• Хід НСД.

  • Конспект НСД по екології в підготовчій групі «Весна прийшла»




    Дата конвертації17.06.2017
    Розмір7,75 Kb.
    ТипВесна. Матеріали для дитячого садка на тему вес

    Маліка Хусаинова
    Конспект НСД по екології в підготовчій групі «Весна прийшла»

    Конспект НСД по екології в підготовчій групі

    на тему: «Весна прийшла

    а ». [/ b]

    Мета: Уточнити і систематизувати знання дітей про характерні ознаки весни (збільшується день, сильніше гріє сонце, тане сніг, звільняються від льоду водойми; росте трава, зеленіють чагарники, зацвітають квіти; з'являються комахи, повертаються перелітні птахи).

    Програмне зміст:

    Напрямок: пізнавально-мовленнєвий розвиток.

    Інтеграція видів діяльності: пізнавально-дослідницька, ігрова, рухова.

    завдання:

    Освітня галузь «Пізнання":

    - розширювати і збагачувати знання дітей про весняні зміни в природі (проталини, перші весняні квіти, приліт птахів);

    Розвивати пам'ять, увагу, мислення.

    Освітня галузь "Соціалізація":

    - закріпити вміння підкорятися правилам в груповій грі;

    - формувати бажання діяти спільно;

    - виховувати культуру чесного суперництва в іграх - змаганнях.

    Освітня галузь "Безпека":

    - продовжувати формувати навички культури поведінки в природі

    - розширювати уявлення про способи правильного взаємодії з природою.

    Освітня галузь «Художня» Вчити передавати на папері характерні особливості весни (високе блакитне небо, земля звільняється від снігу, на деревах набухають бруньки, прилітають птахи).

    Вчити гармонійно, розташовувати сюжет на аркуші паперу, розвивати почуття композиції.

    Попередня робота: Розгляд ілюстрацій «Времена года»; спостереження за птахами; малювання «Розквітли красиві квіти»; читання вірша А. Плещеєва «Весна».

    Активізація словника: Весна, весняні місяці: березень, квітень, травень; прикмети весни: стає тепло, тане сніг, дерева прокидаються, з'являються квіти; сонце, струмочок, бурулька, квіти, птахи.

    Хід НСД.

    Організаційний момент.

    Вихователь: - Як сьогодні тепло і світло! Подивіться-но за віконце, яке зараз час року? (Діти дивляться у вікно)

    - Весна.

    - А які весняні місяці ви знаєте?

    - Березень квітень травень.

    Вихователь ставить запитання: виявити і уточнити знання дітей про зміну пір року, їх ознаках;

    «Тане сніжок, ожив лужок,

    День прибуває, коли це буває? »

    Яка зараз пора року?

    Які весняні місяці ви знаєте?

    Яка пора року було до весни?

    Яка пора року настане після весни?

    Яка пора року буває між зимою і

    влітку?

    Діти відповідають на питання вихователя.

    - Як багато ви знаєте про весну!

    - Хлопці, а зиму з весни не переплутати? (Розвиток вміння підбирати антоніми) - Давайте перевіримо.

    Зима пішла, а весна - ... - прийшла.

    Зима холодна, а весна - ... - тепла.

    Взимку сонце морозить, а навесні - ... - гріє.

    Взимку замети високі, а навесні - ... - низькі.

    Взимку надягають шуби, а навесні - ... - куртки.

    - Все правильно відповіли, молодці.

    Гра "Підкажи словечко", назви, скільки в слові частин:

    Ой, біда! Ой, біда!

    Тане сніг, кругом вода.

    Чи не обуешь валянки,

    На снігу ... (проталінкі)

    Радий весни братик Саша.

    І собака рада Жулька.

    На пріпёке, з даху нашої

    Вранці звісилась ... (бурулька)

    Сніг в лісі. Заметів багато.

    Але чути синиці трель.

    З даху прямо на дорогу

    Дзвінко капає ... (крапель)

    Физминутку: "Веснянка"

    Сонечко, сонечко,

    Золоте денце.

    Гори, гори ясно,

    Щоб не згасло.

    Побіг в саду струмок,

    Прилетіли сто граків,

    А замети тануть, тануть,

    А квіточки підростають.

    Розпустилася ... (верба)

    -Хлопці, а хто радіє приходу весни? (Птахи)

    - Як змінилося поведінка птахів? (Птиці жваві, дзвінко за вікном цвірінькають, не ховаються, все більше знаходяться на вулиці)

    Назвіть хлопці птицю, яка першою прилітає навесні?

    Діти: - Грач.

    Вихователь: - Правильно.

    Всіх прілётних птахів чорніше,

    Чистить ріллю від черв'яків,

    Цілий день на вскачь

    А зветься птах-грак.

    Вихователь: - А яких перелітних птахів ви ще знаєте?

    Діти: - Шпаки, ластівки ит. д.

    Вихователь: - Хлопці, я пропоную пограти. гра називається

    «Прилетіли птиці».

    Послухайте правила: я називаю птахів, але якщо я щось не- то скажу, ви ляскаєте в долоні, будьте уважні.

    Прилетіли птиці: голуби, синиці, галки і ворони, стрижі і макарони.

    Прилетіли птиці: голуби, синиці, лелеки. Ворони, мухи і граки.

    Прилетіли птиці: голуби, синиці, вовки і стрижі.

    Вихователь: - молодці ви були дуже уважні.

    Пограємо ще в одну гру: «Весняні слова»

    вихователь пропонує дітям стати в коло;

    -задає питання:

    Весна яка?

    Що може бути красивим навесні?

    Що можна робити з квітами навесні?

    Які весняні квіти ви знаєте?

    Діти стають в коло перед столами, передають м'яч один одному, називаючи підходяще слово.

    Робота над пропозицією, розподіл слів на склади

    Вихователь пропонує:

    скласти речення зі словом «весна»;

    визначити кількість слів у реченні;

    назвати перше, третє, друге слово;

    написати схему пропозиції на дошці;

    показати на схемі слово «весна»;

    розділити слово «весна» на склади;

    назвати 1-ий склад;

    назвати 2-ий склад;

    придумати ще слова, в яких 2, 3, 1 склад.

    Физкультминутка

    Посміхаються все люди,

    Весна! Весна! Весна!

    Вона всюди вона всюди,

    Красна! Красна! Красна!

    За лузі, лісі і галявинки,

    Йде! Йде! Йде!

    На сонечку кличе погрітися,

    Швидше! Швидше! Швидше!

    І струмочок біжить завзято,

    Дзвенить! Дзвенить! Дзвенить!

    По камінцях річка широко,

    Дзюрчить! Дзюрчить! Дзюрчить!

    І запахи колом всюди,

    Квіти! Квіти! Квіти!

    І все живе відразу чує,

    Весняний дзвін!

    Вихователь: - Давайте намалюємо малюнки про весну «Прийшла весна. Прилетіли птиці ». Малювати ми будемо восковими крейдою, а в кінці акварельними фарбами зробимо фон малюнка - це блакитне небо, а внизу - зелена травичка. Спочатку продумайте сюжет малюнка. Що можна зобразити? (Дерева, проталини і калюжі на землі, сонце, птахів, гнізда і т. Д). Діти починають працювати, вихователь стежить за поставою дітей, щоб правильно і вільно, без напруги тримали кисть.

    В кінці заняття роботи виставляються на виставці, хлопці обмінюються враженнями - який малюнок їм сподобався і чому. Вихователь зазначає вдалі роботи, заохочує всіх дітей.





    Конспект НСД по екології в підготовчій групі «Весна прийшла»