• Хід заняття

  • Конспект НСД по художньо-естетичному розвитку в старшій групі. Малювання в техніці «граттаж» на тему «Космос»




    Дата конвертації12.10.2019
    Розмір5,83 Kb.
    ТипГраттаж. Малюнки, майстер-класи, заняття

    Марія Грібушіна
    Конспект НСД по художньо-естетичному розвитку в старшій групі. Малювання в техніці «граттаж» на тему «Космос»

    Мета: уточнити уявлення дітей про космос і космічні об'єкти, познайомити з новою технікою «граттаж», її застосуванням при малюванні, вчити використовувати в роботі прийом «процарапуванії», уточнити просторове розташування геометричних фігур. Розвивати почуття композиції, спостережливості. Викликати інтерес до теми, бажання дізнатися нове про Космос.

    Наочний матеріал: іграшка Незнайки, схема сонячної системи, 2 «портрета» космічних жителів з геометричних фігур, малюнки та фотографії космічних об'єктів і ракет, варіанти зразків.

    Роздатковий матеріал: заґрунтовані листи А4 (кольоровий фон, шар свічки, шар чорної туші і гуаші, зубочистки, клейонка.

    Хід заняття:

    Діти заходять в групу під спокійну музику, сідають.

    Вихователь: Доброго дня, хлопці, на попередньому занятті ми з вами говорили про День космонавтики і космічному просторі. Сьогодні я отримала з Космосу послання, в якому нас просять про допомогу. Чи хочете ви дізнатися, кому потрібна допомога і чому? Тоді відгадайте загадку:

    У капелюсі з круглими полями

    І в штанцях до колін

    Зайнятий різними справами,

    Лише вчитися йому лінь.

    Хто він, швидко вгадай-ка,

    Як звуть його? (Незнайка)

    діти:

    Вихователь: Правильно, хлопці, це Незнайко. Він полетів на місяць і до сих пір не повернувся. А вам буває страшно, якщо ви виявляється одні в незнайомому місці? Хочете допомогти Незнайка повернутися на Землю? А як можна це зробити?

    Діти: відправити рятувальний загін космонавтів, відправитися самим.

    Вихователь: На чому ж ми зможемо долетіти до місяця?

    Діти: На космічному кораблі, ракети.

    Вихователь: Де ж нам знайти ракету?

    Діти: Ракету можна склеїти, зліпити, намалювати.

    Вихователь: Хлопці, я пропоную намалювати ракету. Але без знань про будову сонячної системи нас в космос не відправлять.

    Розгляд схеми Сонячної системи.

    Вихователь: Хлопці, що знаходиться в центрі сонячної системи?

    Діти: Сонце.

    - Вихователь: Скільки планет обертається по своїх орбітах навколо сонця?

    Діти: 9 планет.

    Вихователь: Пропоную разом зі мною прочитати вірш і згадати назву планет. (показувати планети на карті)

    Один по одному всі планети

    Назве будь-який з нас:

    Раз ... Меркурій,

    Два ... Венера,

    Три ... Земля,

    Чотири ... Марс.

    П'ять ... Юпітер,

    Шість ... Сатурн,

    Сім ... Уран,

    За ним ... Нептун.

    Він восьмим йде за рахунком.

    А за ним уже, потім,

    І дев'ята планета

    Під назвою Плутон.

    Вихователь: Молодці! Ми з вами згадали, що планета, яка розташовується за Землею, називається Марс. А як можуть називатися жителі цієї планети?

    Діти: Інопланетяни, прибульці, марсіани.

    Вихователь: Виявляється і їм потрібна наша допомога. Ви хотіли б допомогти марсианам? Марсіани зачаровані. Якщо ви правильно назвете, з яких геометричних фігур складені портрети і скільки їх (показати 2 портрета, вони будуть чар.

    Дидактична гра «З яких фігур складається« марсіанин ».

    Діти розглядають портрети «марсіан», називають, з яких фігур вони складаються.

    Вихователь: Хлопці, ви показали свої знання планет, виявилися чуйними, ну, а тепер ми з вами будемо малювати ракету і космічні об'єкти. Які ви знаєте космічні об'єкти (планети, комети, зірки, метеорити).

    Пояснення прийому і показ.

    - Але малювати ми будемо незвичайним способом: на спеціальних аркушах, які підготували заздалегідь. Малюнок ми будемо процарапивать гострими паличками.

    - Цей спосіб зображення називається «граттаж» або по-іншому - подряпини. Доведеться докласти певних зусиль, щоб процарапать і зобразити ваш малюнок.

    Розгляд зразків (три варіанти).

    Вихователь: Продумайте зміст і композицію вашого малюнка, виділіть головні елементи і другорядні, і приступайте. Для того щоб деякі об'єкти здавалися більш об'ємними, потрібно повністю процарапать всю поверхню всередині контуру.

    Физкультминутка

    Під повільну музику діти імітують рухи космонавтів у відкритому космосі.

    У космосі так здорово!

    Зірки і планети

    У чорній невагомості

    Повільно пливуть!

    Самостійна продуктивна діяльність. Вихователь допомагає дітям, якщо вони просять допомогти. Нагадує про композицію малюнка.

    Аналіз дитячих робіт. Діти, закінчивши роботу, викладають малюнки в ряд.

    Вихователь пропонує дітям полетіти на своїх ракетах на місяць на допомогу Незнайка і разом з дітьми веде зворотний звіт: «5, 4, 3 ...».

    Під повільну музику діти представляють політ і зустрічаються з Незнайко. Незнайка дякує дітей за порятунок. За бажанням діти розповідають Незнайку про свої ракети.

    Вихователь пропонує оформити виставку в групі і розповісти про космічному подорожі своїм батькам.





    Конспект НСД по художньо-естетичному розвитку в старшій групі. Малювання в техніці «граттаж» на тему «Космос»