• Хід заняття

  • Конспект НСД по ФЕМП «Осінь настала»




    Дата конвертації29.04.2017
    Розмір3.04 Kb.
    ТипКонспекти занять, НОД

    Лейсан Тухватулліна
    Конспект НСД по ФЕМП «Осінь настала»

    НОД по ФЕМП «Осінь настала».

    Мета: Закріпити вміння визначати, в який з двох сукупностей більше (менше) предметів або в них рівне число предметів, користуючись прийомами накладення і додатку.

    завдання:

    - Закріпити вміння розкладати предмети правою рукою зліва на право;

    - Привчати дітей користуватися словами і виразами стільки, скільки, порівну, більше - менше (за кількістю);

    - Закріпити вміння виділяти окремі предмети з групи і об'єднувати їх в групи.

    Демонстраційний матеріал: Набірне полотно, листя.

    Роздатковий матеріал: у кожної дитини картка з двома смужками і морквини, листя з різних дерев.

    Хід заняття:

    1 частина.

    Яка пора року зараз? (Осінь). Як одягнені люди? (тепло). Якого кольору листя на деревах? (Червоні, жовті)

    На підлозі лежать різні листя. вихователь:

    - Скільки листочків у нас на підлозі? (Багато листочків).

    Візьміть по одному листочку. Марина у тебе скільки листочків? (один листочок). А, у тебе Артем? (Один листочок ... Питання задається 5-6 дітям.

    Подивіться, листя у всіх однакові? (немає). Так, хлопці листочки з різних дерев. У тебе, Ліза, який листочок? (Кленовий, дубовий) Питання задається 5-6 дітям.

    Слухайте уважно, в зелену корзину покладіть дубові листочки, в червону - кленові, в жовту - березові.

    Музична физкультминутка:

    Ми листочки осінні, на гілках ми сидимо,

    Дмухнув вітер полетіли, полетіли,

    І на землю тихо сіли.

    Вітер знову нам подув,

    Полетіли, покружлявши

    І на землю тихо сіли.

    2 частина. Робота на складальному полотні. На верхній смужці три червоних кружечка. На нижню викладаються листочки шляхом додатка.

    Скільки листочків? (Стільки ж скільки кружечків)

    3 частина. Вихователь дає завдання: покладіть на нижню смужку стільки ж морквин, скільки на верхній смужці червоних кружечків. Задає питання: «Скільки поклали морквин? (стільки ж скільки кружечків). Чи порівну гуртків і морквин? Після цього пропонує прибрати (додати) одну морквину з нижньої смужки і питає: «Чому ви думаєте, що морквин стало менше (більше? Чого більше? Чого менше?»

    4 частина. Дидактична гра «Чого не стало?» На столі розкладені іграшки. Хлопці, подивіться, які іграшки у мене на столі. (Зайчик, білка, собака, їжачок, ведмідь). Закрийте очі, все. Забирається предмет. Відкрийте очі, і скажіть, який іграшки не стало?

    Закріплення: З листочками яких дерев ми сьогодні пограли? (кленові, березові, дубові). Скільки морквин ми сьогодні розкладали? (стільки ж скільки кружечків). Молодці, ви впоралися!





    Конспект НСД по ФЕМП «Осінь настала»