Конспект НСД по художньо-естетичному розвитку для дітей підготовчої групи «Подарунок мамі» (аплікація)




Дата конвертації03.04.2017
Розмір5,92 Kb.
ТипАплікація. Конспекти занять, НОД

Ірина Кураєва
Конспект НСД по художньо-естетичному розвитку для дітей підготовчої групи «Подарунок мамі» (аплікація)

Мета: Виготовити вітальну листівку в подарунок мамі.

завдання:

Навчальні:

• вчити створювати зображення (гілочка мімози) за допомогою наклеювання грудочок з паперу;

• вчити вирізати з паперу листя способом симетричного вирізування.

Розвиваючі:

розвивати дрібну моторику рук;

розвивати естетичні почуття, емоції, естетичний смак, естетичне сприйняття.

виховують:

• виховувати у дітей бажання зробити подарунок мамі своїми руками;

• виховувати акуратність і дбайливе ставлення до матеріалів.

Устаткування: Альбомний лист, складений у вигляді листівки із зображенням гілочки мімози, 2 жовті серветки. 3 прямокутника світло зеленого кольору розміром 3 * 7 см., Розетка з вологою губкою, ножиці, клей, кисть.

хід НСД

I. Організаційний момент.

• Назва теми.

• Мотивація учнів.

• Перевірка готовності до заняття.

II. Основна частина.

Вихователь. - Хлопці скажіть, яку пору року настало?

Діти. - Весна

Вихователь. -Правильно. Відгадайте мою загадку.

У березні є такий день

З цифрою, немов Крендель.

Хто з вас, хлопці, знає,

Цифра що позначає?

Діти. 8 березня

- А знаєте, що за день такий особливий?

Діти. - Це свято мам і бабусь.

Вихователь. - Правильно хлопці. Це свято - Міжнародний жіночий день - 8 березня.

Свято всіх жінок. Ось послухайте це чудовий вірш.

Хто відкрив мені цей світ,

Чи не шкодуючи своїх сил?

І завжди оберігала?

Найкраща в світі МАМА.

Хто на світі всіх миліше

І теплом своїм зігріє,

Любить більше, ніж себе?

Це МАМОЧКА моя.

Книжки ввечері читає

І завжди все розуміє,

Навіть якщо я вперта,

Знаю, любить мене МАМА.

Ніколи не сумує,

Що мені треба, точно знає.

Якщо, раптом, трапиться драма,

Хто підтримає? Моя мама.

Я крокую по доріжці,

Але втомилися мої ніжки.

Перестрибнути через яму

Хто допоможе? Знаю - МАМА.

(Входить Червона шапочка (громко плачет).)

-Ой, хлопці подивіться, хто це так громко плачет?

Діти. Червона Шапочка

- В. Червона шапочка по чому ти плачеш?

- К. ш. Мама дала мені подарунок, що б я його віднесла бабусі. А я так загралася з подружками, що втратила його. Але ж мама карала мені, що б, я ні де, не зупинялася. Тепер не знаю, що й робити. (Плаче ще голосніше.)

- В. Ех, Червона шапочка, соромно тобі повинно бути, що ні послухалася мами.

- К. ш. Я більше так не буду.

- В. Ну раз так, то не плач, ми тобі допоможемо. Ми якраз з хлопцями будемо робити вітальну листівку в подарунок мамі.

-Хлопці допоможемо Червону шапочку?

Діти. - Допоможемо.

- В. Хлопці, а давайте загадаємо Червону шапочку загадку про квітку, який будемо робити.

Діти. - Давайте.

- А якщо Червона шапочка НЕ ​​відгадає, то вией допоможіть.

Жовті, пухнасті

Кульки запашні.

Їх вкриє від морозу

У своїх гілочках.

(Діти і Червона шапочка)

- Мімоза.

- Молодці хлопці, правильно. У Вас на столі лежать всі необхідні матеріали. Червона шапочка, а ти слухай і роби разом з нами гілочку мімози.

З початок візьміть серветки, відірвіть від них шматочок і скрутіть його між великим і вказівним пальцем пальцями. Грудочки повинні вийти приблизно рівними.

• Зробіть листочки: кожен прямокутник складіть уздовж навпіл. Потім візьміть заготовку за місце згину і виріжте листок так, як показано на малюнку. Чи не розгортаючи вийшов листок, зробіть надрізи по краю листа. Потім візьміть листівку і відзначте простим олівцем місце розташування кольорів у вигляді овалів. Наклейте грудочки, а потім листочки.

Ш. Самостійна діяльність дітей.

(Вихователь допомагає індивідуально тим дітям, хто потребує допомоги.)

(Діти разом з червоною шапочкою роблять листівку)

Пальчикова гімнастика.

Хлопці, давайте трошки відпочинемо і розімніть наші ручки.

Наші червоні квітки

Розпускають пелюстки.

Вітер трохи дихає,

Пелюстки колише.

Наші червоні квітки

Закривають пелюстки,

Головою качають,

Тихо засипають.

(Повільно розгинати пальці з кулачків, похитувати кистями рук, повільно стискати пальці в кулачки, похитувати кулачками.)

(Діти в місці з Червоною шапочкою повторюють за вихователем.)

IV. Підсумок заняття.

- К. ш. Хлопці спасибі, що мене виручили, тепер я подарую бабусі ось цю чудову листівку. І завжди, завжди буду слухати свою маму. До побачення хлопці, а то мене напевно бабуся зачекалася.

- До побачення.

- Тому що вона не слухала свою маму.

- В. Хлопці, що ми з вами сьогодні робили?

Діти. - Листівку.

-Для кого ми її робили?

Діти. - Для мами.

- Правильно, а яке свято у всіх мама і бабусь?

Діти. - 8 березня - Міжнародний жіночий день.

- А кому ми ще сьогодні допомогли?

Діти. - Червону шапочку.

- Чому Червона шапочка втратила подарунок, який їй дала Мама?

Діти. - Тому що вона не слухала свою маму.

- Хлопці, тому завжди слухайте своїх мам і бабусь, що б з вами не сталося лиха. Любіть маму і завжди допомагайте їй.





Конспект НСД по художньо-естетичному розвитку для дітей підготовчої групи «Подарунок мамі» (аплікація)