Конспект НСД по освітній галузі «Художньо-естетичний розвиток» на тему «Клубочки для кошенят»




Дата конвертації02.04.2017
Розмір5,77 Kb.
ТипОбразотворчого мистецтва. Конспекти занять по З

Дар'я Єгорова
Конспект НСД по освітній галузі «Художньо-естетичний розвиток» на тему «Клубочки для кошенят»

Програмне зміст:

цілі:

1. Вчити дітей малювати печатками з картоплі.

2. Закріплювати вміння дітей притискати печатку до штемпельної подушці.

3. Викликати у дітей емоційний відгук, бажання пожаліти і допомогти.

4. Підтримувати мовну активність, прагнення вступати в мовне взаємодія, розвивати вміння вимовляти звуконаслідування голосно і тихо.

5. Продовжувати вчити групувати за кольором, вчити чергувати предмети однакової форми за величиною.

6. Закріплювати знання квітів: (червоний, зелений, жовтий).

7. Виховувати інтерес до образотворчої діяльності.

Словникова робота: тепла, ласкава, пухнаста, зелений, жовтий, червоний.

Попередня робота: розгляд картини «Кішка з кошенятами», читання художньої літератури, бесіди з дітьми.

Матеріали до заняття: Іграшка кошеня, корзинка, клубочки ниток, альбомні листи з намальованим кошеням на кожну дитину, презентація «Веселі кошенята».

хід заняття

Презентація: «Веселі кошенята»

Діти стоять півколом біля столу.

Вихователь читає вірші на слайдах.

Ігрова мотивація: За дверима лунає нявкання.

Вихователь: Хлопці, послухайте, що це за звуки.

-відповіді дітей.

-Хто це нявкає? (Кішка).

Вихователь визирає за двері і вносить кішку-іграшку.

Вихователь: Хто нявкнув біля дверей, відкривайте скоріше. Це Мурка до нас прийшла. Давайте запросимо її до нас. Хлопці, давайте привітаємося з кішечкою, погладив її, подивіться яка вона гладенька, тепла, добра, лагідна, красива, які у неї вусики, лапки, очі, вушка.

Як у нашого кота

Шубка дуже хороша

Гострі вушка,

На лапках подушки

Як у котика вуса

дивною краси

очки сміливі

Зубки білі.

Хлопці, Мурка мені на вушко нашептала, що їй хочеться пограти з нами. Вона для нас принесла клубочки ниток. Подивіться, хлопці, виберіть собі клубочок, який вам подобається. Поторкайте клубочки, які вони м'які, пухнасті, круглі. З них можна зв'язати кофтинки, шкарпетки, шапочки. Дітки давайте покатаємо клубочки долонькою, здорово виходить, а тепер інший долонькою. Хлоп'ята, а чому клубочок так добре котиться?

-Він як м'ячик круглий, схожий на м'ячик.

-А тепер давайте допоможемо Мурку зібрати всі клубочки. Ось тут три кошики червоний, жовтий, зелений. Покладіть свої клубочки в кошик такого ж кольору. У тебе Сергій якого кольору клубочок, червоного. Поклади в червону кошик і т д.

-Молодци хлопці, Мурке дуже сподобалася наша гра. Дітки, а як нявкають кошенята, голосно або тихо?

-відповіді дітей

-Давайте понявчати як кошенята, тихесенько-тихесенько (діти нявкають). Молодці. А тепер як великі кішки - голосно. (Діти нявкають). А покажіть мені як п'ють кошенята молоко?

-Котята молочка попили і забруднилися. Кошенятам треба вмитися.

-Давайте покажемо, як кошенята вмиваються.

Гра «Кошенята».

Діти виконують рухи по тексту.

Пухнасті грудочки

Вмили лапкою щічки,

Вмили лапкою носик,

Вмили лапкою глазкі-

Правий око, ліве очко.

Вмили лапкою вушка

Праве вушко, ліве вушко,

А вушка у кошенят, як будиночки стоять. -

Постановка ігрової та навчальної завдання.

-Хлопці, мурка до нас прийшла не одна, а зі своїми друзями кошенятами. Подивіться, вони прибігли прямо до вас на столики. (Роздати аркуші з намальованими кошенятами). Хлопці, а ви хочете намалювати кошенятам клубочки ниток. Спочатку підійдіть будь ласка до мольберта. Я вам покажу як треба намалювати клубочки ниток печатками з картоплі. (Печатки створюються для нанесення візерунка або будь-якого малюнка на папір). Сьогодні у нас печатка буде зображувати клубочок ниток. Дивіться уважно, печатку я притискаю до штемпельної подушці і наношу відбиток на папір. Ось і вийшов гарний, яскравий, зелений клубочок. А тепер все сідаємо на свої місця, засукаємо рукава, щоб не забруднитися, візьмемо відбиток в руки, виберемо фарбу, сядемо прямо і почнемо працювати. Берм відбиток, притискаємо до штемпельної подушці і прикладаємо до аркушу паперу, до ніг кошеня. Ось які гарні клубочки у вас вийшли яскраві, красиві, соковиті, різні.

Вихователь: Хлопці, як зраділи ваші кошенята. Які гарні клубочки ви намалювали. Які клубочки вийшли круглі.

Якого кольору намалювала Аня? Ліля? Сергію? Тепер кошенятам буде з чим грати.

Молодці, хлопці. Я дуже рада, що ми зуміли розвеселити Мурку і кошенят. Тепер вони будуть грати нашими різнокольоровими клубочками.

А ми пограємо в гру «На килимі кошенята сплять»

-На килимі кошенята сплять,

Прокидатися не хочуть,

Тихо сплять, спина до спини,

І муркочуть уві сні.

Ось на спинку всі лягли,

Розпустувалася вони,

Лапки вгору і все підряд,

Всі муркочуть, пустують

Ось йде кудлатий пес,

І звуть його Барбос,

Тут кошенята всі пустують?

Расшугаю всіх кошенят - ГАВ.

Дії виконуються на килимі, відповідно до тексту.

Хлоп'ята, мурка з кошенятами приготували для вас сюрприз. Давайте подивимося що там знаходиться. Мурка клубочки ниток перетворила в м'ячики. Зараз ми з вами підемо гуляти і візьмемо м'ячики на вулицю, будемо грати на вулиці.





Конспект НСД по освітній галузі «Художньо-естетичний розвиток» на тему «Клубочки для кошенят»