ирина максюкова-Харіна
Конспект НОД «Сонячне зайчик» для дітей 4-5 років з художнього конструювання в технології орігамі
Мета: Закріплювати і розширювати уявлення дітей про ознаки весни, про явища природи: сонячне світло, сонячне тепло; спонукати дітей встановлювати елементарну залежність стану природи від зміни часів року; продовжувати знайомити з технологією орігамі, розвивати дрібну моторику рук.
завдання:
-Розвивати конструктивні здібності, уяву, увага, дрібну моторику.
-Формувати навички просторової орієнтації.
-виховувати цікавість до художнього конструювання.
Матеріали: лист жовтого паперу для орігамі розміром 15 х 15 см. На кожну дитину; ножиці за кількістю дітей; кольорові олівці; дзеркало, слайдовая презентація "Весна".
Хід заняття.
Організаційний момент.
Вихователь, стоячи біля вікна, за допомогою дзеркала, «ловить сонячного зайчика» і звертає на це увагу дітей. Хлопці намагаються його спіймати. Гра «Спіймай сонячного зайчика».
- Хлопці, що це? (Сонячний зайчик.)
- Сонечко прокинулося, потягнулося, і побігли сонячні промінчики на всі боки. Подивіться, один промінчик я зловила своїм дзеркальцем.
- Чому «прокинулося" сонечко, стало гріти тепліше? Яке у нас зараз пора року?
(Весна.)
-коли доходить нам весна, після якого часу року? (Після зими.)
-Сонячний промінчики швидко-швидко бігають, всіх будять і кажуть - Прокидайтеся весна прийшла!
Вихователь читає вірш:
Сонячний зайчик до нас в гості зайшов,
Стрибнув на стол, по карнизу минув,
Ось по стіні побіг молодець,
Стрибнув на підлогу і затих шибеник.
Сонячний зайчик, куди ти пішов?
Пискнув тихенько: "В тебе я ввійшов».
Вихователь прибирає дзеркало і пропонує знайти сонячного зайчика в групі.
1 слайд. На телевізорі з'являється зображення танцював сонячного зайчика.
вихователь:
- Хлопці, давайте подивимося, кого будять сонячні промінчики навесні.

Відгадайте загадку:
Він зимою міцно спить,
А навесні всюди шумить,
То він до бджіл загляне,
Та зграю в них мед,
Те малину обнесе,
Хто й що його кличе?
(Ведмідь.)
Вихователь: Хлопці, що робить ведмідь зимою? А навесні? (Відповіді дітей).
2-3 слайд. (На екрані з'являється зображення ведмедя в барліг, потім, зображення ведмедя навесні.)
Відгадайте загадку:
сердитий недоторка
Живе в глушині лісовій.
Голок дуже багато,
А нитки не одной.
(Їжак.)
(Розповідь дітей про їжака в зимовий і весняний період).
4-5 слайд. (На телевізорі з'являється зображення їжака в нірці, потім їжака в лісі.)
Вихователь: Відгадайте загадку:
Чи не баранчик і не кіт,
Носить шубу круглий рік.
Шуба сіра - Для літа,
Для зими - іншого кольору.
(Заєць).
6-7-8 слайд. (Хлопцям транслюється зображення зайця з білою, потім з сірої шкурою.)
Далі хлопцям ставлять запитання про те, що ще відбувається в природі навесні, проглядаються слайди з сезонними явищами.
Вихователь підводить підсумки, кого і що розбудив сонячний зайчик. (Тварин, рослини, комах, річки і т. Д.)
-Хлопці, а хочете ми зробимо самі сонячних зайчиків із паперу в технології орігамі?
(Показ схеми складання аркушів)





фізкультхвилинки:
Дівчата й хлопчики,
Уявіть, що ви зайчики. (Напівприсідання з поворотами праворуч-ліворуч).
Раз два три чотири п'ять,
Почав зайченя скакати. (Стрибки вперед-тому).
Лапки вгору і лапки вниз,
На носочках підтягнися.
Ліворуч, праворуч поклонися,
Нахилися і піднімися (Рухи виконувати за змістом тексту).
Дівчата й хлопчики,
Уявіть, що ви зайчики. (Напівприсідання з поворотами праворуч-ліворуч)
Хтось зайчика злякав,
Зайка стриб - і поскакав. (Поворот спиною, присідання навпочіпки, охопити себе руками, голову вилучити униз.)
(Показ, як потрібно зробити надріз, як загнути уголки.)



Вихователь: - А тепер давайте намалюємо вашим зайчикам очі, носик, можете прикрасити їх візерунками. (Ребята працюють над своїми зайчиками.)
Вихователь: - Какие ви молодці, подивіться, у вас тепер у кожного є сонячний зайчик.
-А тепер ваші зайчики з вами привітаються.
(Вихователь транслює, як зайчик, якщо посмикати його за лапки буде ворушити вушками.)
-Хто хоче, може пограти з зайчиками, а хто бажає, може подивитися мультфільм «Сонячні зайчики».