Скачати 11.36 Kb.

Конспект НСД по художньо-естетичному розвитку «Спекли ми Колобок»




Дата конвертації07.04.2017
Розмір11.36 Kb.
ТипОбразотворчого мистецтва. Конспекти занять по З

Скачати 11.36 Kb.

Родина Олена Юріївна
Конспект НСД по художньо-естетичному розвитку «Спекли ми Колобок»

Муніципальне бюджетне дошкільний навчальний заклад

Центр розвитку дитини дитячий сад № 30 «Зірочка»

конспект

безпосередньо освітньої діяльності

по художньо-естетичному розвитку

на тему «Спекли ми Колобок»

для дітей старшого дошкільного віку

Виконала вихователь МБДОУ ЦРР д / с № 30 «Зірочка» Батьківщина Олена Юріївна

Дата: 31.10.2016г.

Орєхово-Зуєвський район

програмне зміст

Мета - навчити дітей робити тісто з борошна і солі.

завдання -

• Освітня:

-навчити дітей визначати властивості борошна і солі, використовуючи найпростіші прийоми експериментальної діяльності;

- познайомити дітей з процесом приготування тіста для ліплення;

- навчити дітей найпростішим прийомам дослідницької діяльності;

Що розвиває:

- розвивати логічне мислення - вміння виділяти спільні та відмінні ознаки речовин;

- розвивати вміння робити висновки за результатами дослідницької діяльності;

- розвивати зв'язну мова - вчити висловлювати свою думку, використовуючи в мові складнопідрядні речення;

• Виховна:

- привчати до акуратності при виконанні експерименту;

- продовжувати формувати навички самообслуговування - вміння приводити в порядок своє робоче місце;

Інтеграція освітніх областей: соціально-комунікативний розвиток, мовленнєвий розвиток, художньо-естетичне, фізичний розвиток, пізнавальний розвиток

Методи і прийоми: слухання, відгадування загадок, насипання речовини, розглядання речовини, обмацування, замішування тіста, ліплення з тіста.

устаткування:

• Для кожної дитини:

- одноразові тарілочки з борошном і сіллю;

- ємності з водою;

- ємності для замішування тіста;

- пластмасові ложечки;

- кришки з чорним дном для розглядання речовин;

• Для педагога:

- настільна ширма з лялькового театру;

- іграшка Колобок - театр на дисках;

- демонстраційні картки - моделі, що зображують агрегатні стани речовин;

- солене тісто;

Здоров'язберігаючих технологій: физкультминутка, пальчикова гімнастика.

Попередня робота: розігрування казки «Колобок» за ролями, знайомство з різними матеріалами для ліплення: пластилін, солоне тісто, глина, холодний фарфор, знайомство з різними станами речовини: рідке, тверде, газоподібне.

хід заняття

Вступна частина

Постановка проблеми - "Хто я?"

(на столі педагога за ширмою захована іграшка - Колобок)

Голос з - за ширми:

- Кажуть, я - круглобоких,

Кажуть, без рук, без ніг я,

І, що від усіх я тікаю,

Хто ж я такий? Не знаю!

вихователь:

- Хлопці, як ви думаєте, хто там сховався за ширмою? (Вислухавши відповіді дітей, дістає іграшку)

Колобок:

- Здрастуйте хлопці, спасибі, що назвали моє ім'я! Тепер я знаю, що я - Колобок. Тільки, все одно не зрозуміло: який я, звідки я взявся, розкажіть мені, будь ласка!

Діалог Колобка з хлопцями:

- де я живу?

- чому я від всіх тікаю?

- чому всі хочуть мене з'їсти?

- чому я смачний?

- хто мене зробив таким?

- з чого мене зробили?

Конспект НОД по художественно-эстетическому развитию «Испекли мы Колобок»

Основна частина

Рішення проблеми: "Як зробити справжній Колобок?"

А. Бесіда вихователя з дітьми

- згадайте, як в казці з'явився Колобок?

- що потрібно, щоб спекти справжній Колобок?

- де ми будемо пекти Колобок?

В ході бесіди діти разом з вихователем з'ясовують, що для приготування тіста необхідні борошно, сіль і вода. А так як у нас немає справжньої печі, ми покладемо в тісто побільше солі, і тоді зможемо висушити наші колобки на батареї. Вихователь пропонує дітям познайомитися з властивостями борошна і солі і спробувати самим зробити тісто для Колобка.

Б. Знайомство з властивостями борошна і солі

Експеримент №1 "Визначте на дотик, де сіль, а де мука?"

Дії: Опустіть пальчики в тарілочки з борошном і сіллю. Потріть вміст між пальцями. Що ви відчуваєте?

Висновок: Борошно на дотик м'яка, а сіль більш жорстка.

Експеримент № 2 "Розгляд частинок солі"

дії:

- візьміть з тарілочки на кінчику ложки трохи солі;

- розсипте її на кришечку з чорним дном;

- розгляньте крупинки;

- постарайтеся ложкою розчавити крупинку;

Висновок: Сіль складається з крупинок, які не можна розчавити ложкою. Сіль - тверда речовина.

Експеримент № 3 "Розгляд частинок борошна"

дії:

- візьміть з тарілочки на кінчику ложки трохи борошна;

- розсипте її на кришечку з чорним дном;

- розгляньте крупинки:

- постарайтеся ложкою розчавити крупинку;

Висновок: Борошно теж складається з крупинок, але вони менше за розміром, і їх теж не можна розчавити ложкою. Борошно - твердо речовина

Експеримент № 4 "Якого смаку сіль і борошно?"

дії:

-Візьміть з тарілочки трохи борошна;

- спробуйте її кінчиком язика;

- теж саме виконайте з сіллю;

Висновок: сіль - за смаком солона, а мука - несмачна, прісна.

С. Физкультминутка. Рухлива гра "Маленькі чоловічки"

У даній грі використовується прийом технології ТРВЗ - метод моделювання маленькими чоловічками.

Вихователь пояснює дітям правила гри: Речовини навколо нас складаються з маленьких частинок. Якщо частинки міцно тримаються один за одного, як чоловічки на цій картці (показує картку, то такі речовини називаються твердими.

Давайте покажемо "тверда речовина" - сіль: візьміться міцно за руки. Легко ваші руки роз'єднати? (немає). Умова гри: якщо я буду називати тверда речовина, ви дружно беретеся за руки.

Частинки в рідкому речовині дуже міцно тримаються один за одного, ось так, як чоловічки на цій картці (показує картку).

Давайте разом з вами покажемо рідка речовина - воду. Встаньте поруч і торкніться один одного ліктями. Чи легко розірвати вашу ланцюг? (не дуже важко). Умова гри: якщо я буду називати рідка речовина, ви встанете і торкнетеся один одного ліктями.

І нарешті, є навколо нас газоподібні речовини. Ми їх практично не бачимо, але можемо відчувати по запаху. Частинки газоподібних речовин взагалі не стикаються один з одним, вони вільно рухаються в різних напрямках. Як чоловічки на цій картці (показує картку)

Частинки рухаються так, як ви машите ручками в різні боки. Давайте покажемо газоподібна речовина - повітря: помахайте руками і порухайте тілом плавно на всі боки. Умова гри: якщо я буду називати газоподібна речовина - ви будете рухатися саме так. Все зрозуміло? Починаємо гру. (Вихователь називає різні стани речовини, діти "моделюють" їх за допомогою рухів)

ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНА ДІЯЛЬНІСТЬ -

"Приготування тесту для ліплення"

Разом з дітьми, загальна отримані в ході експерименту знання, визначаємо, що для приготування тіста нам потрібна мука, вода, трохи солі. Тоді наш колобок буде їстівним, але його потрібно обов'язково спекти. Де ми це будемо робити? (у нас немає такої можливості). Вихователь показує дітям хлібобулочний виріб, зроблене з солоного тіста. Розповідає, що це дуже зроблено з тіста, в яке поклав багато солі. З цього тесту можна зліпити що завгодно. Його не потрібно піч, потрібно тільки покласти в тепле місце. Коли виріб висохне, його можна пофарбувати фарбами і використовувати для гри в "Магазин". Але є його, звичайно, не можна, чому? (занадто солоне). Хочете, я навчу вас робити таке тісто? З нього ви зможете зліпити не тільки колобок, а й все, то захочете.

Експеримент № 5 "Приготування солоного тіста"

дії:

- візьміть дві ложки борошна висипте її в ємність для приготування тіста;

- додайте чотири ложки солі;

- перемішайте ложкою отриману суміш;

- поступово, потроху додавайте в отриману суміш воду;

- додавайте воду до тих пір поки в стаканчику не вийде в'язка суміш (це і буде солоне тісто)

Висновок: щоб отримати тісто, потрібно взяти борошно, сіль і воду.

Д. ЛЕПКА колобка з приготованого тесту

Вихователь пропонує дітям дістати ложкою отримане тісто на клейонку. Ручки (долоньки) опустити в тарілочку з борошном, взяти грудку тіста і скачати колобок.

Після закінчення виконання роботи, хлопці викладають "колобки" на кришечки і показують їх іграшковому Колобку

Колобок: Як здорово у вас вийшло! Можна я спробую? (відповіді дітей). Шкода, що не можна! А з іншого боку - Лисиці теж такий колобок не сподобається! І тоді з вашими колобки можна грати в іншу казку. Тільки їх треба зробити казковими, а то вони у вас якісь бліді!

Вихователь: Не переживай! Коли наші колобки підсохнути, ми розмалюємо їх фарбами і вони стануть казковими!

А зараз Колобок, я хочу перевірити: чи був ти уважним на нашому занятті?

Заключна частина

Підсумок заняття - "Ми спекли колобок!"

Діти разом з Колобком відповідають на питання:

- які речовин потрібні для приготування тіста?

- назвіть тверді речовини, які ми використовували для приготування тіста?

- які рідкі речовини нам допомогли зробити тісто?

Вихователь хвалить Колобка і дітей. Колобок звертає увагу на безлад на столах. Вихователь пропонує дітям показати Колобку, як треба приводити в порядок своє робоче місце.



Скачати 11.36 Kb.


Конспект НСД по художньо-естетичному розвитку «Спекли ми Колобок»

Скачати 11.36 Kb.