• Хід заняття

  • Скачати 11,87 Kb.

    Конспект музичного заняття з дітьми середніх груп, вихователів і батьків по темі «Улюблені пісні В. Шаїнського»




    Дата конвертації18.06.2017
    Розмір11,87 Kb.
    ТипКонспекти занять, НОД

    Скачати 11,87 Kb.

    Людмила Іванова
    Конспект музичного заняття з дітьми середніх груп, вихователів і батьків по темі «Улюблені пісні В. Шаїнського»

    Санкт-Петербург

    2015

    Короткий опис:

    Структура заняття:

    1. Привітання

    2. Ритмічна уп вправ «Разом весело крокувати» (по А. Буреніної)

    3. Танець «Чебурашка» (по А. Буреніної)

    4. Розповідь про те, як з'явилася пісня «Аврора»

    5. Спільне виконання пісні «Аврора»

    6. Інсценування пісень:

    «Коник» - I Середня група

    «Антошка» - II Середня група

    7. Показ вихователями лялькової вистави за мотивами мультфільму «Крихітка єнот», вході уявлення виконання пісень:

    «Пісенька крокодила Гени»

    «Посмішка»

    8. Інсценування пісні «Йде солдат по місту» - батьки

    9. Спільний танець дітей і батьків під пісню «Чунга-Чанга» з включенням імпровізації (по А. Буреніної)

    10. Самооцінка заняття

    Цілі заняття:

    розвиток і збагачення музично -Інтелектуальна кругозору дітей.

    завдання:

    Ознайомити дітей з пісенною творчістю В. Шаїнського

    Формування навичок ходьби, виконання ритмічних подскоков, розвиток почуття ритму, координації руху ( «Разом весело крокувати»)

    Розвиток точності, спритності, координації рухів,

    Швидкості реакції, здатності до імпровізації ( «Чунга-Чанга»)

    Розвиток виразної пластики ( «Чебурашка»)

    Розвиток творчої уяви, вміння поєднувати спів і рух (інсценування пісень «Антошка» і «Коник»)

    Співати без напруги і плавно «Аврора» і «Посмішка»

    Дати дітям уявлення про те, як одна і та ж мелодія може змінюватися в залежності від настрою героя (мелодія пісні «Крокодила Гени» в інсценуванні)

    Методи і прийоми:

    Словесні: розповідь, бесіда, питання, пояснення

    Наочно-демонстраційні: показ інсценівок, лялькового театру.

    Практичні: спів, показ інсценівок дітьми, танцювальні номери. ритмічні вправи.

    атрибути:

    1. Безкозирка

    2. Ширма, прикрашена зеленими гілочками

    3. Плитка декорація трави і озера

    4. М'які іграшки: Єнот і Мавпа, Чебурашка і крокодил Гена

    5. Палка

    пояснення:

    Ідея проведення заключного заняття містить в собі великі можливості для об'єднання зусиль дітей і дорослих, в першу чергу - батьків. В даному випадку вони можуть взяти на себе інсценування пісні, що зробити зовсім не складно, ми за 15 хвилин до початку заняття відрепетирували пісню «Йде солдат по городу» (тато - роль військовослужбовця, чотири мами - бек вокал, батькам були роздані слова пісень і вони дружно підспівували дітям під час заняття. Діти були в захваті!

    Після розучування пісні «Аврора», багато дітей разом з батьками відвідали музей на крейсері «Аврора».

    Хід заняття:

    Привітання

    Муз. керівник: Хлопці, подивіться, який сумний Чебурашка, у нього немає друзів, тому він так сумно зітхає, і дуже сумно вітається.

    Діти повторюють за Чебурашкою.

    Муз. керівник: Але прийшов Крокодил Гена, і весело привітався.

    Діти повторюють за крокодилом Геною.

    Муз. керівник: І запропонував відправитися в подорож по улюбленим пісням Володимира Яковича Шаїнського. Хлопці, ви готові?

    Діти відповідають ....

    Ритмічне вправу під фонограму «Разом весело крокувати»

    Діти енергійним кроком йдуть по периметру залу, на заспів роблять ритмічні рухи, на програш виконують підскіки врозтіч. Приспів - ходьба на місці, з закінченням музики - чітка зупинка.

    Муз. керівник: Діти відгадайте загадку:

    Я не лялька, що не звірятко,

    А забавна іграшка.

    Дуже славна мордочка

    Моє ім'я (Чебурашка)

    Танець «Чебурашка»

    Діти стають в розсипний, нагадую їм що спочатку Чебурашка дуже сумний, вушка опущені, він самотньо стоїть на полиці в магазині, але коли з'являється Гена, Чебурашка радіє і весело танцює.

    Після танцю діти сідають на стільчики.

    Муз. керівник: Хлопці, подивіться, що це у мене в руках?

    Діти: Безкозирка.

    Муз. керівник: А хто її носить?

    Діти: Моряки, матроси.

    Муз. керівник: Одного разу мама подарувала своєму синові Жене, ось таку ж безкозирку із стрічками і на ній було написано крейсер «Аврора». Хлопчик радісно побіг на подвір'я до друзів показати безкозирку.

    - Дивіться! - вигукнув Женя, - тут написано крейсер «Аврора».

    - А що це таке крейсер «Аврора»? - запитали хлопці.

    Діти, а ви знаєте, що таке крейсер «Аврора»?

    Діти: Бойовий корабель.

    -А ти, знаєш, пісню про крейсер? - продовжували цікавитися хлопці.

    - Ні, не знаю, - відповів Женя і побіг додому. А поруч з хлопчиком жив композитор Володимир Шаїнський, і Женя вирішив дізнатися у нього, якщо пісня про крейсер «Аврору»? «Немає такої пісні» - сказав композитор і запропонував разом відправиться на корабель і все дізнатися про нього. А «Аврора» стоїть на Неві в нашому місті Санкт-Петербурзі, і зараз там знаходиться музей. Після Шаїнський написав пісню «Аврора», яку вони вивчили з Женею і він заспівав її для своїх друзів.

    Давайте, і ми заспіваємо цю пісню!

    Пісня «Аврора»

    виконуємо разом з батьками 1-ий і 4-ий куплет

    Муз. керівник: Молодці хлопці, спасибі батьки у нас вийшов дуже дружний хор. А тепер кожна група заспіває і покаже пісню, адже пісню можна не тільки заспівати, а й показати і це називається інсценуванням пісні.

    Інсценування пісні «Коник» - I середня група

    Інсценування пісні «Антошка» - II середня група

    Муз. керівник: Молодці, хлопці! Вам сподобалося, як виступали діти

    Інший групи? Що вам найбільше сподобалося?

    Діти відповідають ....

    Муз. керівник: Всі ці пісні композитор Шаїнський написав до мультфільмів і ваші батьки, коли були такими ж, як ви, дуже любили їх дивитися, а ви любите мультики? Подивіться, хто до нас в гості прийшов?

    Показ вихователями лялькової вистави

    за мотивами мультфільму «Крихітка єнот»

    По ходу муз. керівник озвучує руху Єнота музикою «Пісенька крокодила Гени», звертаючи увагу дітей на зміну характеру звучання:

    o Коли біжить по стежці, мелодія звучить швидко, весело.

    o Підходить до озера - насторожено, злякано.

    o Підходить до озера з палицею - маршеобразності, рішуче.

    o Підходить до озера посміхаючись - ніжно, ласкаво, в високому регістрі.

    Під час показу виконуємо пісні «Посмішка» та «Пісенька крокодила Гени». Роль мами говорить музичний керівник.

    Єнот: Доброго дня, хлопці! В мене сьогодні день народження. Я значить зовсім великий!

    Муз. керівник: Давайте, привітаємо Крихітку Єнота піснею.

    «Пісня крокодила Гени» 1 куплет

    Єнот: Яка чудова пісенька! І я так виріс, став зовсім великий і нічого не боюся!

    Мама: А це ми зараз перевіримо. Можеш ти один сходити на ставок і нарвати солодкої осоки до вечері?

    Єнот: Чи зможу!

    Мама: Ось ця стежка приведе тебе прямо до ставка, йди і не куди не звертайте.

    Єнот біжить і натикається на мавпу.

    Єнот: Ти мене мало не налякала, довгохвоста!

    Мавпа: Я! Це я довгохвоста!

    Єнот: Але! Але! Я вже великий і дуже хоробрий! Я один іду на ставок!

    Мавпа: Хі-хі! На ставок? І ти не боїшся його?

    Єнот: Кого мені боятися?

    Мавпа: Того, хто сидить в ставку.

    Єнот: Неа, я нікого, нікого не боюся!

    Єнот йде до ставка

    Єнот: Гей, гей .... Хто тут сидить в ставку? Хто тут вилазь! Боїшся?

    Єнот будує пику і заглядає в ставок

    Єнот: Ой, ой, що тобі треба то? (тікає) Мама!

    Мавпа: Ти що злякався?

    Єнот: такого кепського єнота я ніколи в житті не бачив.

    Мавпа: Який єнот? У ставку сидить зла мавпа!

    Єнот: Значить, вони там двоє сидять в ставку.

    Мавпа: Справді.

    Єнот: А, що ж мені робити?

    Мавпа: Почекай! (зриває палицю) Який в ставку, треба так! (махає палицею)

    Єнот йде з палицею до ставка

    Єнот: Ось я тобі, йди геть! (підходить до ставка, лякається)

    Вай! (пробігає повз мавпи і біжить до мами)

    Мама: А де ж осока?

    Єнот: Мама, я більше ніколи не піду на ставок.

    Мама: Чому?

    Єнот: Я боюся того, хто сидить у ставку, у нього палиця ще більше моєї, а пики корчить!

    Мама: Крихітка єнот, іди на ставок, але не бери з собою палицю і не будуй пики, а посміхнися! Не забудь посміхнутися!

    Єнот тікає на ставок, заглядає в воду.

    Єнот: Ти не такий вже поганий, ти, який сидить в ставку. До побачення!

    Єнот рве осоку і йде

    Мавпа: Значить, ти не злякався того, а подружився з ним?

    Єнот: Так! А ти піди і посміхнися йому!

    Мавпа: Я спробую!

    Пісня «Посмішка»

    Муз. керівник: Хлопці, композитор Шаїнський не тільки писав дитячі пісні, але у нього багато пісень і для дорослих, і зараз ваші батьки заспівають і покажуть інсценування пісні.

    Інсценування пісні батьками «Йде солдат по місту»

    Муз. керівник: А на прощання, вирушимо на острів і станцюємо все разом!

    Ми на острові живемо,

    Пісні гучні співаємо,

    Кожен день їмо банани,

    Стрибаємо, як мавпи,

    Краще в світі місця немає,

    Всім гарячий шолом привіт!

    Танець «Чунга-Чанга» виконують діти разом з батьками

    Діти виконують вивчені ритмічні рухи, батьки повторюють за ними. На програш все вільно виконують твістовое рух

    .

    Муз. керівник: Які ви молодці! Спасибі вам за те, що були уважними і дуже красиво виступали. А вам було цікаво? Що вам найбільше сподобалося?

    Діти відповідають ...

    Муз. керівник: Давайте скажемо хлопцям іншої групи, вихователям і батькам «Спасибі!».

    Під музику «Разом весело крокувати» все покидають зал.



    Скачати 11,87 Kb.


    Конспект музичного заняття з дітьми середніх груп, вихователів і батьків по темі «Улюблені пісні В. Шаїнського»

    Скачати 11,87 Kb.