Конспект НСД по ГО «Пізнавальний розвиток» для дітей старшої групи «Книжчин будинок»




Дата конвертації17.06.2017
Розмір5.57 Kb.
ТипКниги для дітей, дитячі книжки для дошкільнят

Тетяна Кириленко
Конспект НСД по ГО «Пізнавальний розвиток» для дітей старшої групи «Книжчин будинок»

мета:

- формування у дітей інтересу до художньої літератури

завдання:

- познайомити дітей з видами і призначенням книг;

- прищеплювати любов до книг і дбайливе ставлення до них;

- розширити уявлення про роль бібліотеки;

- виховувати культуру поведінки в громадських місцях;

- розвивати комунікативні вміння дітей;

- активізувати мова дітей, збагачувати і розширювати їх словник.

устаткування:

дитячі книги різного жанру, картки, формуляри, наклейки, бейдж бібліотекаря, табличка з написом: «Бібліотека», «Читальний зал», мнемотабліца «Правила поводження з книгою»

Попередня робота: відвідування Центральної дитячої бібліотеки, виставка книг «Улюблена книга моєї родини».

Інтеграція областей:

соціально-комунікативний розвиток, мовленнєвий розвиток

Хід заняття:

вихователь:

Хлопці, зараз я загадаю вам загадку.

Є листок, є корінець.

А чи не кущ і не квітка.

Нема лап, немає рук.

А приходить в будинок як друг.

На коліна до мами ляже,

Про все тобі розкаже.

(Книга.)

вихователь:

Правильно. Давайте розглянемо книгу.

(Показую дітям книгу)

У загадці говориться, що у книги є листок, корінець. А як ви думаєте, для чого потрібен корінець?

(Показую, відповіді дітей)

вихователь:

До корінця кріпляться всі сторінки. А ще у книги є поля.

(Показую)

Конспект НОД по ОО «Познавательное развитие» для детей старшей группы «Книжкин дом»

вихователь:

А з чого починається книга?

(Відповіді дітей)

вихователь:

Книга починається з обкладинки. Обкладинка може бути м'яка або тверда. А для чого вона потрібна?

(Відповіді дітей)

вихователь:

На обкладинці написано назву книги і автор. А що ще є у книги?

(Букви і картинки)

вихователь:

Хто з вас може повторити, з чого складається наша книга?

(Питаю дитини: обкладинка, корінець, листи, поля, букви, картинки)

вихователь:

Хлопці, а як ви думаєте, для чого нам потрібні книги?

(Відповіді дітей)

вихователь:

Правильно. Книги повідомляють нам велику кількість цікавої інформації. Давайте пройдемо в наш книжковий куточок «Почитайка»

(Підходимо до книжкового куточка)

вихователь:

Скажіть, яким книжкам живуть в нашому книжковому куточку?

(Відповіді дітей)

вихователь:

Казки, вірші та оповідання, дитячі журнали, енциклопедії. Скажіть, як потрібно поводитися з книгами?

(Відповіді дітей)

вихователь:

Звичайно, дбайливо. Давайте згадаємо правила поводження з книгами.

(Показую мнемотабліцу, діти називають правила)

• Бери книгу тільки чистими руками.

• Вклади в книгу закладку.

• Перевертай сторінки за правий верхній кут.

• Якщо книга порвалась - подеколи її.

• Сидіти треба прямо, не горблячись!

• Лежачи читати не можна! Від цього псується зір!

вихователь:

Молодці! А хто з вас знає, що таке бібліотека?

(Відповіді дітей)

вихователь:

Це місце, де багато книг. Там можна сидіти і читати, а можна ще й брати книги додому. Безкоштовно. Бібліотека не магазин. Але книга береться на кілька днів. Прочитавши книгу, її необхідно повернути.

А зараз я пропоную організувати бібліотеку у нас в групі. Хочете?

(Відповіді дітей)

вихователь:

В нашу бібліотеку ми виберемо найцікавіші книги. Нам потрібен бібліотекар, який буде видавати і приймати книги. У кожного з вас буде картка, де будуть наклеюватися наклейки за кількістю прочитаних книг. Свою картку ви зможете дізнатися по картинці. У нас буде працювати читальний зал, де ви зможете спокійно розглянути обрану книгу.

(Організовується місце для роботи бібліотеки: робоче місце бібліотекаря, читальний зал, діти знайомляться з картками, вибирають цікаві книги, призначається бібліотекар)

вихователь:

Зараз, я поясню вам правила гри. Бібліотекар сидить за своїм робочим місцем, ви по черзі підходьте до нього. Вибираєте книгу, показуєте свою картку. Бібліотекар наклеює наклейку. Проходьте в читальний зал, де можете розглянути вподобану книгу, поділитися враженнями з іншими дітьми. Не забувайте вітатися, ввічливо звертатися, дякувати.

(Починається гра, в час гри, нагадую про культуру поведінки в громадських місцях)

вихователь:

Я бачу, вам дуже сподобалася наша гра. Пропоную, разом з батьками записатися в нашу Центральну дитячу бібліотеку!





Конспект НСД по ГО «Пізнавальний розвиток» для дітей старшої групи «Книжчин будинок»