Конспект НСД по нетрадиційного малювання «Прикрасимо рукавичку візерунком» для дітей старшого дошкільного віку




Дата конвертації18.11.2019
Розмір4.12 Kb.
ТипОбразотворчого мистецтва. Конспекти занять по З

Наталія Володимирівна Курнікова
Конспект НСД по нетрадиційного малювання «Прикрасимо рукавичку візерунком» для дітей старшого дошкільного віку

Нетрадиційна техніка малювання: малювання ватяними паличками.

Мета: вчити дітей самостійно малювати візерунок на рукавичці за поданням або за задумом, розвивати уяву, дрібну моторику, поповнювати словниковий запас, виховувати емоційно позитивне ставлення до малювання, бажанням допомогти героям казки.

Матеріал: картинка рукавичка, картинка рукавичка з героями казки (або іграшки) зразки візерунків на рукавичці, вирізані рукавички на кожну дитину, фарби, пензлики, баночки для води, клейонки, серветки.

Хід заняття:

- Сьогодні ми з вами потрапимо в одну дуже відому казку. Що це за казка, допоможуть здогадатися слова: «Хто, хто в рукавичці живе?» (Показую картинку «рукавичка»).

- Пам'ятайте, хто втратив свою рукавичку, а коли знайшов, то в ній жили вже тварини. (Дід).

- Які тварини оселилися в рукавичку? (Показую картинку з героями казки або можна виставити іграшки). В рукавичці оселилися мишка, жабка, зайка, лисичка, вовк, кабан і ведмідь.

- Забрав дід свою рукавичку і залишилися тварини без теплого будинку. Як допомогти лісовим жителям?

Сюрпризний момент. Входить дідусь. Приносить із собою вирізані рукавички.

- Привіт, діти. Стало шкода мені звіряток, зшив для них нові рукавички, а як прикрасити не знаю.

2. Показ візерунка на рукавичках.

- Дідусь ми тобі допоможемо. Є у мене рукавички прикрашені різними візерунками. (Показую різні варіанти).

- Чи всі вони однаково прикрашені за кольором, по візерунку?

- Що можна намалювати на рукавичці? Прямі і хвилясті лінії, колечка, кола, квадрати точки.

- Я нагадаю, як малювати деякі елементи візерунків. Подивіться. Малюю складні елементи на рукавичці білого кольору.

- Діти візьміть пензлика, покажіть як малювати коло, хвилясті лінії. (Показуємо сухим пензликом в повітрі).

- А тепер трошки відпочинемо.

Физкультминутка «Як звірі рукавичку знаходили»

Першою прибігла мишка - поскребушка. Потім пристрибала жаба - попригушка. Потім зайчік- побігайчик. А ось лисичка - сестричка біжить.

Волчек сірий бочок крадеться, кабан важливо крокує а за ним і медведюшка - батюшка йде. Ось як багато звірів помістилося в рукавичці!

3. Самостійна робота дітей

- Відпочили, сідайте за свої робочі місця.

- Подумайте з чого ви почнете, не забудьте пензлик тримаємо правильно, трьома пальчиками у металевого «комірця».

- намочити пензлик: пензлик пішла купатися. Приберемо зайву воду об край баночки

- привітався фарбою. Пензлик стосується фарби тільки власний частиною, «комірець» повинен залишитися чистим

- Якщо пензлик стала «кудлатою» - сухий, її треба знову намочити і взяти фарбу.

- Що потрібно зробити, щоб малювати інший фарбою? Вимити пензлик.

4. Самостійна робота дітей. (Діти малюють. Я ходжу між ними, підказую, підбадьорюю їх, показую прийоми малювання затрудняющимся дітям. За 5 хвилин до закінчення заняття попереджаю дітей про завершення своїх робіт. Готові роботи кладу на стіл для аналізу)

5. Підсумок заняття. Після завершення малювання питаю кількох дітей, ніж вони прикрашали рукавичку. (Вислуховую 3-4 дитини).

- Хлопці подивіться на рукавички. Розкажи ... дідусеві ніж ти прикрасив рукавичку?

- Так, хлопці, кожен з вас намагався і у кожного вийшла цікава і робота. Ось скільки різних рукавичок, красиво прикрашених візерунком, ми зробили для тварин. Тепер у кожного з них буде теплий будиночок. Дідусь передай рукавички всім тваринам.

Дідусь хвалить, дякує дітей і йде.

- Хлопці що ми сьогодні робили на занятті?





Конспект НСД по нетрадиційного малювання «Прикрасимо рукавичку візерунком» для дітей старшого дошкільного віку