Конспект НСД по комунікації з використанням інтелект-карти «Весна»




Дата конвертації03.09.2019
Розмір10.5 Kb.
ТипВесна. Матеріали для дитячого садка на тему вес

Марина Забоева
Конспект НСД по комунікації з використанням інтелект-карти «Весна»

Муніципальне бюджетне дошкільний навчальний заклад

"Дошкільний навчальний заклад № 1" с. Іжма

Конспект НСД по комунікації

з використанням інтелект карти на тему: «Весна».

Виконав: Забоева Марина Олександрівна

вихователь I категорії

Мета: Формувати вміння складати зв'язний розповідь про весну за допомогою інтелект-карт. Навчити дітей складати інтелект-карти.

завдання:

1. Освітні: формувати уявлення дітей про весну і типових весняних явищах в природі; формувати вміння встановлювати найпростіші зв'язки між предметами і явищами, вправляти в підборі епітетів до слів; формувати вміння складати зв'язний розповідь по опорним схемам; розширювати, уточнювати і збагачувати словник дітей, використовуючи знаково-символічну систему.

2. Розвиваючі: розвивати зв'язне мовлення, вміння підбирати дії і ознаки, словесно-логічне мислення, зорову увагу, спостережливість, дрібну і загальну моторику, ініціативність, координацію рухів, самостійність ,.

3. Виховні: виховувати чуйність, доброзичливість, бажання спілкуватися і грати з дорослим і однолітками, турботливе ставлення і любов до природи; формувати вміння працювати в колективі; створити радісну і теплу атмосферу в групі.

Види дитячої діяльності: ігрова, комунікативна, рухова, продуктивна.

Активізація словника:

Весна,

• весняні місяці: березень, квітень, травень;

прикмети весни: стає тепло, тане сніг, дерева прокидаються, з'являються квіти;

• сонце, струмочок, бурулька, птиці.

Технічне забезпечення заняття

Обладнання: магнітофон, ноутбук, аудіозапис «Времена года. Весна »П. І. Чайковський, м'яч, указка-бурулька.

Демонстраційний матеріал: інтелект-карта.

Роздатковий матеріал: деталі-заготівлі для складання картинки-пейзажу на кожну дитину, для складання інтеллект- карти.

Попередня робота: бесіди, розгляд ілюстрацій по темі «Весна», спостереження під час прогулянок, екскурсій; читання творів художньої літератури про весну.

Плановані результати:

-вихованців мають розширене кончина про весну як пори року;

-у них сформований навик вживання прикметника з іменником в чоловічому, жіночому, середньому пологах і підбору визначень;

-діти вміють складати розповідь по заданій темі з використанням інтелект-карт.

-расшірени уявлення вихованців про навколишній світ.

хід НСД

I. Організаційний момент. Емоційний настрій.

Діти входять в групу під тиху музику.

Вихователь: Доброго дня хлопці, я дуже рада бачити вас і ваші добрі обличчя! Мене звуть Марина Олександрівна, япрішла до вас пограти з вами в ігри. Сьогодні у нас на ігровому занятті присутні гості. Давайте їх привітаємо: А давайте привітаємо нашу природу.

Здрaвствуй, небо блакитне!

Здрaвствуй, сонце золоте!

Здрaвствуй, вільний вітерець!

Здрaвствуй, сонячний день!

Я живу в рідному крaю.

Всіх я Вaс, вітаю (Діти стають в коло).

У нашій першій грі ви дізнаєтеся на яку тему ми будемо грати

1. Гра «Запам'ятовуй-ка» (введення в тему)

Хлопці ви знаєте, що в кожній грі є правило і ось правило перше

Вихователь. Ви повинні бути дуже уважними і запам'ятати якомога більше слів: струмочок, пролісок, проталинку, бурулька, калюжі, птиці крапель.

• Які слова запам'ятав ти?

• Ви запам'ятали всі названі слова, тому що були уважними. Молодці! Скажіть мені будь ласка а

• До якого часу року ми можемо віднести перераховані слова? (Весна).а може хто то на комі мовою скаже (Відмінно)

• А які ж

• весняні місяці ви знаєте? (Березень, Квітень, Травень). (МОЛОДЦІ)

• А ви знаєте?

• Яка пора року було до весни? (Зима)

А яку пору року настане після весни?

• А от скажіть мені будь ласка Яка пора року буде між зимою і влітку? (Весна).

Так ми сьогодні будемо грати на тему ВЕСНА

вихователь:

А Весна приготувала для вас сюрприз. Відгадайте, що це (КОРОБКА)

Висить за віконцем

Кульок крижаний.

Він сповнений капели

І пахне весною. (Бурулька).

Вихователь: Молодці, хлопці, правильно. Ось вона чарівна бурулька, і я хочу з вами пограти. (запросити дітей на килимок) -Запрошуємо вас присісти на килимку і пограти)

2. Гра «Чарівна бурулька».

(Педагог пояснює: той, до кого доторкнеться чарівна бурулька, той і відповідає. Діти сідають навколо вихователя на килимку).

Вихователь: Весна (яка): може хто скаже на рідній мові? тепла, ніжна, весела, довгоочікувана, сонячна, дощова, рання, пізня, довга, радісна, вітряна. Навесні люди яке взуття носять? Навесні ми що садимо? Навесні ми що чуємо на вулиці (спів птахів)

Вихователь: Молодці. Як багато ви знаєте про весну! Хлопці, а ви зиму з весни не переплутати? (Діти стають півколом). Давайте перевіримо! Ось в наступній грі ми і перевіримо.

3. Гра «Скажи навпаки».

Вихователь: Хлопці, зараз я вам буду говорити словосполучення про зиму, а ви мені будете називати словосполучення про весну з протилежним значенням, а щоб нам легше було виконати завдання, весна відправила нам свій сонячний м'ячик: (використовувати жовтий м'яч)

• Зима пішла, а весна - ... (прийшла).

• Зима холодна, а весна - ... (тепла).

• Взимку сонце морозить (не гріє, а навесні - ... (гріє).

• Взимку замети високі, а навесні - ... (низькі).

• Взимку лід товстий, а навесні - ... (тонкий).

Взимку день короткий, а навесні - ... (довгий).

• Взимку повітря холодний, а навесні - ... (теплий).

• Взимку птахи співають тихо, а навесні - ... (голосно).

Вихователь: Все правильно відповіли, молодці!

(Діти сідають на стільчики).

4. Гра «Письменники, оповідачі» (Складання розповіді про весну за допомогою карти).

Вихователь: Хлопці, а ви любите придумувати розповіді (ДА, а ось наступна гра називається «Письменники, оповідачі» (Складання розповіді про весну за допомогою карти).

тепер давайте побудемо письменниками і складемо цікаву розповідь про весну, а допоможуть нам в цьому схеми-картинки. Ви повинні будете вибрати якої відповідає пори року весна. Вибравши малюнки ми з вами почнемо оформляти нашу - карту. У центрі карти ми повинні написати або зібрати слово Весна, хто бажає? А інші картинки ми оформимо навколо цього слова і від центру яскравим фломастером проведемо стрілку до маленьких картинок, що саме навесні це відбувається

Мета: вправляти дітей в умінні складати розповідь-опис про весну з використанням мнемосхем; розвивати вищі психічні функції: пам'ять, увагу, образне мислення.

Ось карта наша готова

Вихователь: Хлопці, а зараз ви розділіться на дві групи, а ділитися ми будемо так ... кожна група складе свою розповідь за схемою, але є одне правило розповідь буде починатися зі слова ВЕСНА якщо є бажання можна одній групі скласти коротенький розповідь на комі мовою. Виберіть одного оповідача з групи (як будете готові підніміть руки) Ви бажаєте трошки відпочити?

. Фізкульмінутка «Проліски».

Ось проліски прокинулися (встають, протирають очі,

Посміхнулися (посміхаються,

Потяглися (тягнуться,

Якщо - росою вмилися (вмиваються,

Два - витончено покружляли (кружляють,

Три - нахилилися і присіли (нахиляються і присідають,

А чотири - полетіли (бігають,

П'ять - вони зупинилися (зупиняються)

І тихенько опустилися (присідають).

(Діти проходять на стільчики.

на дошці карта для складання повного розповіді про весну).

«Навесні яскраво світить сонце». І так діти по всіма схемами складають окремі пропозиції).

Приклади складання пропозицій по інтеллект- карті: Навесні ...

• Яскраво світить сонце.

• Тане сніг.

• Біжать струмки, діти пускають кораблики.

• На деревах набухають бруньки, з'являється трава.

• Прокидаються ведмідь і їжачок.

• З вирію повертаються перелітні птахи.

• Прокидаються комахи.

Навесні з'являються перші квіти - проліски.

Вихователь: Молодці, хлопці, які цікаві вийшли у вас розповіді! За вашу хорошу роботу весна вам дарує подарунки, весняні медальyoнчікі яскраві.

III. Заключна частина. Підведення підсумків. Рефлексія.

Установка на подальшу діяльність.

Рефлексія:.

Хлопці про який час року ми сьогодні з вами говорили? А що вам найбільше сподобалося? А що вам найбільше запам'яталося? Ваша карта вийшла цікавою, змістовною і я думаю що ви з Надією Андріївною будете її доповнювати, спостерігаючи за природою на прогулянках і у вас вийти дуже цікава, змістовна карта яку ви повісите в куточку природи. Дякую вам за активну участь в грі і вашу працю.

Фото звіт:





Конспект НСД по комунікації з використанням інтелект-карти «Весна»