• Хід НСД.

  • Скачати 18.48 Kb.

    Конспект НСД (аплікація) «Ковдра з клаптиків»




    Дата конвертації12.06.2017
    Розмір18.48 Kb.
    ТипАплікація. Конспекти занять, НОД

    Скачати 18.48 Kb.

    Олена Безрукова
    Конспект НСД (аплікація) «Ковдра з клаптиків»

    Конспект НСД в 1 молодшій групі по аплікації

    «Ковдра з клаптиків»

    Освітні області: Пізнання, Комунікація, Художня творчість

    Мета: навчання дітей вмінню правильно тримати пензель, акуратно наклеювати заготовку на основу.

    завдання:

    1. Викликати інтерес до створення образу клаптикової ковдри

    2. Підвести до поняття частину і ціле

    3. Знайомити з творами декоративно - прикладного творчості

    4. Вчити дітей користуватися пензликом

    5. Викликати бажання допомогти бабусі Орисі

    6. Закріпити основні кольору

    7. Ввести в активний словник «змайструвати»

    Матеріали та обладнання:

    Лялька - Бабуся (перчаточная, кегля (для установки перчаточной ляльки під час самостійної роботи дітей, лялька Катя, ліжечко, аудіозапис колискових пісень, клей, пензлики, кольорові паперові квадрати 5x5, однотонний аркуш паперу 10х10 на кожну дитину; однотонний аркуш ватману 40x40, клаптева ковдру 40х40 см. основних кольорів (червоний, жовтий, синій, зелений); серветки (сухі та вологі) за кількістю дітей.

    Попередня робота:

    Розгляд матеріалу різної якості і малюнка, розглядання виробів, виконаних клаптикової аплікацією, сумки, простирадла з клаптиків, серветки, заучування потешек, віршів.

    Хід НСД.

    Організаційний момент: Діти стоять у колі, вихователь читає забавку, діти виконують рухи по тексту:

    Катя, Катя маленька, діти присідають, показують зростання Катеньки

    Катруся молодецькі діти встають на ніжки, руки на поясі, повороти вправо - вліво

    Піди, Катя, Горенка, ходьба на місці

    Тупни, Катя, ніженьки! Діти тупотять ніжкою.

    Лунає шерех.

    Вихователь: Ой, хлопці, ви чуєте? Що це? Йдуть шукати по групі, що за шерех. Підходять до ліжечка, на якій лежить лялька без ковдри.

    Вихователь: Хлопці, подивіться, лялька Катя лягла спати, а заснути ніяк не може. Як ви думаєте, чому? Відповідь дітей: у неї немає ковдри.

    Вихователь: Правильно, хлопці, нашої ляльці Каті холодно без ковдри. Що ж нам робити?

    Лунає стук у двері.

    Вихователь: Хто ж це до нас прийшов ... проходить до дверей, відкриває її, повертається з перчаточной лялькою -Бабуся на руці. Показує її дітям.

    Вихователь: Подивіться, хто до нас прийшов! Бабуся Аріна. Хлопці, бабуся дуже засмучена. Давайте запитаємо у неї, що сталося.

    Діти і вихователь: Що сталося?

    Бабуся Аріна: Біда трапилася. У моєї внучки Катеньки немає одеяльца. А я сіла майструвати його з клаптиків, та очі погано бачать, нічого у мене не виходить.

    Вихователь: хлопці, а ми можемо з вами допомогти бабусі Орисі змайструвати ковдру для її внучки Каті?

    Діти погоджуються.

    Вихователь: Бабуся Аріна, покажи нам свої клаптики. Бабуся виймає з кошика квадратики чотирьох основних кольорів (червоний, жовтий, синій, зелений)

    Вихователь: Подивіться, хлопці, клаптики різного кольору. Який вони форми? (квадратні). А якого кольору? (червоний, синій, жовтий, зелений). Ці клаптики вирізують ножицями.

    Як ріжуть ножицями? (Діти імітітуют роботу з ножицями, потім розкладають клаптики як мозаїку і зшивають (імітація).

    А яке повинно бути наше ковдрочку, нам покаже бабуся Аріна.

    Вихователь включає слайд, на якому зображено клаптева ковдра.

    Вихователь: Чудово зараз ми всі дружно пройдемо за столи і змайструємо для Каті ковдрочку.

    Діти сідають на свої місця за столами.

    Вихователь надягає рукавичок ляльку бабусю Аріну на кеглю, щоб діти бачили, що бабуся спостерігає за їх роботою.

    Хлопці, у вас на столах лежать паперові квадрати: клаптики і один білий квадрат побільше. Зараз ми з вами наклеїв на великий білий квадрат кольорові квадрати і у кожного вийде маленьке ковдрочку.

    Візьмемо в руки пензлика трьома пальчиками. Ось так (показ вихователя, наберемо акуратно на пензлик клей (показ вихователя, і нанесемо клей на зворотну сторону квадратика (показ вихователя, потім докладемо квадратик обклеєні стороною до куточка білого квадрата і промокніть серветкою.

    Самостійна робота дітей.

    (По ходу роботи дітей, вихователь задає питання: «Що ти робиш? Якого кольору квадрат ти зараз Наклеюєш? Для чого ти це робиш, ніж намазуєш клей?»).

    Вихователь: А тепер я зберу всі ваші одеялкі разом і зберу з них велику ковдру. Прикріплює отримані квадрати на превеликий білому квадрату, прикріпленому до мольберта.

    (Показ вихователя,

    Вихователь: Ось ковдру і готово. Подивися, бабуся Аріна, яке тепле і красиве ковдру вийшло у нас з дітьми. Це ковдру ми змайстрували для Катюші.

    Бабуся А рина: Молодці, хлопці. Хороше, красиве ковдру у вас вийшло. Вкривайте їм Катюшу і заспіваємо їй колискову пісеньку.

    (вихователь непомітно для дітей дістає ковдру, виконане з таких же клаптиків, які наклеювали діти, накриває їм ляльку, співає під аудіозапис колискову)

    Баю - баіькі, баю. Баю донечку мою.

    Ти донька засинай, сінеглазкі закривай.

    Завтра бабуся прийде, Нам гостинці принесе.

    Будемо бабусю зустрічати, Солодкої кашею пригощати.

    (імітація заколисування ляльки).

    Вихователь: Ось Катя і заснула.

    Підсумок: Хлопці, а що ми сьогодні з вами робили? Кому допомогли? Ви молодці! Скажімо до побачення бабусі Орисі. А тепер ми з вами помиємо ручки і будемо збиратися на прогулянку.

    Конспект НСД в 1 молодшій групі по аплікації

    «Ковдра з клаптиків»

    Освітні області: Пізнання, Комунікація, Художня творчість

    Мета: навчання дітей вмінню правильно тримати пензель, акуратно наклеювати заготовку на основу.

    завдання:

    1. Викликати інтерес до створення образу клаптикової ковдри

    2. Підвести до поняття частину і ціле

    3. Знайомити з творами декоративно - прикладного творчості

    4. Вчити дітей користуватися пензликом

    5. Викликати бажання допомогти бабусі Орисі

    6. Закріпити основні кольору

    7. Ввести в активний словник «змайструвати»

    Матеріали та обладнання:

    Лялька - Бабуся (перчаточная, кегля (для установки перчаточной ляльки під час самостійної роботи дітей, лялька Катя, ліжечко, аудіозапис колискових пісень, клей, пензлики, кольорові паперові квадрати 5x5, однотонний аркуш паперу 10х10 на кожну дитину; однотонний аркуш ватману 40x40, клаптева ковдру 40х40 см. основних кольорів (червоний, жовтий, синій, зелений); серветки (сухі та вологі) за кількістю дітей.

    Попередня робота:

    Розгляд матеріалу різної якості і малюнка, розглядання виробів, виконаних клаптикової аплікацією, сумки, простирадла з клаптиків, серветки, заучування потешек, віршів.

    Хід НСД.

    Організаційний момент: Діти стоять у колі, вихователь читає забавку, діти виконують рухи по тексту:

    Катя, Катя маленька, діти присідають, показують зростання Катеньки

    Катруся молодецькі діти встають на ніжки, руки на поясі, повороти вправо - вліво

    Піди, Катя, Горенка, ходьба на місці

    Тупни, Катя, ніженьки! Діти тупотять ніжкою.

    Лунає шерех.

    Вихователь: Ой, хлопці, ви чуєте? Що це? Йдуть шукати по групі, що за шерех. Підходять до ліжечка, на якій лежить лялька без ковдри.

    Вихователь: Хлопці, подивіться, лялька Катя лягла спати, а заснути ніяк не може. Як ви думаєте, чому? Відповідь дітей: у неї немає ковдри.

    Вихователь: Правильно, хлопці, нашої ляльці Каті холодно без ковдри. Що ж нам робити?

    Лунає стук у двері.

    Вихователь: Хто ж це до нас прийшов ... проходить до дверей, відкриває її, повертається з перчаточной лялькою -Бабуся на руці. Показує її дітям.

    Вихователь: Подивіться, хто до нас прийшов! Бабуся Аріна. Хлопці, бабуся дуже засмучена. Давайте запитаємо у неї, що сталося.

    Діти і вихователь: Що сталося?

    Бабуся Аріна: Біда трапилася. У моєї внучки Катеньки немає одеяльца. А я сіла майструвати його з клаптиків, та очі погано бачать, нічого у мене не виходить.

    Вихователь: хлопці, а ми можемо з вами допомогти бабусі Орисі змайструвати ковдру для її внучки Каті?

    Діти погоджуються.

    Вихователь: Бабуся Аріна, покажи нам свої клаптики. Бабуся виймає з кошика квадратики чотирьох основних кольорів (червоний, жовтий, синій, зелений)

    Вихователь: Подивіться, хлопці, клаптики різного кольору. Який вони форми? (квадратні). А якого кольору? (червоний, синій, жовтий, зелений). Ці клаптики вирізують ножицями.

    Як ріжуть ножицями? (Діти імітітуют роботу з ножицями, потім розкладають клаптики як мозаїку і зшивають (імітація).

    А яке повинно бути наше ковдрочку, нам покаже бабуся Аріна.

    Вихователь включає слайд, на якому зображено клаптева ковдра.

    Вихователь: Чудово зараз ми всі дружно пройдемо за столи і змайструємо для Каті ковдрочку.

    Діти сідають на свої місця за столами.

    Вихователь надягає рукавичок ляльку бабусю Аріну на кеглю, щоб діти бачили, що бабуся спостерігає за їх роботою.

    Хлопці, у вас на столах лежать паперові квадрати: клаптики і один білий квадрат побільше. Зараз ми з вами наклеїв на великий білий квадрат кольорові квадрати і у кожного вийде маленьке ковдрочку.

    Візьмемо в руки пензлика трьома пальчиками. Ось так (показ вихователя, наберемо акуратно на пензлик клей (показ вихователя, і нанесемо клей на зворотну сторону квадратика (показ вихователя, потім докладемо квадратик обклеєні стороною до куточка білого квадрата і промокніть серветкою.

    Самостійна робота дітей.

    (По ходу роботи дітей, вихователь задає питання: «Що ти робиш? Якого кольору квадрат ти зараз Наклеюєш? Для чого ти це робиш, ніж намазуєш клей?»).

    Вихователь: А тепер я зберу всі ваші одеялкі разом і зберу з них велику ковдру. Прикріплює отримані квадрати на превеликий білому квадрату, прикріпленому до мольберта.

    (Показ вихователя,

    Вихователь: Ось ковдру і готово. Подивися, бабуся Аріна, яке тепле і красиве ковдру вийшло у нас з дітьми. Це ковдру ми змайстрували для Катюші.

    Бабуся А рина: Молодці, хлопці. Хороше, красиве ковдру у вас вийшло.Вкривайте їм Катюшу і заспіваємо їй колискову пісеньку.

    (вихователь непомітно для дітей дістає ковдру, виконане з таких же клаптиків, які наклеювали діти, накриває їм ляльку, співає під аудіозапис колискову)

    Баю - баіькі, баю. Баю донечку мою.

    Ти донька засинай, сінеглазкі закривай.

    Завтра бабуся прийде, Нам гостинці принесе.

    Будемо бабусю зустрічати, Солодкої кашею пригощати.

    (імітація заколисування ляльки).

    Вихователь: Ось Катя і заснула.

    Підсумок: Хлопці, а що ми сьогодні з вами робили? Кому допомогли? Ви молодці! Скажімо до побачення бабусі Орисі. А тепер ми з вами помиємо ручки і будемо збиратися на прогулянку.

    Конспект НСД в 1 молодшій групі по аплікації

    «Ковдра з клаптиків»

    Освітні області: Пізнання, Комунікація, Художня творчість

    Мета: навчання дітей вмінню правильно тримати пензель, акуратно наклеювати заготовку на основу.

    завдання:

    1. Викликати інтерес до створення образу клаптикової ковдри

    2. Підвести до поняття частину і ціле

    3. Знайомити з творами декоративно - прикладного творчості

    4. Вчити дітей користуватися пензликом

    5. Викликати бажання допомогти бабусі Орисі

    6. Закріпити основні кольору

    7. Ввести в активний словник «змайструвати»

    Матеріали та обладнання:

    Лялька - Бабуся (перчаточная, кегля (для установки перчаточной ляльки під час самостійної роботи дітей, лялька Катя, ліжечко, аудіозапис колискових пісень, клей, пензлики, кольорові паперові квадрати 5x5, однотонний аркуш паперу 10х10 на кожну дитину; однотонний аркуш ватману 40x40, клаптева ковдру 40х40 см. основних кольорів (червоний, жовтий, синій, зелений); серветки (сухі та вологі) за кількістю дітей.

    Попередня робота:

    Розгляд матеріалу різної якості і малюнка, розглядання виробів, виконаних клаптикової аплікацією, сумки, простирадла з клаптиків, серветки, заучування потешек, віршів.

    Хід НСД.

    Організаційний момент: Діти стоять у колі, вихователь читає забавку, діти виконують рухи по тексту:

    Катя, Катя маленька, діти присідають, показують зростання Катеньки

    Катруся молодецькі діти встають на ніжки, руки на поясі, повороти вправо - вліво

    Піди, Катя, Горенка, ходьба на місці

    Тупни, Катя, ніженьки! Діти тупотять ніжкою.

    Лунає шерех.

    Вихователь: Ой, хлопці, ви чуєте? Що це? Йдуть шукати по групі, що за шерех. Підходять до ліжечка, на якій лежить лялька без ковдри.

    Вихователь: Хлопці, подивіться, лялька Катя лягла спати, а заснути ніяк не може. Як ви думаєте, чому? Відповідь дітей: у неї немає ковдри.

    Вихователь: Правильно, хлопці, нашої ляльці Каті холодно без ковдри. Що ж нам робити?

    Лунає стук у двері.

    Вихователь: Хто ж це до нас прийшов ... проходить до дверей, відкриває її, повертається з перчаточной лялькою -Бабуся на руці. Показує її дітям.

    Вихователь: Подивіться, хто до нас прийшов! Бабуся Аріна. Хлопці, бабуся дуже засмучена. Давайте запитаємо у неї, що сталося.

    Діти і вихователь: Що сталося?

    Бабуся Аріна: Біда трапилася. У моєї внучки Катеньки немає одеяльца. А я сіла майструвати його з клаптиків, та очі погано бачать, нічого у мене не виходить.

    Вихователь: хлопці, а ми можемо з вами допомогти бабусі Орисі змайструвати ковдру для її внучки Каті?

    Діти погоджуються.

    Вихователь: Бабуся Аріна, покажи нам свої клаптики. Бабуся виймає з кошика квадратики чотирьох основних кольорів (червоний, жовтий, синій, зелений)

    Вихователь: Подивіться, хлопці, клаптики різного кольору. Який вони форми? (квадратні). А якого кольору? (червоний, синій, жовтий, зелений). Ці клаптики вирізують ножицями.

    Як ріжуть ножицями? (Діти імітітуют роботу з ножицями, потім розкладають клаптики як мозаїку і зшивають (імітація).

    А яке повинно бути наше ковдрочку, нам покаже бабуся Аріна.

    Вихователь включає слайд, на якому зображено клаптева ковдра.

    Вихователь: Чудово зараз ми всі дружно пройдемо за столи і змайструємо для Каті ковдрочку.

    Діти сідають на свої місця за столами.

    Вихователь надягає рукавичок ляльку бабусю Аріну на кеглю, щоб діти бачили, що бабуся спостерігає за їх роботою.

    Хлопці, у вас на столах лежать паперові квадрати: клаптики і один білий квадрат побільше. Зараз ми з вами наклеїв на великий білий квадрат кольорові квадрати і у кожного вийде маленьке ковдрочку.

    Візьмемо в руки пензлика трьома пальчиками. Ось так (показ вихователя, наберемо акуратно на пензлик клей (показ вихователя, і нанесемо клей на зворотну сторону квадратика (показ вихователя, потім докладемо квадратик обклеєні стороною до куточка білого квадрата і промокніть серветкою.

    Самостійна робота дітей.

    (По ходу роботи дітей, вихователь задає питання: «Що ти робиш? Якого кольору квадрат ти зараз Наклеюєш? Для чого ти це робиш, ніж намазуєш клей?»).

    Вихователь: А тепер я зберу всі ваші одеялкі разом і зберу з них велику ковдру. Прикріплює отримані квадрати на превеликий білому квадрату, прикріпленому до мольберта.

    (Показ вихователя,

    Вихователь: Ось ковдру і готово. Подивися, бабуся Аріна, яке тепле і красиве ковдру вийшло у нас з дітьми. Це ковдру ми змайстрували для Катюші.

    Бабуся А рина: Молодці, хлопці. Хороше, красиве ковдру у вас вийшло. Вкривайте їм Катюшу і заспіваємо їй колискову пісеньку.

    (вихователь непомітно для дітей дістає ковдру, виконане з таких же клаптиків, які наклеювали діти, накриває їм ляльку, співає під аудіозапис колискову)

    Баю - баіькі, баю. Баю донечку мою.

    Ти донька засинай, сінеглазкі закривай.

    Завтра бабуся прийде, Нам гостинці принесе.

    Будемо бабусю зустрічати, Солодкої кашею пригощати.

    (імітація заколисування ляльки).

    Вихователь: Ось Катя і заснула.

    Підсумок: Хлопці, а що ми сьогодні з вами робили? Кому допомогли? Ви молодці! Скажімо до побачення бабусі Орисі. А тепер ми з вами помиємо ручки і будемо збиратися на прогулянку.



    Скачати 18.48 Kb.


    Конспект НСД (аплікація) «Ковдра з клаптиків»

    Скачати 18.48 Kb.