Конспект НСД по художньо-естетичному розвитку для дітей старшого дошкільного віку «Подорож Колобка»




Дата конвертації15.04.2017
Розмір12,2 Kb.
ТипОбразотворчого мистецтва. Конспекти занять по З

Світлана Трубнікова
Конспект НСД по художньо-естетичному розвитку для дітей старшого дошкільного віку «Подорож Колобка»

ПОДОРОЖ КОЛОБКА

Художньо -естетичні і пізнавальний розвиток

Мета: залучати дітей до дивовижного світу мистецтва, розвивати у них фантазію, творчість, уяву. Закріпити вміння дітей визначати звуки. Розвивати зв'язне мовлення. З'ясувати, чи уважно ні діти слухають казки, а також як казка впливає на розширення кругозору.

Завдання: закріпити знання дітей про народних казках, формувати вміння переказувати казку, стимулювати художньо -речевую діяльність дитини, збагачувати його промову словами, взятими з усної народної творчості, сприяти оволодінню граматично впорядкованої зв'язною мовою, спонукають дитину до власної творчості.

Визначити рівень знань про числа в межах 12. Тренувати в умінні вважати порядкової та кількісної рахунком, вирішувати приклади і задачі на додавання і віднімання. Розвивати логічне мислення.

Матеріал: Дошка, картинки з казковими героями (козенята, ведмеді, 12 місяців, цифри, картки зі словами, ляльки для театру, ширма,

хід ЗАНЯТТЯ

Групова кімната оформлена під ліс.

Ви сідаєте тихо, діти,

Домовляйтеся не шуміти,

На уроці нічого не дрімати,

А знання мерщій хапати.

- Дітки! Сьогодні ми з вами вирушимо в незвичайну подорож - в чарівну Країну казок.

- Малюки, коли ви лягаєте спати, вам, напевно, мама чи бабуся читає казки.

А ви любите слухати казки?

Про що ми дізнаємося в казках?

Як казки завжди починаються і як закінчуються?

Ваша улюблена казка? (Відповіді дітей.)

- Чи знаєте ви, що казка прийшла до нас з давніх часів? Передавалася вона з вуст в уста, з покоління в покоління.

Російський народ любив казки, тому навидумують їх дуже багато. В основу казочок покладалися легенди, перекази, притчі. У казкових героїв вони уособлювали людей, висміювали або звеличували їх вчинки, риси характеру.

Отже, казка - це казкова країна, де добро завжди перемагає зло.

Потрапити до казкової країни можна, якщо сказати всім разом чарівні слова: (діти закривають очі і повторюють з вихователем) «Раз, два, три! Сторінки перегортаємо, казку зустрічаємо! »(Діти відкривають очі. Звучить музика.)

Вихователь: Чи знають дорослі і діти -

Жив собі на білому світі

У добрій казці Колобок,

Колобок - рум'яний бік.

На сметані змішаний,

На віконці стужений.

З-за ширми виходить Колобок-дитина.

Колобок. Набридло Колобку відпочивати.

Захотілося мені трохи погуляти.

По стежці покотився -

У лісі дрімучому виявився.

Вихователь: Покотився Колобок

Далі без оглядки.

Бачить, стрибає по лісі

Сіренький зайчик.

Конспект НОД по художественно-эстетическому развитию для детей старшего дошкольного возраста «Путешествие Колобка»

З-за ширми виходить Зайка-дитина.

Зайчик. Здрастуй, славний Колобок,

Ти куди поспішаєш, друже?

Вранці я не їв ні трошки,

Аж тремтять у мене ніжки.

Ось я зараз тебе, колобки з'їм.

Колобок. Я - Колобок,

Колобок - рум'яний бік.

Не їж мене, відпусти.

Заєць. Чи не відпущу тебе до тих пір, поки ти не виконаєш мої завдання. (Віддає конверт. Колобок читає завдання.)

1. Порахуй і позначити цифрою.

На дошці картинки 7 козенят, 3 ведмедя, 12 місяців і цифри. Після позначення визначити з якої казки ці герої.

2. Завдання на логіку:

Хто швидше плаває - каченя або курча?

Хто швидше долетить до квітки - метелик або гусениця?

Над лісом летіли три рибки. Дві приземлилися. Скільки полетіло?

Летіли два крокодили - один червоний, інший - синій. Хто швидше долетить?

У мами є кіт Пушок, дочка Даша і собачка Шарик. Скільки дітей у мами?

Що їдять крокодили на північному полюсі?

Йшов взимку солдат лісом, полем. Раптом ріка. Як перейти річку?

Як краще зірвати кавун з дерева?

Навесні з півдня хто раніше прилітає: ластівки або горобці?

3. Розв'яжи «веселі завдання».

Ой, грибочки в гайку

Під осикою стоять.

Два грибочки, три грибочки,

Разом буде. (п'ять).

П'ять ворон на гілку сіли

Дві ще до них прилетіло

Відповідай швидше сміливо

Скільки всіх їх прилетіло (сім)

У тарілці лежало дві ягідки суниці

І чотири вишні

Скільки всього ягід в тарілці (шість)

Шість цукерок мала Оля

Дві дала подрузі Поле

Порахуй що залишилося

Щоб дівчата не сварилися

Вихователь: Покотився Колобок

Далі по доріжці.

Раптом з гущавини вийшов вовк.

З-за ширми виходить Вовк-дитина.

Вовк. Я такий голодний -

Проглочу кого завгодно.

Колобок. Я - Колобок,

Колобок - рум'яний бік.

Не їж мене, відпусти.

Я від зайця втік

І від тебе, Вовочка, втечу.

Вовк. Чи не підеш від мене, Колобку, поки мої завдань не виконаєш.

(Вовк віддає конверт із завданнями)

1. Відгадай загадки

Ці рослини з різким запахом є хорошим засобом профілактики застуди

(цибуля, часник)

Речовини в таблетках, помічники нашому здоров'ю. (вітаміни)

Лист різьблений, соком ягідка налитий ,. а для хворої дитини

найкращі ліки - чай ​​с. (малиною).

2. Доповни прислів'я

прислів'я

Чистота - запорука. (здоров'я)

Здоров'я в порядку - спасибі. (зарядці)

Якщо хочеш бути здоров-. (закаляйся)

В здоровому тілі - здоровий. (дух)

Хто акуратний, той людям. (приємний)

Чистота - найкраща. (краса)

3. Відгадати загадки.

два віконця

Вночі закриваються,

А вранці відкриваються. (Очі.)

Горщик з розумом,

А в ньому сім дірочок. (Голова.)

Коли ми говоримо,

Він завжди в роботі.

Коли мовчимо,

Те і він відпочиває. (Мова.)

Ось гора, у гори

Дві глибокі нори.

Вітер в норах тих гуляє,

Повітря в легені заганяє. (Ніс.)

Физкультминутка

В країні казок

Жив веселий Колобок.

Разом з ним все звірятка,

Відправлялися на зарядку.

Похитали головою,

Раз притупили ногою,

Руки вгору підняли,

Трошки ними потрясли,

Нахилилися вліво, вправо.

Та й це ще мало.

Руки вгору, руки вниз,

Раз присіли, піднялися.

головою похитали

І працювати знову почали.

Вихователь: Покотився Колобок знову по доріжці,

Оглянувся, розгледів

І з ведмедиком зустрівся.

З-за ширми виходить Ведмідь-дитина.

Ведмідь. Здрастуй, славний Колобок.

Ти куди поспішаєш, друже?

Ой, який же я голодний,

Бо не снідав ще сьогодні.

Колобок. Я - Колобок - рум'яний бочок.

Я від Зайця втік,

Я від Вовка втік

І від тебе, Ведмідь, втечу.

Ведмідь. Чи не відпущу тебе, поки не виконаєш мої завдання.

(Віддає Колобку конверт із завданнями.)

1. З чого складається наша мова? З чого складаються слова?

2. Назвіть голосні звуки в представлених словах

Мама, дуб, ніс, вухо, квітка, лисиця

3. Знайди звуки в словах

На дошці "портрети" героїв казок. Пошукайте і назвіть того героя в назві якого два звуки-е-(теремок); перший звук-м- (мишка); починається слово звуком-л'- (жаба); перший звук-с- (зайчик); два звуки-в- (вовк, перший звук-л-(лисичка, останній звук-д'- (ведмідь)

Діти знаходять, називають і викладають на дошці. Розгляньте уважно картину, що утворилася. Ви дізналися казку? Назвіть її. ( "Теремок")

Вихователь: Далі Колобок відправляється

І лисичку він зустрічає.

З-за ширми виходить Лисиця-дитина.

Колобок. Хто це хвостиком махає

І звіряток всіх лякає?

Лисиця. Колобок, Колобок, я тебе з'їм!

Колобок. Не їж мене, Лисичка.

Лисичка. Чи не з'їм, якщо виконаєш мої завдання.

(Віддає конверт із завданнями.)

1. Відгадайте казку:

Жадібна баба на діда сердита -

Залишилася знову зі старим коритом.

Назвіть хором казку цю.

Яка про. (золоту рибку).

Лікує маленьких дітей,

Лікує пташок і звірів,

Крізь окуляри свої дивиться

Добрий доктор. (Айболить)

У батька був хлопчик дивний,

Незвичайний - дерев'яний.

На землі і під водою Шукає ключик золотий?

Усюди ніс суне він довгий. Хто ж це?. (Буратіно)

2. Відгадай про яку казці йдеться

- Хтось хотів погостювати у приятелів, і через це став руйнівником. ( "Теремок")

- Він ходив до коваля, і через це зумів пообідати. ("Вовк та семеро козлят")

- Щось виросло і принесло багато клопоту господареві. ( "Ріпка")

- Вона хотіла для себе багатства, і стала гавкати. ("Дванадцять місяців")

- Вона любила грати, і через це ледь не втратила родича. ( "Гуси-лебеді")

- Він не послухався і через це втратив своє серце. ("Сніжна королева")

- Було посаджено насіннячко і отримано незвичайний урожай. ( "Дюймовочка")

Вихователь: А зараз хлопці давайте покажемо нашим звіра казочку. Театралізація казки «Ріпка»

Вихователь: Молодці, діти! Всі завдання виконали. (Звертає увагу на пакунок, який залишила Лиса.) Подивіться, Лисичка нам щось залишила. Давайте подивимося, що це? (Вихователь читає.)

Чарівний світ казок всіх вітає,

Дарує він усім радість, сміх,

Там диво-дивне всіх зустрічає

І всім приносить сотні втіх.

Герої там живуть веселі -

Міцна, як камінь, дружба,

Чарівники дотепні і вмілі,

А лицарі хоробрі і мужні.

Дружите з казкою, малята,

І між собою теж дружите,

Тому що з друзями завжди цікаво

І весело в світі жити.

Вихователь: Настав час повертатися нам в дитячий сад, хлопці закривайте очі. "Один два три! Сторінки перегортаємо, казку зустрічаємо! »Вимовляють чарівні слова і повертаються з Країни казок.





Конспект НСД по художньо-естетичному розвитку для дітей старшого дошкільного віку «Подорож Колобка»