Конспект НСД на розвиток інтелектуальних здібностей дітей дошкільного віку в старшій групі




Дата конвертації15.04.2017
Розмір5,01 Kb.
ТипКонспекти занять, НОД

Ірина Вечір
Конспект НСД на розвиток інтелектуальних здібностей дітей дошкільного віку в старшій групі

цілі:

1. Розвивати зорове і слухове сприйняття.

2. Розвивати мислення, увагу.

3. Продовжувати вчити дітей орієнтуватися в просторі.

4. Вчити знаходити нові способи вирішення проблем.

5. Закріпити навички рахунку.

6. Удосконалювати комунікативні навички. Виховувати доброзичливе ставлення до оточуючих.

устаткування:

- картон з закріпленими шнурками (білий і чорний);

- картки із зображеними на них пересічними лініями;

- зображення фруктів і квітів вирізаних з кольорової плівки.

хід заняття

У кабінеті дітей «зустрічає» м'яка іграшка - Ведмежа. Психолог і діти вітаються. Кажуть один одному і ведмежаті ласкаві слова. Психолог каже, що сьогодні ведмежа буде сидіти до кінця заняття. Після закінчення заняття ми йому розповімо, чим сьогодні займалися.

- Сьогодні нас чекає цікаве заняття, ми з вами будемо чарівниками.

I. Лінії

1. «Чарівні лінії»

- Хлопці подивіться, у мене є «Чарівна паличка» і нею можна малювати в повітрі. Я зараз намалюю в повітрі лінію, вам же потрібно буде, не повертаючи голови, простежити за рухом палички очима, визначити лінію (пряма, крива, ламана і т. Д.)

- А тепер спробуйте малювати лінії разом зі мною. Вашій чарівною паличкою буде вказівний пальчик.

2. «Чарівні шнурочки»

Дітям лунають картонки з приклеєними до них шнурами, розташованими паралельно.

- Шнури це дороги, які ви самі, як справжні чарівники будете прокладати, так як вам захочеться. Але шнури повинні утворити певну кількість точок перетину - перехресних доріг.

- Що потрібно зробити, щоб шнури перетнулися? (накласти чорний шнурок на білий або білий на чорний).

- Спробуйте розташувати шнури таким чином, щоб вони утворили дві точки перетину (три, чотири). Поясніть, як ви це зробили.

3. «Пильні математики»

Дітям роздають картки із зображеними на них пересічними лініями.

- А зараз ми з вами будемо шукати всі точки перетину, і відзначати їх гуртком. Нехай кожен з вас порахує кількість точок перетину і запам'ятати число,.

- Хлопці, хочете ви дізнатися, яке число вийшло в іншого, не заглядаючи в його картку. Для цього треба буде порахувати скільки, раз грюкне в долоні власник картки.

Діти вважають хлопки.

Физкультминутка

II Накладення

1. «Долоньки»

Давайте пограємо в «долоньки», а ви знаєте, з яких частин складається рука. Показуються окремі частини руки, промовляючи з хлопцями назва (подушечки пальців, пальці, долоні, підстава долоні).

Спробуйте накласти одну долоньку на іншу, так щоб вони стикалися тільки подушечками пальців.

- Що ви відчуваєте в місцях зіткнення? (Тепло.) Ці місця є областю накладення.

- Накладіть долоні так, щоб вони стикалися іншими частинами, так як вам захочеться, і розкажіть, якими частинами рук ви утворили область накладення.

2. «Частування для гостей»

- Діти, а ви знаєте, що сьогодні у Ведмедика день народження, і він просить вас розкласти частування для гостей.

На першій тарілці (вирізана з білого картону) фрукти потрібно покласти таким чином, щоб апельсин був посередині, груша праворуч від апельсина, а лимон з лівого боку і щоб при цьому фрукти утворили дві області накладення.

На другий тарілці зливу повинна бути зліва від яблука, а банан - нижче всіх фруктів, і при цьому потрібно утворити три області накладення.

3. «Прикрашаємо серветки»

- Зараз хлопці ми з вами будемо прикрашати серветки, щоб в кабінеті було красиво і нарядно. Подивіться на картинку, визначте, яку квітку розташований в центрі малюнка, який лівіше, який правіше, що знаходиться внизу малюнка, як називаються області, де квіти знаходить на інші (області накладення).

- Запам'ятайте розташування кольорів на зображенні, так як я її зараз приберу, і вам доведеться розкладати квіти на своїй серветці по пам'яті.

Після виконання завдання хлопцями, пропонується перевірити роботи один одного, і сказати чи є помилки чи ні.

- Давайте подивимося знову на картинку-зразок і сравніv розташування на своїй тарілці з їх розташуванням на зразку, оцінимо свою роботу і роботу одного.

- Ось і закінчилося наше заняття. Давайте розповімо Ведмедика, ніж ми сьогодні займалися.

Діти пригадують хід заняття, розповідають про виконану роботу.

- Мені дуже сподобалося, як ви займалися, і я вам вручаю за роботу по одній «Мудрого сові».





Конспект НСД на розвиток інтелектуальних здібностей дітей дошкільного віку в старшій групі