• Хід заняття

  • Конспект НСД «Конструювання за казкою« Теремок »в другій молодшій групі




    Дата конвертації30.03.2017
    Розмір4.61 Kb.
    ТипЗаняття по казках. Конспекти, НОД

    Тетяна Новікова
    Конспект НСД «Конструювання за казкою« Теремок »в другій молодшій групі

    Конспект комплексного заняття у 2 молодшій групі

    Тема: Конструювання за казкою «Теремок».

    Мета: 1. Вчити дітей слухати казку, допомогти їм засвоїти послідовність дій і персонажів, відповідати на питання вихователя. Вчити управляти своєю увагою; виховувати у дітей дружні відносини, спонукати брати участь в інсценуванні казки.

    2. Викликати у дітей бажання інсценувати вірш і запам'ятати його.

    3. Вчити розрізняти і називати будівельні деталі: куб, цегла. Вчити споруджувати будівлю будиночка.

    Дидактичний матеріал: іграшка мишки, міні-будиночок, наголовники із зображенням тварин, будівельні деталі: цеглу, куби, кулі.

    Попередня робота: читання казки «Теремок».

    Хід заняття:

    1. Розповідь казки «Теремок».

    Вихователь: Діти! Подивіться, яка крихітна гостя у нас в гостях.

    (показати тгрушку мишки, запропонувати її помацати).

    Як її звати? (мишка)

    А яка вона за кольором? (сіра)

    Якщо її помацати руками, яка вона? (м'яка)

    Згадайте, діти, в якій казці вона зустрічається ( «Рукавичка» і «Теремок»)

    Правильно. Сьогодні казку «Теремок» ви будете розповідати разом зі мною. (Він розвалився)

    Подивіться на наш теремок (макет міні будиночка). А ось і його герої. (на столі лежать наголовники із зображенням тварин). Назвіть їх.

    Вірно. А хто хоче зіграти роль мишки? (лисиці, зайця, вовка, ведмедя, жаби)

    (Вихователь розподіляє ролі за бажанням дітей)

    Я буду ведучою - казкаркою, а ви будете говорити від імені цих тварин.

    (Відтворення казки).

    Вихователь: Казка починається (читає текст по книзі в обробці О. І. Чарушина)

    Хлопці! Дайте відповідь на питання:

    - Як називається казка? (Теремок)

    - Хто першим побачив теремок? (мишка)

    - Що вона запитала? (Хто в теремочке живе)

    -Що сталося з теремком в кінці казки? (Він розвалився)

    - А як ви думаєте, чому? (ведмідь великий, а теремок маленький)

    (Похвалити дітей за правильні відповіді)

    2. Физкультминутка - гра.

    Вихователь: Давайте, діти, подвигаемся. Вставайте в коло, повторюйте за мною текст і виконуйте руху.

    Ми ногами топ- топ,

    Ми руками хлоп - хлоп!

    Ми очима МіГ мить,

    Ми плечима чик- чик.

    Раз - сюди, два - сюди,

    Повернись навколо себе.

    Раз - присіли, два - підвелися.

    Руки догори все підняли.

    Раз два, раз-два, Займатися нам пора!

    (Діти після закінчення физминутки сідають за столи).

    2. Конструювання «Будиночок».

    Вихователь: теремок наш розвалився. Ніде жити лісовим тваринкам. Вони дуже засмучені. Але, ми можемо їм допомогти. А як? Давайте, кожен з вас побудує їм будиночок з кубиків «будівельника».Домікі вийдуть різні.

    Послухайте вірш:

    Будуємо будинок, будинок великий,

    І з ганком, і з трубою.

    Це чий, це чий?

    Новий будинок з цегли?

    Це діти будують будинок,

    Щоб звірі жили в ньому.

    Вихователь: Які будівельні деталі ми будемо брати для будівництва? (цеглини і куби). Вірно. Я зараз покажу, як з цеглинок і кубів можна побудувати будиночок. При цьому буду ставити цеглинки на довгу вузьку площину на своїх деталях.

    (Показати дітям кілька варіантів побудови будиночків).

    Діти самостійно виконують будівництво будиночків.

    Після закінчення роботи можна задати питання:

    - Якого кольору дах будиночка?

    - З яких будівельних деталей побудували будинок?

    - Для кого побудували будинок?

    Наші лісові звірята залишилися дуже задоволені вашим будівництвом і говорять вам спасибі.





    Конспект НСД «Конструювання за казкою« Теремок »в другій молодшій групі