаю, тепер ви з легкістю визначте в який з цих баночок знаходиться вода, але одна умова - баночки відкривати не можна.
(В баночці №1-пісок, в баночці №2-чай, в баночці №3-вода, а в №4- лимонний сік - діти роблять висновок, що в баночці під № 3 знаходиться вода)
Вихователь: Хлопці, як ви думаєте кому потрібна вода? (відповіді дітей) Послухаємо, що ж нам скаже професор Почемучкін.
Відео з професором Почемучкіним: Молодці хлопці, ви з легкістю впоралися з першим завданням. І саме час трохи відпочити і поплавати в річці!
Физминутку.
До річці швидко ми спустилися,
Нахилилися і вмилися.
Ось як славно освіжили!
А тепер попливли дружно.
Робити так руками потрібно:
Разом, раз - це брас,
Однією, інший - це кроль.
Все, як один, пливемо як дельфін.
Вийшли на берег порожній.
І вирушили додому.
А я для вас приготував ще одне завдання. Подивіться, в посилці знаходиться ще одна пляшка з водою. Яка вода в пляшці? Як ви думаєте можна використовувати цю воду?
Вихователь: Абсолютно вірно! Щоб ви зробили, щоб вода стала чистішою? (висловлювання дітей)
Вихователь: Правильно, для того щоб воду використовувати, її потрібно очистити. Процес очищення води називається фільтрація. Чим можна очистити воду? Подивіться, у мене є підказка для вас. У нашій лабораторії знаходяться предмети, за допомогою яких можна очистити воду. Як ви думаєте, що нам допоможе для очищення води?
(На розносі лежать серветки, вата, марля, скріпка, магніт, трубочка, пробірка)
Вихователь: З цих предметів ми сьогодні зробимо фільтр для фільтрації води і самостійно спробуємо очистити воду. Чи згодні? Для цього нам потрібно одягнути фартухи лаборантів і шапочки. Допомагайте один одному зав'язувати фартух.
Для початку я попрошу вас знайти собі пару, вибрати для своєї пари схему, потім уважно вивчити її, вибрати собі все необхідне для роботи і пройти за столи для проведення фільтрації.
(Діти проводять досліди по фільтрації води)
Який спосіб очищення найбільш ефективний? Які ви фільтри ви використовували?
Подивіться хлопці, вода дійсно стала чистішою, а частинки бруду залишилися на фільтрі. Ми з вами сьогодні дізналися найпростіший спосіб очищення води. Як він називається? (Фільтрація)
А що ж нам скаже на це професор?
Відео з професором Почемучкіним: Молодці хлопці ви добре впоралися із завданням, але не забувайте, що ця вода не досить чистий. І її не можна пити! Для очищення питної води використовуються дуже складні очисні споруди. А як вони працюють, я вам розповім наступного разу. До нових зустрічей!
Вихователь: - Хлопці професор приготував для вас сюрприз! Він надіслав вам чистої, добре відфільтрованої питної води. Пропоную вам попити води!
Вода як повітря всіх потрібніший вона корисна для дітей!