• Хід заняття

  • Конспект НСД аплікації для дітей другої молодшої групи «Яблуко з листочками»




    Дата конвертації30.03.2017
    Розмір5.72 Kb.
    ТипАплікація. Конспекти занять, НОД

    Юлія Нарбекова
    Конспект НСД аплікації для дітей другої молодшої групи «Яблуко з листочками»

    Нарбекова Ю. Ю.

    Попередня робота: дидактичний вправу «Яблука» (розвиток почуття форми і кольору). Заняття з малювання гуашевими фарбами «Мій веселий, дзвінкий м'яч ...». Обстеження форми яблук, розгляд ілюстрацій фруктів (яблука).

    Мета: Розвивати дрібну моторику.

    завдання:

    1. Вчити дітей складати аплікативного образ з готових форм (яблука). 2. Закріплювати знання квітів: червоний, жовтий, зелений. Розвивати дрібну моторику.

    3. Виховувати інтерес до аплікації.

    Матеріали: Іграшка їжачок з яблуками на колючках, картинка з зображенням яблуневого саду, яблука з паперу різного кольору для наклеювання, клей, клейонка, серветки, заготівля із зображенням яблуні без яблок- на кожну дитину, вірш В. Вікторова «Їжачок».

    Методичні прийоми: Розгляд, бесіда, показ.

    Хід заняття:

    Пальчикова гімнастика «Їжак».

    - Їжак, їжак, де живеш? Переплітаємо пальчики в замочок, опускаємо і піднімаємо пальчики, імітуючи колючки.

    - Я живу в густому лісі! Перехрещуємо кисті рук, пальці розкриті. Поперемінно міняємо верхню руку - права рука, потім ліва.

    - Їжак, їжак, що несеш? Переплітаємо пальчики в замочок, опускаємо і піднімаємо пальчики, імітуючи колючки.

    - В нірку яблука несу. Вдаряє кулак об кулак.

    Буду яблука ділити, Рубаючі руху ребром правої руки по лівій долоні.

    Своїх діточок годувати. Рубають руху ребром лівої руки по правій долоні.

    I. Організаційний і Сюрпризний моменти:

    Вихователь: Доброго дня! Хлоп'ята, підійдіть до мене, я хочу прочитати вам вірші В. Вікторова «Їжачок». Послухайте уважно.

    Вихователь читає дітям вірш:

    Їжачок маленький, колючий

    Побачив на небі хмари:

    - Не хочу мочити я ніжки!

    Де лежать мої галошкі?

    Вихователь: Про що я вам прочитала? Відповіді дітей. Яким був їжачок? (колючий). Молодці, уважні.

    Стук в двері, вос-ль відкриває двері і виносить іграшку-їжачка.

    Вихователь: Дітки, подивіться, хто до нас прийшов? Відповіді дітей. Давайте у нього запитаємо, що він хоче нам сказати? (Діти запитують).

    Вихователь підносить до вуха їжачка.

    Вихователь: Хлоп'ята, їжачок прийшов до нас з лісу і приніс кошик. Давайте подивимося що лежить в кошику. Вихователь показує вміст кошика. Хлопці, а що нам приніс їжачок (відповіді дітей). Правильно це яблука. Скажіть мені яблуко це фрукт або овоч? Відповідь дітей. Якого кольору яблука?

    Вихователь: У їжачка короткі лапки. Хлоп'ята нашому їжакові потрібна допомога йому потрібно покласти яблуко в вазу для фруктів. Допоможемо їжакові?

    II. Основна частина.

    Вихователь: Вихователь уточнює творчу задачу: Ми з вами складемо гарні картинки - наклеїв яблуко і листочки. Але спочатку, давайте, без клею розкладемо яблучка і листочки в вазу.

    Вихователь: Я вам розповім і покажу, як ми будемо виконувати аплікацію, а ви будьте уважні:

    Беремо наше яблучко і кладемо його кольоровий стороною на клейонку. Взяли пензлик ближче до металевого наконечника і занурили ворс в розетку з клеєм. Зайвий клей знімаємо. Пальчиками лівої руки притримуємо нашу детальку і намазуємо її від середини до країв. Тепер покладемо кисть на підставку і обережно візьмемо яблуко з клейонки, докладемо його намазала стороною до обраного місця. Беремо серветку, кладемо зверху на деталь і притискаємо двома руками, а тепер прибираємо серветку. Готово! Повторюємо те ж саме з листочками.

    Вихователь: Але перед тим, як ви приступите до виконання аплікації, ми з вами трохи розімнемося.

    Физминутку "Яблучко"

    На носочки я встаю, Піднятися на носки

    Яблучко я дістаю, Руки вгору

    З яблучком біжу додому, Біг на місці

    Матусі подарунок мій! Хлопки в долоні

    Вихователь: Ось тепер ми готові до творчості. Давайте уточнимо, що ми будемо приклеювати спочатку, а що потім. Діти висловлюються (спочатку наклеїти яблуко, потім приклеїмо листочки).

    Вихователь пропонує приступити до виконання композиції. Діти виконують завдання. Вихователь по ходу заняття індивідуально допомагає тим дітям, у яких виникають труднощі.

    III. Аналіз робіт дітей.

    Вихователь: Ось як багато смачних, соковитих яблучок у нас вийшло, я думаю, їжакові дуже сподобаються ваші яблучка. Давайте зберемо їх все на стіл, нехай їжачок порадіє.

    Вероніка, скажи, яке яблучко тобі сподобалося? Чому? Саша, а що тобі було найважче виконувати? А що легко? Ви раді, що допомогли їжакові покласти яблука в вазу для фруктів? Відповіді дітей. За це він вам каже «Дякую». А тепер йому пора в ліс. Давайте скажемо йому «До побачення, до нових зустрічей». Діти прощаються.





    Конспект НСД аплікації для дітей другої молодшої групи «Яблуко з листочками»