• Хід заняття.

  • Конспект НСД по мовному розвитку Заучування вірша І. Білоусова «Весняна гостя».




    Дата конвертації11.04.2017
    Розмір3.68 Kb.
    ТипВесна. Матеріали для дитячого садка на тему вес

    Марина Самодюк
    Конспект НСД по мовному розвитку Заучування вірша І. Білоусова «Весняна гостя».

    БЕЗПОСЕРЕДНЬО ОСВІТНЯ

    ДІЯЛЬНІСТЬ

    ПО мовного розвитку

    Заучування вірша І. Білоусова «Весняна гостя».

    Підготувала і провела: Вихователь

    Самодюк М. Д.

    Мета: Вчити підбирати слова, протилежні за змістом (антоніми).

    -закріпити назви птахів;

    -знайомство з голосами птахів;

    -закріпити правильну вимову звуків: ч, ш, с, з;

    -допомогти завчити вірш І. Білоусова «Весняна гостя».

    Матеріал: квитки, декорації лісу-дерево, квіти, картинки птахів; іграшка-ластівка, аудіозапис «Голоси птахів», «Дощ з громом».

    Хід заняття.

    1. Хлопці! Давайте привітаємося з нашими гостями «Доброго ранку!». А зараз ми відправимося в подорож до лісу.

    А на чому ми підем, відгадайте загадку:

    Вже до вокзалу підповзав

    Він довше, ніж вокзал.

    Підійди і посмотрі-

    Люди там сидять усередині ...

    Але в поїзд ми не потрапимо без квитків. А квиток отримує той, хто правильно відповість на питання.

    Д / і «Протилежні слова».

    Сіли в поїзд, поїхали:

    -Поїхали на швидкому поїзді (ш-ш-ш);

    -на поштовому (ч-ч-ч);

    -випускаем пар (с-с-с);

    -тормозім (з-з-з).

    2. Ось, хлопці, ми приїхали в весняний ліс. Скільки тут квітів багато. Давайте понюхаємо їх аромат.

    Дихальна гімнастика «Аромат квітів» -через ніс робимо спокійний вдих, затримуємо дихання і повільно видихаємо (а-ах).

    Пальчикова гімнастика «Виріс високий квітка на галявині».

    3. Хлопці, а що це за дивний спів чується в лісі (запис «Спів птахів»?

    Д / і «Вгадай по голосу птаха».

    П / і «Перелітні - неперелетние птиці».

    4. Хлопці, а яка зараз пора року (весна? Пропоную запам'ятати вірш «Весняна гостя». Як ви думаєте, хто вона -ця весняна гостя?

    Мила співуча,

    Ластівка рідна,

    До нас додому повернулася

    З чужого краю.

    Під віконцем в'ється

    З пісенькою живою:

    «Я весну і сонце

    Принесла з собою. »

    питання:

    -Як автор називає весняну гостю? (мила співуча, ластівка рідна);

    -Куди вона повернулася? (до нас додому повернулася);

    -Звідки? (з чужого краю).

    Д / і «Відповідай на питання».

    Я буду задавати питання, а ви відповідати рядком з вірша.

    Д / і «Голосно - тихо».

    Я буду вимовляти рядок з вірша голосно, а ви тихо. І навпаки тихо, а ви голосно.

    Д / і «Докажи слівце».

    Я починаю рядок, а ви її договорює.

    Повторюємо вірш повністю. Бажають розповідають вірш самі.

    Етюд на імітацію (музика дощу і грому).

    -Набежала хмаринка (сидячи на підлозі);

    -закапал дощик (стукають пальцями по підлозі);

    -засверкала блискавка (долоньками);

    -загремел грім (кулачками);

    -дождь зовсім припинився ...

    Нам пора повертатися додому.

    Сідаємо в поїзд - поїхали. Ось і закінчилася наша подорож.





    Конспект НСД по мовному розвитку Заучування вірша І. Білоусова «Весняна гостя».