• Тема Подорож у казковий ліс мета
  • Інтеграція освітніх областей
  • Організаційний момент.
  • "Багато казок є на світі, казки дуже люблять діти, Всі хочуть в них побувати і, звичайно, пограти. "
  • "Я на ступі в лісі літаю І в хатинці я живу. Я дітей завжди лаю, Казки слухати не даю! "
  • "По стежці ми йдемо, Разом ми Ягу знайдемо. Сил своих не пошкодуємо, Всі перепони здолаємо! "
  • "Хвіст пухнастий, хутро золотистий. У лісі живе, в селі курей краде. "
  • "Сірий, зубастий по полю нишпорить, Телят, ягнят шукає. "
  • Динамічна пауза (розминка)
  • "Вітер дме нам в обличчя, захиталося деревце. Вітер тихіше тихіше тихіше, деревце все вище, вище! "

  • Скачати 11.46 Kb.

    Конспект НСД по мовному розвитку «Подорож у казковий ліс»




    Дата конвертації09.09.2019
    Розмір11.46 Kb.
    ТипКонспекти занять, НОД

    Скачати 11.46 Kb.

    Світлана Володимирівна Мосіна
    Конспект НСД по мовному розвитку «Подорож у казковий ліс»

    НОД по мовному розвитку

    з використанням театралізованої діяльності (із застосуванням активних методів навчання) в підготовчій до школи групі розробила і провела вихователь МБДОУ 18 "Гармонія", м Південно - Сахалінськ Мосіна Світлана Володимирівна.

    Конспект НОД по речевому развитию «Путешествие в сказочный лес»

    Тема

    Подорож у казковий ліс

    мета:

    сприяти розвитку зв'язного мовлення за допомогою театралізованої гри.

    завдання:

    1. - Збагачувати і активізувати словник дітей дієсловами і прикметниками.

    - Формувати навик освіти присвійних прикметників.

    - Формувати навички звукового аналізу слів.

    - Тренувати у визначенні місця звуків в слові і знаходженні слів з

    заданим звуком.

    2. - Сприяти розвитку: координації мови з рухом, пам'яті, уваги, мислення, зорового сприйняття, уяви, творчої самостійності.

    - Розширювати і поглиблювати знання дітей про народному фольклорі, казкових персонажах.

    - Закріплювати назву російських народних казок.

    3.- Виховувати доброзичливі стосунки батьків та моральні якості.

    - Робити щеплення інтерес до російських народних казок.

    Інтеграція освітніх областей:

    - Пізнавально - мовленнєвий розвиток,

    - Художньо-естетичний розвиток,

    - Соціально-особистісний розвиток,

    - Фізичний розвиток.

    Попередня робота:

    - Читання російських народних казок, в тому числі "Лисичка - сестричка і Сірий вовк";

    - розгляд ілюстрацій до казок різних авторів;

    - продуктивна діяльність (ліплення, малювання казкових персонажів);

    - відгадування загадок;

    - розучування рухливих ігор (малої і великої рухливості);

    - інсценування з передачею образів героїв (жести, міміка, тембр голосу).

    устаткування

    - ляльки бі ба бо (баба - яга, лисиця, вовк, чарівна паличка, маски героїв і атрибути до драматизації казки, записки від баби - яги; гостину цеглинки - дощечки; картинки із зображенням вовка та лисиці і схеми для звукового аналізу до них ; аудіозаписи; макети лісових дерев.

    Організаційний момент.

    "Ми всі за руки візьмемося

    І один одному посміхнемось.

    Справа друг і зліва друг,

    Посміхнемося всім навколо! "

    хід НСД

    Звучить аудіозапис з музикою "В гостях у казки" (діти сідають).

    - Про що ми будемо сьогодні говорити, вам розповім т Влад:

    "Багато казок є на світі, казки дуже люблять діти,

    Всі хочуть в них побувати і, звичайно, пограти. "

    - А ви хочете пограти в казку? (.)

    Звучить аудіозапис з музикою "В гостях у казки"

    Помічаю, що пропали всі маски - шапочки:

    - Куди ж поділися наші маски? (.)

    Аудіозапис з голосом Баби - Яги:

    "Я на ступі в лісі літаю

    І в хатинці я живу.

    Я дітей завжди лаю,

    Казки слухати не даю! "

    - Хлопці, хто це? (.)

    - Чому Бабу - Ягу називають Ягою? (Ягать, значить кричати і лаятися)

    Звучить аудіозапис з голосом Баби - Яги:

    "Якщо ви хочете, щоб я повернула вам ваші маски, виконуйте тоді мої завдання!"

    - Будемо виконувати завдання? (.)

    - Де живе Баба - яга? (.)

    - А ви не злякалися? Ну, тоді - вперед! Вирушаємо в казковий ліс.

    - Виручимо з біди казку і відшукаємо наші маски!

    Йдемо один за одним:

    "По стежці ми йдемо,

    Разом ми Ягу знайдемо.

    Сил своих не пошкодуємо,

    Всі перепони здолаємо! "

    - Хлопці, відшукайте в групі завдання з цифрою 1. (діти приносять записку від Баби-яги з питаннями):

    - Чому розтанула Снігуронька? (.)

    - Чому зламався Теремок? (.)

    - Чому вовк залишився без хвоста? (.)

    - Чому лисиця вигнала зайця з дому? (.)

    - Чому лисиця з'їла Колобка? (.)

    - Чому дід не привіз бабки риби? (.)

    - А тепер, хлопці, продовжите пропозицію:

    - Як вискочу, як. (.)

    - Півник, півник. (.)

    - Я Колобок, колобок. (.)

    - Світло мій, дзеркальце. (.)

    - Молодці, хлопці, впоралися з першим завданням! Вирушаємо в дорогу далі:

    "По стежці ми йдемо,

    Разом ми Ягу знайдемо.

    Сил своих не пошкодуємо,

    Всі перепони здолаємо! "

    - Знайдіть у групі записку з цифрою два від Баби - Яги.

    - Несіть сюди цю чарівну коробочку. Баба - яга пише в записці, що Софія щось знає і допоможе нам відгадати, хто тут сховався.

    Софія:

    "Хвіст пухнастий, хутро золотистий.

    У лісі живе, в селі курей краде. "

    (.)

    - Як ви здогадалися, що це лисиця? (.)

    З коробки дістаю рукавичок ляльку лисиці (бі - ба - бо).

    - Яка вона? (.)

    - Що вміє робити? (.)

    - Як називають її в казках? (.)

    - У яких казках вона зустрічається? ( "Зайчикова хатинка", "Лисичка - сестричка і Сірий вовк", "Лисиця і журавель", "Лисиця і глечик", "Півник - золотий гребінець", "Лисиця і рак", "Теремок", "Колобок", "Лисиця і козел "," лисиця і журавель "," Ведмідь і лисиця "," Буратіно "," Лисичка з скалочкой ".)

    - Назвіть її сім'ю. (.)

    - Як ласкаво її можна назвати? (.)

    - Придумайте риму до слова лисичка. (Лисичка - больничка, сестричка, рукавичка, невеличка, москвичка, ежевичка, синичка, полуничка.)

    - Єгор загадає вам другу загадку:

    "Сірий, зубастий по полю нишпорить,

    Телят, ягнят шукає. "

    (.)

    З коробки дістаю рукавичок ляльку вовка (бі - ба - бо).

    - Який він? (.)

    - Що вміє робити? (.)

    - Назвіть його сім'ю. (.)

    - У яких казках він зустрічається? ( "Іван Царевич і Сірий вовк", "Вовк і семеро козенят", "Колобок", "Теремок", "Лисичка - сестричка і сірий вовк", "Троє поросят", "Червона шапочка", "Вовк в овечій шкурі". )

    - Як назвати його ласкаво? (.)

    - Придумайте рими до слова дзига. (Дзига - бочок, бачок, п'ятачок, скринька, ярличок, кабачок, сучок.)

    - Лисиця і вовк хочуть пограти з вами в гру "Відгадайте, чий?"

    Чий ніс? (Лисий) Чий хвіст? (Вовчий)

    Чиї очі? (Лисячі) Чия голова? (Вовча)

    Чиї вуха? (Лисячі) Чиї зуби? (Вовчі)

    Чий рот? (Лисий) Чия пащу? (Вовча)

    Чия морда? (Лисяча) Чиї лапи? (Вовчі)

    Чия шерстка? (Лисяча) Чия хода? (Вовча)

    Чия хитрість? (Лисяча) Чиї кігті? (Вовчі)

    Чия нора? (Лисяча) Чиє лігво? (Вовче)

    - виконати другу складне завдання. Вирушаємо в дорогу:

    "По стежці ми йдемо,

    Разом ми Ягу знайдемо.

    Сил своих не пошкодуємо,

    Всі перепони здолаємо! "

    - Перед нами річка. Яка вона? (.)

    - Як же нам її перейти? (Побудувати місток)

    - Знайдіть в групі третю записку від Баби - Яги.

    - Вона дозволяє взяти дощечку тільки тому, хто назве слово зі звуком С і скаже де він знаходиться в слові.

    - А де може стояти звук в слові? (На початку, середині і наприкінці слова).

    Діти називають слова, будують місток з дощечок.

    - Молодці, справилися із завданням! Переходимо по побудованій містку.

    - Ми опинилися на чудовій лісовій галявині. Ми втомилися, трошки відпочинемо і пограємо. (Прибираємо дощечки, щоб ніхто не спіткнувся.)

    Аудіозапис зі звуком чарівної палички.

    - Чарівної паличкою махну і в казкових звірят вас перетворю!

    Динамічна пауза (розминка)

    "Ми як або Лисонька підемо, в нірку до зайця за забредая,

    Зайка білий поскакав, від лисички втік.

    Мишкаклишоногий повільно йде,

    А білочка шишки до себе в дупло несе. "

    Рухлива гра "Хитрий лис і зайці" (з показом рухів і промовляння слів)

    "Ну-ка, заєць, виходь, ну-ка, заєць, потанцюємо,

    Лапками поплещи, ніжками Тоні

    І трошки покружлявши - всім нам низько поклонися.

    Зайка, зайка, бережися, під кущика хитрий лис.

    Хоче Зайчика він схопити, хоче Зайчика зловити.

    Зайка вушка нашорош і в хатинку пагони.

    Спираючись в будинку у себе, не наздожене лисиць тебе! "

    (Діти тікають від лисиця)

    У темному лісі є хатинка. (Крокують на місці)

    Варто задом наперед. (Крокують спиною до гостей)

    У тій хатинці є старенька,

    Бабуся - Яга живе. (Загрожують пальцем)

    Ніс гачком (показують)

    Очі великі (показують,

    Немов вуглинки горять. (Похитують головою)

    Ух, сердита яка (біжать на місці)

    Дибки волосся стирчить. (Піднімають вгору руки з розведеними пальцями)

    "Вітер дме нам в обличчя, захиталося деревце.

    Вітер тихіше тихіше тихіше, деревце все вище, вище! "

    - Вітер подув і зірвав усі фішки зі схем.

    - Що позначають червоні фішки? (голосні звуки)

    - Що позначають зелені і сині фішки? (Приголосні м'які і тверді звуки)

    - Зліва яке слово? (Лисиця)

    - Справа.? (Вовк)

    - Хто бажає розібрати слова? (Розбирають двоє дітей)

    - Чим слова схожі? (.)

    - Чим відрізняються? (.)

    - Скільки всього звуків? (.)

    - Скільки звуків в двох словах? (.)

    - Молодці, справилися останнім завданням Баби-яги!

    Виходить Баба Яга, віддає дітям маски, проситься подивитися з дітьми казку. Драматизація російської народної казки "Лисичка - сестричка і сірий вовк".

    Гра з Бабою Ягою: "Доповни ім'я казкового героя":

    Жаба -. Олена -.

    Василиса -. Кощій -.

    Хлопчик -. Мишка -.

    Зайчік-. Сестричка.

    Братик -. Змій.

    Крихітка -. Іван -.

    Царівна -. Медведушко -.

    Рефлексія.

    - Наша подорож підійшла до кінця. Згадайте, в які ігри ми грали, подорожуючи по казковому лісі в пошуках Баби Яги? (.)

    - Які завдання виконували? (.)

    - Що було цікавого і запам'яталося найбільше (.)

    - Підійдіть до чарівної яблуньки. Вона без яблук, але ми їй допоможемо. У кого гарне і радісний настрій, той наряд нашу яблуньку яблучками жовтого кольору, у кого веселий настрій - наряджає яблуньку червоними яблуками. У кого погане, сумний настрій, той повинен наклеїти на яблуньку зелені яблука. (Вибирають наклейки і наклеюють)

    - Які яблука висять на нашій яблуньки? (.)

    - Що можна сказати про настрій наших дітей? (Веселе, радісне).

    Дякую за увагу!



    Скачати 11.46 Kb.


    Конспект НСД по мовному розвитку «Подорож у казковий ліс»

    Скачати 11.46 Kb.