Конспект НСД «Цветик-семицветик» (старший дошкільний вік)




Дата конвертації03.07.2017
Розмір5.95 Kb.
ТипКонспекти занять, НОД

Оксана Фарух
Конспект НСД «Цветик-семицветик» (старший дошкільний вік)

Мета: навчити дітей відрізняти позитивні і негативні риси характеру людини, відкрито виражати свої почуття і думки, прогнозувати в дітях хороші якості характеру і формувати необхідні вміння та навички кожної дитини в стосунках з оточуючими, відповідати на поставлені запитання повним відповіддю, розвивати абстрактне мислення, вміння проводити аналіз, виховувати в дітях толерантні, гуманні почуття до оточуючих.

Матеріал й устаткування: два смайлика (добрий і злий, указка, клей, пензлик, 14 пелюсток з кольорового картону, що відображають позитивні та негативні риси характеру людини, мольберт, стіл.

Словникова робота: важкий характер, легкий характер, брехливий, щедрий, правдивий, спілкуватися.

1-а частина заняття

Хід заняття: Діти сидять на стільчиках перед мольбертом, на який прикріплені смайлики.

Вихователь: Хлопці, сьогодні ми з вами поговоримо про характери людей. Ви коли-небудь чули, як дорослі кажуть: «Який у тебе поганий характер!» Або «Який у тебе важкий характер!» Чули?

Діти: Так, чули.

Вихователь: А знаєте що таке характер?

Діти:?

Вихователь: Характер - це особливі якості людини. (Повторити) Що таке характер, Маша?

Маша: Характер - це особливі якості людини. (Запитати ще одну дитину.)

Вихователь: Так, правильно.

Подивіться, (вказати на веселий смайлик). Ось веселий хлопчик, добрий. А цей хлопчик (вказати на смайлик, що відображає злість, злий, грубий. Це їх риси характеру. У одного хлопчика хороші риси характеру, а в іншого - погані.

Як ви думаєте, які ще риси характеру можуть бути у цього хлопчика? (Вказати на веселий смайлик.) Який він за характером?

Діти: Він хороший, ввічливий, добрий, веселий, усміхнений, життєрадісний, лагідний. (Якщо ви не впевнені у відповідях вихователь додає визначення характеру людини, пояснюючи значення нових для дітей слів: м'який, щедрий, правдивий, товариська, спокійний.)

Вихователь: Одним словом, у цього хлопчика хороший, легкий характер. Ви згодні зі мною? Який у нього характер?

Діти: У цього хлопчика хороший, легкий характер.

Вихователь: А у цього хлопчика, на вашу думку, які риси характеру? Який він за своїм характером?

Діти: Він злий, недобрий, грубий, невихований і т. Д. (При необхідності, вихователь додає визначення характеру, також пояснюючи значення нових слів: жадібний, шкідливий, жорстокий, брехливий)

Вихователь: Значить, у цього хлопчика, який характер?

Діти: У цього хлопчика важкий характер, поганий.

Вихователь: Хлопці, давайте подумаємо. Адже будь-яка людина живе серед людей, в суспільстві. А навіщо людині інші люди?

Діти: Щоб йому не було нудно, щоб спілкуватися.

Вихователь: Правильно, щоб спілкуватися. Ходити один до одного в гості, дружити, допомагати один одному, ділитися чимось з іншими людьми.

Як ви думаєте, для того щоб спілкуватися з людиною, важливо знати його риси характеру?

Діти: Так, важливо!

Вихователь: Всі так думають?

Діти: Так!

Вихователь: Абсолютно вірно. Правильно ви думаєте, тому що якщо ми будемо знати риси характеру людини, нам буде легше спілкуватися з ним. Ми тоді можемо передбачити вчинки людини і уникнути неприємного спілкування.

Подивіться на цих хлопчиків. (Вказати на смайлики.) З ким із них вам хотілося б дружити, спілкуватися, ходити один до одного в гості?

Діти: З хлопчиком, у якого хороший характер.

2-я частина заняття:

Вихователь: А тепер, давайте підійдемо до столу. Подивіться на ці пелюстки квітів. На них написані і хороші людські якості, і ті, які нам не завжди подобаються. Всі пелюстки перемішалися, а нам потрібно розділити ці пелюстки і скласти дві квітки. Один - з якостей не зовсім привабливих, інший - з хороших якостей.

Вихователь бере за черговістю пелюстки і називає дітям, написані на них риси характеру людини, ще раз звертаючи увагу, на їх смислове навантаження.

Вихователь: Ви впоралися з таким важким завданням, молодці!

Підсумок заняття.

Вихователь: Хлопці, а чи помітили ви, що квіти у нас вийшли різні?

Діти: Так!

Вихователь: Які вийшли квіти?

Діти: Один світлий, а інший темний.

Вихователь: Так, ця квітка яскравий, сонячний, теплий. Чому? З яких якостей характеру людини він складається? Давайте назвемо їх.

Діти: М'який, добрий, лагідний, правдивий, спокійний, ввічливий, щедрий.

Вихователь: А ця квітка темний, ви сказали, холодний. Чому?

Діти: Тому що він складається з поганих якостей.

Вихователь: З яких? Давайте і їх теж назвемо.

Діти: Жадібний, жорстокий, шкідливий, важкий, грубий, злий, брехливий.

Вихователь: Звичайно, в цілому світі немає ідеальної людини. У будь-якому людині є і хороші риси характеру, і погані. А коли в характері більше поганих якостей, то як ми назвемо такий характер?

Діти: Важкий характер

Вихователь: А якщо більше хороших якостей?

Діти: Тоді легким.

Вихователь: Молодці. Я бажаю вам, щоб у вашому характері було більше хороших якостей. І тоді у вас з'явиться багато друзів. Але ж мати багато друзів - це так чудово. Правда?

Діти: Так!

Вихователь: Наше заняття закінчено. Дякуємо за увагу. Всі вільні.





Конспект НСД «Цветик-семицветик» (старший дошкільний вік)