Скачати 12.48 Kb.

Конспект НСД для підготовчої до школи групі «Книга - твій друг»




Дата конвертації24.06.2017
Розмір12.48 Kb.
ТипКниги для дітей, дитячі книжки для дошкільнят

Скачати 12.48 Kb.

Лілія Анатоліївна Емінова
Конспект НСД для підготовчої до школи групі «Книга - твій друг»

Технологічна карта

безпосередньо освітньої діяльності

по освітній галузі «Пізнавальний розвиток» на тему «Книга - твій друг».

в підготовчій до школи групі

Мета: Продовжувати розвивати стійкий інтерес дітей до книг, уявленняпро збереженні і дбайливому отношеніік ним.

завдання:

освітні:

Збагачувати і активізувати словниковий запас дітей.

Вчити підбирати прикметники - визначення до іменника.

Продовжувати вчити міркувати в процесі пояснення і планування діяльності (виготовлення книги).

Розвиваючі:

Продовжувати удосконалювати діалогічну і полілогічну мова.

Розвивати інформаційно-комунікативні вміння (вчення домовлятися, слухати і чути один одного)

Формувати вміння висловлюватися.

Розвивати уміння вибирати партнера для спільної діяльності.

Розвивати уміння працювати в підгрупі: розподіляти обов'язки, визначати послідовність діяльності, спільно долати труднощі

виховні:

Виховувати ініціативність і активність в мовної та пізнавальної діяльності.

Виховувати культуру мовного спілкування.

Виховувати шанобливе ставлення дітей один одному.

Виховувати акуратність, дбайливе ставлення до книги, викликати бажання виготовити книгу самим.

Матеріали та обладнання: мольберти, м'яч, матеріал для виготовлення міні книг: картинки олівці, фломастери, картинки, картон, кольоровий папір, ножиці, клей, стрічки; аудіозапис «Герої дитячих книг» муз. С. Мельникової, сл. А. Потаніної.

Методи: Проблемна ситуація - дітям молодшої групи потрібна допомога.

Наочні: книги, картинки із серії «Правила користування книгою».

Словесні: презентація «Шлях книги», питання-відповідь бесіда, словесні вказівки, доручення, колективне обговорення, художнє слово, дидактичні ігри, Физминутку, прослуховування аудіозапису, загадки, прислів'я.

Ігровий: словесна гра «Збери книжку», Д / гра «Кожній книзі своє місце»,

Словникова робота темі: зміст, обкладинка, енциклопедія, словник, інформація, повчальна, палітурка.

Практичний: підготовка робочого місця, підбір матеріалу для продуктивної діяльності, виготовлення книжок для малюків.

Попередня робота: Знайомство з жанрами книг, читання і розглядання книг, оформлення виставки спільно з батьками (законними представниками) книг в групі «Моя улюблена книга», створення альбому «Книга про книги» (збір матеріалу - вірші, прислів'я, приказки, загадки про книгах, практичне заняття-гра «Книжчині лікарня», виготовлення закладок; створення презентації «Шлях книги» батьки-діти.

етап заняття

хід заняття

Діяльність педагога Діяльність дітей Час

1 ЕТАП

Організаційний момент Встановлення зорового контакту.

Створює атмосферу психологічної безпеки: емпатичних прийняття, емоційна підтримка дитини.

Діти сидять вільно: хтось розглядає книгу, хтось наводить порядок в книжковому куточку.

Чим займаються мої діти?

Які ви молодці!

Почався новий день, і я сподіваюся, мої друзі, що він принесе нам багато нового і цікавого! Беруть участь в групових діях.

Світлана Олександрівна, ми грали, дивилися книги, а тепер розставляємо все по місцях. 0,5мін

проблемна ситуація

(або мотивація) і постановка і прийняття дітьми цілі заняття Проблемна ситуація:

Лунає дзвінок. Звучить аудіозапис.

Відео-звернення по скайпу дітей молодшої групи.

Привіт, хлопці!

До вас звертаються діти 2 молодшої групи за допомогою.

Ми часто розглядає книжки.

У нас дуже багато різних казок.

Але немає наших улюблених казок «Ріпка», «Теремок» та «Колобок».

Може бути, ви зможете нам допомогти? »

Хлопці, що ж робити?

Чим ми зможемо допомогти малюкам?

(Відповіді дітей не оцінюються, приймаються будь-які)

Висування різних варіантів, що зробити, щоб вирішити проблему.

В результаті хлопцями робиться висновок.

Пропонують допомогу малюкам. 1 хв

II ЕТАП

Основна частина

Проектування рішень проблемної ситуації,

актуалізація знань,

або початок виконання дій за завданнями НСД Добре, я згодна з вами.

Хлопці, але перш, ніж допомогти малюкам, давайте згадаємо, що ми знаємо про книгу.

Д / гра «Кожній книзі своє місце»

Хлопці, подивіться яка різноманітність книг!

Але все книги перемішані (здивування) Непорядок (засмучення).

(полки відзначені маркерами)

Правильне рішення!

Тоді, хлопці, виберіть собі будь-яку книгу, уважно розгляньте її, і поставте на потрібну полицю.

Хлопці, какіекнігі, ви поставили на цю полицю?

А які книги ви помістіть тут?

А для яких книг ця полиця?

Які ви молодці! Тепер у нас все книги стоять в потрібному місці!

Я рада за вас! Активізують необхідні знання (аналізують, синтезують, узагальнюють, систематизують). Шукають, знаходять рішення.

Спостерігають за дією інших дітей.

Пропонують розкласти книги по поличках.

Діти беруть книгу і ставлять її на відповідні полки.

(Сюди ми поставили книги, які нас вчать чогось)

(Ця полку для пізнавальних книг. Тут стоять енциклопедії, підручники, буквар і т. Д.)

(Тут ми помістимо книги про тварин, природу, рослинах)

(Тут стоять казки, збірки віршів)

3 хв.

Друзі мої, книг дуже багато і всі вони різні і за змістом і за розміром і по оформленню ...

Щоб книга довше прослужила, що потрібно робити?

А які правила, ви розкажіть самі, вибравши картинки-картки, які лежать на столі.

Хлопці, а цікавіше працювати одному або з другом?

Тоді працюйте в парах. Домовтеся, хто з ким хоче працювати, виберіть удвох картку-картинку з правилом, уважно розгляньте і озвучте його. Діляться на пари, вибирають картку-картинку, розглядають її і озвучують правило.

Яка б книга не була, потрібно з нею потрібно звертатися дбайливо і дотримуватися правил ...

Чи не бери книгу брудними руками.

Чи не рви книгу.

Чи не малюй в книзі.

Не читай, лежачи на підлозі.

Чи не загинай сторінки.

Користуйся закладкою.

Не читай книгу під час їжі і т. д.

3хв

Послухайте хлопці, прислів'я

«Будеш книги читати - будеш багато знати»

Хто може розкрити зміст цього прислів'я?

Висловлюють власні судження. Актуалізація вже наявних знань, уявлень.

2 хв

2 хв

Цікаво, а чи знаєте ви, мої розумники і розумниці прислів'я про книжки?

У мене є чарівна паличка, хто її в руки бере, той прислів'я про книгу і говорить.

Хочете перевірити? Спробуємо?

Ви великі молодці, хлопці, знаєте багато прислів'їв. Активно промовляють знайомі прислів'я:

З книгою жити - вік не тужити.

Хороша книга - найкращий друг.

З книгою поведешся - розуму наберешся.

Розум без книги, як птах без крил.

Без книги, як без сонця, і вдень темні віконця

Книга - твій друг, без неї як без рук і т. Д.

Физминутку Повторюють слова, виконуючи руху.

Відкривай швидше книжку!

У книжці мошка, мишка, мишка,

У книжці м'ячик круглий бік:

вгору-вниз, стриб-скок.

У книжці парасольку, відкрий і співай,

Лупить дощ, а ти сухий!

Кицька в книжці близько-близько.

На кольоровій картинці кицьку

Довго гладжу я рукой-

Адже у кицьки хутро такий!

1 хв

Підводить дітей до висновку про недостатність наявних знань.

У діалог вступає мама ребё нка:

Хлопці, а у нас сьогодні в гостях мама Віки.

Світлана Олександрівна, я прийшла до вас не з порожніми руками.

Ми з Вікою приготували інформацію про те як приходить книга в наш будинок.

Пропоную подивитися її.

Хлопці, чому потрібно завжди пам'ятати правила поводження з книгою?

Ви просто молодці!

Дійсно, багато знаєте про книжки.

Чи усвідомлюють потребу в нових знаннях. Діти міркують, роблять висновки, висловлюють свої думки.

-Спасибі за цікаву і повчальну інформацію!

-Я думаю, тому що над створенням книги працює багато людей різних професій.

2 хв

Визначає цільову установку.

Як ви думаєте, ми можемо приступати до виготовлення книг для малюків?

Вірно, давайте пограємо в гру і заодно згадаємо, з яких частин складається книга.

Гра «Збери книжку».

Правила гри:

Додавайте слова в риму і за змістом.

Я думаю, що тепер точно можна приступати до роботи! Актуалізація вже наявних знань. Висловлюють власні судження

Потрібно спочатку пригадати з яких частин складається книга.

Є у книжечки одежинка,

Називається - .... (обкладинка).

Де написано назву,

Автор, рік її .... (видання).

Наші книги - непрості,

Один по одному в них .... (листи)

Щоб нікому не збитися,

Нумеровані .... (сторінки).

Всі вони наперечёт,

Їх скріплює .... (палітурка).

Книги є в саду і будинку

З паперу і .... (картону).

Книга - це мудрий працю,

Діти книги .... (бережуть).

Щоб все на світі знати,

Потрібно книги нам (читати). 2 хв

Практична частина

Хлопці, я пропоную вам всім разом домовитися, хто яку книгу буде робити: «Ріпка», «Колобок» і «Теремок».

Хлопці, тепер вам потрібно приготувати робоче місце, підготувати весь необхідний матеріал.

Діляться на підгрупи, використовуючи готові марці з назвами казок.

Готують робочі місця для практичної частини.

Працюють над виготовленням книг-казок для малюків.

Демонструють готову книгу. 10 хв

III ЕТАП

ЗАКЛЮЧНА ЧАСТИНА

Підсумок заняття.Систематизація знань.

Підведення підсумків НСД з різних точок зору: якості засвоєння нових знань, якості виконаної роботи, узагальнення отриманого дитиною досвіду.

Нагадайте мені, хлопці, кому ми сьогодні допомагали?

Чи змогли ми їм допомогти, як ви думаєте?

Хлопці, ви сьогодні всі молодці!

Ви показали, що багато знаєте про книжки, знаєте багато прислів'їв, знаєте правила поводження з книгами.

Мені сподобалося, що ви відгукнулися на прохання малюків.

Здійснюють контроль, взаємоконтроль.

Висловлюють власні думки.

Узагальнюють.

Діляться враженнями.

Пропонують віднести готові книжки малюкам.

1

хв.



Скачати 12.48 Kb.


Конспект НСД для підготовчої до школи групі «Книга - твій друг»

Скачати 12.48 Kb.