Конспект НООД по ФЕМП з дітьми старшого дошкільного віку «Космічна подорож»




Дата конвертації22.10.2017
Розмір9.8 Kb.
ТипКонспекти занять, НОД

Наталія Миколаївна Федорова
Конспект НООД по ФЕМП з дітьми старшого дошкільного віку «Космічна подорож»

Освітня область: пізнавальний розвиток.

Мета: закріпити математичні уявлення дітей в ігровій формі.

завдання:

освітні:

Закріплювати уявлення про космос, планети сонячної системи;

Закріплювати вміння добирати слова - антоніми;

Закріплювати знання про послідовність днів тижня;

Тренувати в рахунку в межах 10 у прямому та зворотному порядку;

Закріплювати знання парних і непарних чисел, називати «сусідів» числа, що передує і наступне число;

Закріплювати уявлення про геометричні фігури і кольорі.

Тренувати складання предмета з геометричних фігур.

Закріплювати просторові уявлення (вгорі - внизу, зліва - праворуч);

Розвиваючі:

При подальшому розширенні пізнавально-мовні навички по темі «Космос»;

Розвивати вміння розв'язувати задачі, на основі слухового сприйняття;

Розвинути пам'ять, мова, мислення, увагу, дрібну моторику.

виховні:

Виховувати вміння слухати один одного;

Виховувати повагу до професії космонавта і їх позитивних якостей, прагнення виховати в собі такі якості.

Виховувати самостійність, вміння розуміти навчальне завдання і виконувати її самостійно.

Попередня робота:

Перегляд презентації «Космос».

Бесіда про сонячну систему, про першого космонавта.

Розгляд енциклопедії «Все про космос»

Розучування вірша про планети.

Створення фону для композиції «Сонячна система»

матеріали:

Фон для композиції «Сонячна система»

Ілюстрації планет сонячної системи,

Набір цифр і набір геометричних фігур на кожну дитину,

Альбомні листи із зображенням зірок,

Кольорові олівці,

обручі.

Хід заняття:

Організаційний момент в центрі групи.

Зібралися всі діти в коло,

Я твій друг і ти мій друг

Разом за руки візьмемося

І один одному посміхнемося!

- Хлопці, а ви любите подорожувати?

- Сьогодні нас з вами чекає незвичайна подорож. Ми з вами вирушимо в подорож по сонячній системі, де кожна планета приготувала для нас завдання. Давайте згадаємо назви планет

Раз - Меркурій

Два - Венера

Три - Земля

Чотири - Марс

П'ять - Юпітер

Шість - Сатурн

Сім - Уран,

За ними Нептун.

- Всі ці планети обертаються навколо сонця. Що таке сонце? (Сонце - це велика гаряча зірка, вона зігріває і висвітлює планети).

- Хлопці, як називають людей, які літають в космос? (Космонавти).

- А хто був першим космонавтом? (Ю. А. Гагарін)

- А яким повинен бути космонавт? Давайте разом з'ясуємо.

Гра «Скажи навпаки»

Ленівий- працьовитий

Злой- добрий

Слабий- сильний

Медлітельний- швидкий

Неряшлівий- акуратний

Грустний- веселий

Нервний- спокійний

Труслівий- сміливий

Неуклюжій- спритний

Глупий- розумний

Грязний- чистий

Больной- здоровий

Молодці. Тепер ви справжні космонавти.

Перш ніж почати космічну подорож по сонячній системі займайте свої місця.

(Діти сідають за столи)

А щоб запам'ятати на яких планетах ми по бували, будемо їх відзначати на нашій космічній мапі.

- Ракета до старту готова! Починаємо зворотний звіт: 10,9,8,7 ...

- Спочатку ми полетимо на найдальшу планету- Нептун

Планета Нептун від Землі далеко,

Побачити її в телескоп нелегко.

Від Сонця по рахунку планета восьма,

Панує на ній вічно зима крижана.

Увага завдання від планети Нептун

Братів етіx рівно сім

Вам вони відомі всім.

Щотижня кругом

Ходять брати один за одним.

попрощається останній

З'являється передній. (Дні тижня)

- Скільки днів у тижні (7)

- Скільки будніх (робочих) днів (5)

- Назвіть (діти називають)

- Скільки вихідних днів (2)

- Назвіть (діти називають)

- Якщо сьогодні середа, то вчора був якийсь день тижня? А завтра, якою буде?

- Наша подорож триває, і ми летимо до планети Уран. Уран це єдина планета, яка обертається лежачи на боці.

На столі (на підносі) лежать цифри, їх потрібно взяти і швидко поставити по порядку.

Діти розставляють цифри по порядку (порядковий рахунок до 10)

- А тепер назвіть сусідів цифри 9; 7; 5,

- А зараз назвіть цифри більше 2, 5, 7, 9 і менше 6, 3, 7.

- Які бувають числа?

- Назвіть парні і непарні числа?

- Ось і наступна планета Юпітер.

Юпітер - цар планет!

Вже дуже він важкий.

І повільно пливе.

А наступити ногою

Так просто неможливо,

Адже рідка планета,

І потонути в ній можна!

Тому ми приземлятися не будемо, а будемо вважати зірки. Для цього візьміть альбомні листи, на яких зображені зірки і розфарбуйте їх в певній послідовності.

Вправа «Розфарбуй зірки»

Розфарбуйте зірку в лівому верхньому кутку листка в блакитний колір.

А зірку в нижньому правому куті в червоний колір.

Зірку в правому верхньому куті жовтим олівцем.

А зірку в нижньому лівому кутку в зелений колір.

- А тепер порахуйте промені зірок і поставте поруч з ними відповідні цифри.

- У якої зірки найбільше променів.

Наступна планета на яку ми отправляемся- планета Сатурн.

У кожної планети є щось своє,

Що найяскравіше відрізняє її.

Сатурн неодмінно дізнаєшся в особа-

Його оточує велике кільце.

Воно не суцільне, з різних смуг,

Вчені ось як вирішили питання:

Колись давно там замерзла вода,

І кільця Сатурна зі снігу та льоду.

- Ця планета нам приготувала спортивне завдання.

Физкультминутка.

Все готово для польоту (руки вперед, вгору)

Чекають ракети всіх хлопців (руки над головою, зображуючи ракету)

Мало часу для зльоту (марширують ногах на місці)

Космонавти встали в ряд (стрибок, ноги нарізно, руки на поясі)

Поклонилися вправо, вліво (нахили в сторони)

Віддамо земний уклін (нахили вперед)

Ось ракета полетіла (стрибки на двох)

Спорожнів наш космодром (присідання)

А зараз ми вирушаємо на Меркурій. Ця - найближча до Сонця планета. Днем на планеті жарко, а вночі буває крижаний дощ.

-завдання від планети Меркурій: ви повинні з геометричних фігур побудувати ракету.

(Діти виконую роботу.)

- З яких геометричних фігур створена ракета?

- Яких фігур знадобилося більше?

Венера- найближча до нас планета. Хоча вона знаходиться далі від Сонця, ніж Меркурій, її поверхня гаряче. І ця планета приготувала нам завдання.

Завдання.

Олівець один у Мишка,

Олівець один у Гриші.

Скільки ж олівців

У обох малюків (два)

Їжачок по лісі йшов

І проліски знайшов:

Два під берізкою,

Один - у осики,

Скільки їх буде

У плетеному кошику (Три)

Сім веселих поросят

У коритця в ряд стоять.

Два пішли в ліжко лягати -

Скільки свинок у коритця? (П'ять).

П'ять хлопців в футбол грали.

Одного додому забрали.

Він у вікно дивиться, вважає,

Скільки їх тепер грає. (Чотири)

Чотири стиглих груші

На гілочці хиталося.

Дві груші зняв Павлуша,

А скільки груш залишилося (Дві)

Три ромашки-желтоглазкі,

Два веселих волошки

Подарували мамі діти.

Скільки ж квітів у букеті? (П'ять)

Молодці впоралися з завданнями, тепер летимо на планету Марс, вона вдвічі менша за Землю. Поверхня Марса покрита камінням і пилом. Її часто називають червоною планетою.

Долетіли ми до Марса,

Прімарсілісь, відпочинемо!

І грати зараз почнемо.

Гра «Старт ракети»

На підлозі лежать обручі. Діти ходять по колу і кажуть:

Чекають нас швидкі ракети (зображують ракету)

Чекають нас зірки і планети (руки вгору, вниз, в сторони)

На яку захочемо на таку полетимо

Але в грі один секрет опоздавшим місця немає (діти швидко встають в обручі по троє).

- А тепер нам пора повертатися додому. Займайте свої місця.

- Як називається планета, на якій ми всі живемо? (Земля)

-Чим вона відрізняється від інших планет? (Є повітря, річки, моря, рослини і т. Д.)

- Починаємо зворотний звіт: 10,9,8 ...

- Ось і підійшло до кінця наше подорож, за час польоту ми виконали багато завдань.

-Що вам запам'яталося найбільше?

- Що сподобалось?

Сьогодні ви стали космонавтами сильними, здоровими, витривалими, допитливими, розумними, відважними, кмітливими.

- А тепер давайте скажемо спасибі один одному за захоплюючу подорож!

PS

Конспект НООД по ФЭМП с детьми старшего дошкольного возраста «Космическое путешествие»

Ось така "Сонячна система" у нас вийшла.

А таку роботу під час заняття виконав кожна дитина "Зірки і ракета"

Дякуємо за увагу!.





Конспект НООД по ФЕМП з дітьми старшого дошкільного віку «Космічна подорож»