Конспект НСД для дітей молодшого дошкільного віку (аплікація з елементами малювання) «Дощик»




Дата конвертації18.05.2017
Розмір2,67 Kb.
ТипАплікація. Конспекти занять, НОД

Тетяна чорних
Конспект НСД для дітей молодшого дошкільного віку (аплікація з елементами малювання) «Дощик»

Мета: Вчити дітей уважно розглядати картинку і називати зображені на ній предмети, розширювати словниковий запас, вчити наклеювати готові форми на фон, приклеювати рвані шматочки паперу другим шаром, малювати дощ кольоровими олівцями,

Завдання: Розвивати мова дітей за допомогою пальчикової гімнастики, дати відчути текст вірша за допомогою рухів. Виховувати інтерес до роботи з папером і олівцями кольору, клей, клейові пензлика, кольорові олівці, серветки.

Попередня робота: Бесіда про сезонні явища природи і різних видах опадів (дощ, сніг, град.) Розглядання зображень хмар і хмар. Малювання хмар ватяними паличками.

хід заняття

Вихователь вносить в групу картину із зображенням дощу, задає питання:

- Чому дівчинка з парасолькою? (йде дощ)

- Як дівчинка одягнена? (вона одягнена тепло, вона в чобітках).

- Чи дме вітер? Як він дме?

Вихователь пропонує показати як дме вітер: діти глибоко вдихають і поступово видихають повітря, роздуваючи щоки.

Вихователь читає вірш: діти виконують руху

- Дощик, дощик не шуми (загрожують пальчиком) кап, кап, кап (стукають пальчиком по долоньці)

- Просять, просять малюки кап, кап, кап (стукають пальчиком)

- Ось коли підемо ми спати (руки під щокою) кап, кап, кап.

- застукає тоді знову кап, кап, кап.

Вихователь показує аркуші паперу блакитного кольору, пояснює що це небо і пропонує дітям приклеїти на небо хмаринки і намалювати дощ, який капає на землю: кап, кап, кап. Показує дітям силуети хмар різної величини і форми вирізані з кольорового паперу, і смужки паперу синього, блакитного та білого кольору. Пояснює спосіб роботи.

- Вибираємо хмаринку і приклеюємо на небо.

- Розриваємо смужки паперу на шматочки і приклеюємо на хмаринку щоб стала різнокольоровою і пухнастою.

- Малюємо кольоровими олівцями дощ: крапельки (штрихи) або цівки (прямі вертикальні лінії). Діти вибирають силуети хмаринок за своїм бажанням і приступають до роботи. В кінці заняття розглянувши композиції, вихователь хвалить дітей і пропонує пограти в рухливу гру «Сонечко і дощик».





Конспект НСД для дітей молодшого дошкільного віку (аплікація з елементами малювання) «Дощик»